مرکز محتوای Server.ir :

تغییر نسخه دیتابیس(Mysql)در دایرکت ادمین

تغییر نسخه دیتابیس(Mysql)در دایرکت ادمین

 

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم چطور نسخه ی Mysql را در دایرکت ادمین خود تغییر دهید. انجام این کار در موارد اندک و خاص پیش می آید که گاها سایت کاربران با توجه به اینکه با نسخه ی خاصی از mysql سازگار است بنابراین در صورتی که از سمت سرور و کنترل پنل این نسخه وجود نداشته باشد کاربر در نمایش سایت خود و یا قابلیت های دیگری که برای آن نوشته است دچار مشکل خواهد شد.

دیتابیس

در صورتی که جز کاربران SERVER.ir باشید و از خدمات ما استفاده نمایید دچار مشکل نخواهید شد زیرا همواره server.ir از به روزترین خدمات و بالاترین کیفیت استفاده می کند.

اما در صورتی که از دیگر شرکت های میزبانی وب خدمات داشته باشید و کنترل پنل شما دایرکت ادمین باشد و خدمات شما هاست اشتراکی باشد، تغییر نسخه ی دیتابیس در هاست اشتراکی میسر نیست، زیرا برای تغییر نسخه ی دیتابیس  نیاز به وجود دسترسی root به اصل سرور است که در هاست های اشتراکی به دلیل ماهیت اشتراکی آن کاربر دسترسی root به سرور ندارد. (هاست اشتراکی در server.ir با کنترل پنل CPanel ارائه می شود)

اما در صورتی که از خدمات سرور مجازی و یا اختصاصی به همراه دایرکت ادمین استفاده می نمایید  جز آن دسته خاص از کاربران هستید که سایت خود را کد نویسی کرده اید و کد ها و قابلیت های سایت شما تنها با نسخه ی خاصی از mysql سازگاری دارد و می خواهید خود اقدام به تغییر نسخه ی دیتابیس سرور خود نمایید، بنابراین می بایست موارد زیر را انجام دهید :

در ابتدا می بایست از طریق نرم افزار putty و به وسیله ی SSH به سرور ریموت بزنید

سپس دستورات زیر را وارد کنید :

cd /usr/local/directadmin/custombuild
./build set mysql 5.5
./build set mysql_inst mysql
./build set mysql_backup yes
./build update
./build mysql

(به جای 5.5 نیز می توانید نسخه ی Mysql مد نظر را وارد نمایید)

بعد از انجام این موارد تنها کافیست یکبار سرویس Mysql را با دستور زیر ریست نمایید تا تغییرات اعمال شوند.

service mysql(d) restart

حال می توانید صحت عملکرد کد های خود را بررسی نمایید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.