جذب کارشناس فنی هاستینگ

درباره ionCube

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

در این مقاله قصد داریم شما را با ionCube آشنا کنیم

تاریخچه

ionCube در سال 2002 تاسیس شد و ابزار هایی برای محافظت از نرم افزار نوشته شده با زبان برنامه نویسی PHP را به همراه چگونگی مشاهده، تغییر و اجرای آن برروی کامپیوتر های مجاز نشده معرفی نمود.
تکنولوژی کدگذاری از قبل در پروژه شتاب دهنده PHP رشد کرد و در اولین راه اندازی شامل یک سرویس رمزگذاری آنلاین بود که در آن اسکریپت های PHP را می توانستیم آپلود نماییم و یک نسخه کدگذاری شده به صورت بازگشتی دریافت کنیم و بعد از آن به یک ابزار خط فرمان لینوکس تبدیل شد.

درباره ionCube

این ابزار از تکنیک کامپایل کردن به bytecode قبل از کد گذاری استفاده می کند. به طوری که کد منبع حذف می شود و کل هزینه های زمان اجرا کاهش می یابد. ionCube در واقع یک extension برای PHP است که به عنوان ionCube Loader شناخته نامیده می شود و اجرای فایل های کد شده در زمان اجرا را مدیریت می کند.

پس از آن محصولات کدگذاری به FreeBSD، مایکروسافت ویندوز و Mac OS منتقل شدند و در طیف وسیعی از محصولات گسترش یافت البته در ژوئیه 2004 یک رابط گرافیکی ویندوز معرفی شد و دیگر نیازی به استفاده از خط فرمان برای کاربران ویندوزی نبود.
در سال 2004، ionCube بسته جدیدی با نام IPF را برای لینوکس و ویندوز معرفی کرد. IPE به برنامه های کاربردی وب اجازه میدهد تا به عنوان یک نصب کننده قابل اجرا windows که میتواند به طور خودکار یک برنامه وب را به یک سرور از راه دور هدایت کند و نیز انجام وظایف مختلف نصب و راه اندازی از طریق مرورگر را انجام دهد.

ionCube همچنین یک محصول به نام Bundler تولید می کند. Bundler به طور غیرمستقیم یک ابزار ویندوز و لینوکس برای ایجاد آرشیو می باشد.

با دیگر مقالات ما در server.ir همراه باشید

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها