در مقالات گذشته به صورت کامل و جامع در خصوص سرورهای مجازی و کار با آنها صحبت کرده ایم. همانطور که می دانید سرورهای مجازی و ایروسرورهای مجموعه Server.ir بستر آنها به صورت ابری می باشد. در مقالات متعددی در خصوص نحوه کار با پنل این سرورها با شما عزیزان صحبت کرده ایم. در مقاله امروز می خواهیم در خصوص یکی از مهم ترین و ساده ترین راهکارهایی که Server.ir برای تغییر رمز عبور سرورها قرار داد است با شما به اشتراک بگذاریم.

گاها ممکن است که برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که رمز عبور سرور خود را فراموش کرده باشید و یا این که نفوذی به سرور رخ داده باشد و رمز به هر دلیلی تغییر کرده باشد. در این مواقع می بایست هرچه سریعتر پسورد را تغییر دهید. در پنل سرورهای مجموعه قابلیتی قرار گرفته است و شما بدون نیاز به وارد کردن پسورد قبلی، می توانید پسورد جدیدی بر روی سرور قرار دهید. این بخش قابل استفاده در هر دو سرور های از نوع لینوکس و ویندوز می باشد.

برای انجام این مورد ابتدا می بایست وارد پنل کاربری خود شوید. سپس از بخش سرویس ها بر روی گزینه مدیریت سرور (علامت چرخ دنده) کلیک نمایید:

change password

سپس بر روی گزینه change password کلیک کنید:

change password

در انتهای صفحه پنل مدیریت سرور دو گزینه به شما نمایش داده می شود. New password و confirm new password در این بخش شما در بخش اول می بایست پسورد جدید که در نظر دارید را وارد کنید و در بخش دوم پسوردی که وارد کرده اید را به جهت تایید مجددا وارد نمایید:

change password

حال با زدن save changes می توانید تغییراتی که انجام داده اید را اعمال نمایید. با لاگین مجدد به سرور می توانید اطلاعاتی که وارد کرده اید را تست کنید.

امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۴/۱۶

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

find command در لینوکس (بر اساس Date and time)

در مقالات گذشته در ارتباط با یکی از کامند های بسیار مهم و کاربردی در لینوکس با محوریت اصلی find commands در لینوکس پرداختیم. توضیح دادیم که در بسیاری...

۱۳۹۹/۰۴/۱۴

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد (قسمت ۲)

در مقاله ی گذشته در خصوص مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد صحبت کرده ایم و تا حدی با موارد ابتدایی آن آشنا شده ایم. در این...

۱۳۹۹/۰۴/۱۱

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

بهترین شرکت های امنیتی (Security Company) در سال ۲۰۲۰

امروزه تقریبا تمامی کسب و کار ها به طریقی با سیستم های IT و شبکه ها و پروتکل های اینترنتی در ارتباط بوده و با توجه به افزایش سطوح حمله و پیچیده تر شدن...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "تغییر رمز عبور سرورهای مجازی و ایروسرورها"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...