در این مقاله به معرفی انواع لایسنس CPanel و ارائه توضیحات مختصری در مورد آنها خواهیم پرداخت.

همانطور که می دانیم CPanel کنترل پنلی است که بر روی سرور هایی با سیستم عامل لینوکس نصب می شود. و مشابه با دیگر کنترل پنل ها نحوه مدیریت و سازماندهی سرور و سرویس های آن را بهبود می بخشد. همچنین در مقایسه با دیگر کنترل پنل ها از رابط گرافیکی و UI/UX نسبتا مناسب تری برخوردار است.

اما باید به این نکته توجه داشت که این نرم افزار رایگان نیست و نیاز است تا مدیر سرور پس از خرید و تهیه سرور خود نسبت به خرید لایسنس (مجوز برای استفاده از نرم افزار) سی پنل نیز اقدام نماید.

CPanel تا زمانی که لایسنس آن روی آیپی سرور فعال نشود امکان استفاده نخواهد داشت. قیمت لایسنس سی پنل با کارایی ومحیط گرافیکی همچنین تعداد اکانت هایی که روی آن مدیریت می شود  متناسب است ولی با این حال نسبت به لایسنس دیگر کنترل پنل ها، مشابه دایرکت ادمین (Direct Admin) پرهزینه تر محسوب می شود.

cpanel

هر کدام از لایسنس ها برای سرور های مجازی و اختصاصی متفاوت می باشد. در نتیجه بر اساس نوع سرور می بایست لایسنس را انتخاب نمایید. یکی دیگر از موارد مورد اهمیت در انتخاب لایسنس، تعداد اکانت می باشد. در صورتی که شما لایسنس ۳۰ اکانت را نیاز داشته باشید و تعداد اکانت های دامنه شما ۳۱ اکانت باشد، در نتیجه لایسنس مورد نیاز شما ۱۰۰ اکانت می باشد و امکان استفاده از ۳۰ اکانت را ندارید. با اعمال این سیاست ممکن است که برای برخی از کاربران استفاده از سی پنل دیگر به صرفه نباشد.

در مورد گواهینامه های از نوع اشتراکی نیز با توجه به اینکه این گواهینامه ها به نوعی کرک شده هستند، از سمت مجموعه ما ارایه نمی گردد اما از نظر فنی مشکلی برای نصب آنها بر روی سرور های مجازی، ابری یا اختصاصی ارایه شده از سمت ما وجود نداشته و در صورت نیاز امکان نصب نسخه تریال نیز بصورت رایگان از سمت ما وجود خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله تغییرات جدید لایسنس سی پنل مراجعه بفرمایید.

با مقالات ما همراه باشید

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۶/۲۹

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

پلاگین های پر طرفدار گوگل کروم (قسمت دوم)

در مقاله گذشته تعدادی از پلاگین های پر کاربرد کروم را خدمت شما عزیزان معرفی کرده ایم. در این مقاله به ادامه این موضوع خواهیم پرداخت.Last Pass ...

۱۳۹۹/۰۶/۲۵

نویسنده : س احمدی

بدون دیدگاه

علت تفاوت قیمت‌گذاری خدمات شرکت‌های هاستینگ در چیست؟

علت تفاوت قیمت‌گذاری خدمات میزبانی وب مبحثی بحث انگیز است و یکی از سوال‌هایی که به طور معمول در ذهن کاربران خدمات سرور و هاستینگ شکل می‌گیرد این مورد ...

۱۳۹۹/۰۶/۲۴

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

آموزش نحوه ریستور دیتابیس در سی پنل

بارها ممکن است برای شما اینمورد رخ داده باشد که نیاز باشد که در هاست نیاز به بازگردانی یک دیتابیس داشته باشید و مایل نیستید که کل اطلاعات هاست را بازگ...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "معرفی انواع لایسنس CPanel"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...