جذب کارشناس فنی هاستینگ

افزونه صفحه ساز المنتور

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

المنتور افزونه‌ای برای سیستم مدیریت محتوا وردپرس است که به شما این امکان را می‌دهد صفحات و نوشته‌های وبسایت خود را به سادگی طراحی و سفارشی سازی کنید. این افزونه، شامل یک مجموعه از المان‌ها و قالب‌های طراحی است که باعث می‌شود بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی از امکانات گسترده آن بهره‌مند شوید و سایت خود را پیش ببرید. به همین دلیل، آشنایی با افزونه صفحه ساز المنتور به شما در استفاده بهتر از آن کمک می‌کند و همین امر نقش بسیار مهمی در افزایش رضایت کاربران سایت شما دارد.

ویژگی‌های افزونه صفحه ساز المنتور

به طور کلی، برای آشنایی کامل با افزونه صفحه ساز المنتور بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • رابط کاربری بصری:

المنتور یک رابط کاربری بصری و دیدنی دارد که به شما این امکان را می‌دهد به راحتی المان‌ها و بلاک‌های مختلف را به صفحات خود اضافه کنید و آن‌ها را سفارشی کنید. با توجه به این مسئله که این روزها رابط کاربری بصری به عنوان یکی از مهم‌ترین مواردی شناخته شده‌ است که می‌تواند بر احساس مخاطبان اثر بگذارد، بهتر است بدانید با آشنایی کامل با افزونه صفحه ساز المنتور می‌توانید ویژگی‌های سایت خود را به میزان بسیار زیادی افزایش دهید.

 • المان‌ها و بلاک‌ها:

المنتور بیش از ۵۰ المان و بلاک آماده را ارائه می‌دهد که شما می‌توانید از آن‌ها برای ایجاد لایه‌های مختلف در صفحه استفاده کنید. این المان‌ها شامل عناصری مانند سرصفحه، عنوان، متن، تصویر، دکمه، فرم‌ها، نمودارها و بسیاری موارد دیگر هستند. با توجه به تمامی این موارد، شما باید آشنایی کامل با افزونه صحفه ساز المنتور را مد نظر قرار دهید.

 • سفارشی‌سازی قالب:

با المنتور می‌توانید ظاهر و سبک صفحات خود را به دلخواه تغییر دهید. شما می‌توانید پس از آشنایی کامل با افزونه صفحه ساز المنتور تغییراتی را در طرح بندی صفحات ایجاد کنید، رنگ‌ها و قلم‌ها را سفارشی نمایید و افکت‌های تصویری مختلفی را اعمال کنید.

 • قالب‌های آماده:

المنتور قالب‌های آماده‌ای را ارائه می‌دهد که شما می‌توانید از آن‌ها برای ایجاد صفحات سریع استفاده کنید. این قالب‌ها در بخش‌های مختلف مانند تجارت الکترونیک، وبلاگ، شرکت، رستوران و بسیاری دیگر موجود است.

 • ویرایشگر سفارشی:

المنتور به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از ویرایشگر سفارشی، کدهای CSS و جاوا اسکریپت را به صفحات خود اضافه کنید و آن‌ها را سفارشی سازی کنید. همچنین، پس از آشنایی کامل با افزونه صفحه ساز المنتور می‌توانید به طور دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر صفحات خود را طراحی کنید.

با استفاده از این ویژگی‌ها، شما می‌توانید ایجاد صفحات حرفه‌ای وب را با المنتور بسیار آسان کنید.

استفاده از افزونه صفحه ساز المنتور

برای استفاده از المنتور، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • نصب و فعال‌سازی:

ابتدا باید افزونه المنتور را در وردپرس خود نصب و فعال کنید. برای این کار، وارد بخش “افزونه‌ها” در پیشخوان وردپرس شوید، گزینه “افزودن جدید” را انتخاب کنید و سپس در قسمت جستجو، “المنتور” را جستجو کنید. هنگامی که افزونه را پیدا کردید، آن را نصب و فعال کنید.

 • ایجاد یک صفحه جدید:

بعد از نصب و فعال‌سازی المنتور، وارد بخش “صفحه‌ها” در پیشخوان وردپرس شوید و یک صفحه جدید را ایجاد کنید و یا یک صفحه موجود را ویرایش نمایید.

 • استفاده از المنتور:

هنگامی که در صفحه ویرایش صفحه هستید، بر روی دکمه “المنتور” در نوار ابزار ویرایش کلیک کنید. با این کار وارد رابط کاربری المنتور می‌شود.

 • اضافه کردن المان‌ها:

از منوی المنتور، می‌توانید المان‌ها و بلاک‌ها را به صفحه خود اضافه کنید. برخی از المان‌ها شامل عناصر متنی، تصاویر، دکمه‌ها، فرم‌ها، عناصر چندرسانه‌ای و بسیاری مورد دیگر هستند. برای اضافه کردن المان‌ها، آن‌ها را انتخاب و در جایگاه مورد نظر رها کنید.

 • سفارشی‌سازی المان‌ها:

بعد از اضافه کردن المان‌ها، می‌توانید تنظیمات و سفارشی‌سازی‌های مختلفی را روی آن‌ها اعمال کنید. این امر شامل تغییر سایز، رنگ، قلم، پس زمینه و ویژگی‌های دیگر می‌شود. برای این کار، بر روی المان کلیک کنید و از منوی تنظیمات مربوطه استفاده نمایید.

 • ذخیره و منتشر کردن:

پس از ایجاد صفحه و اعمال تنظیمات مورد نظر، بر روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند. سپس می‌توانید صفحه را منتشر کنید و در وبسایت خود نمایش دهید.

 آشنایی با افزونه صفحه ساز المنتور

با توجه به تمامی این موارد اکنون شما متوجه شدید آشنایی با افزونه صفحه ساز المنتور نقش بسیار زیادی در موفقیت شما دارد و می‌تواند جذایت سایت شما را به میزان زیادی افزایش دهد.

 امکان اضافه کردن تصاویر به صفحات در افزونه صفحه ساز المنتور

از جمله مواردی که پس از آشنایی با افزونه صفحه ساز المنتور پرسیده می‌شود، در این باره است که آیا المنتور امکان اضافه کردن تصاویر به صفحات را دارد یا خیر. پاسخ به این سوال مثبت است. با استفاده از المنتور، می‌توانید تصاویر را به صفحات خود اضافه کنید و آن‌ها را به دلخواه سفارشی سازی کنید.

برای این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ویرایش صفحه:

ابتدا وارد صفحه‌ای که می‌خواهید تصویر را به آن اضافه کنید، شوید. برای اینکار می‌توانید یک صفحه جدید ایجاد کنید و یا صفحه قدیمی را وارد شوید.

 • اضافه کردن المان تصویر:

در رابط کاربری المنتور، بر روی دکمه “المنتور” در نوار ابزار کلیک کنید. سپس از منوی المان‌ها، بخش “تصویر” را پیدا کنید و المان تصویر را به صفحه خود اضافه کنید. شما می‌توانید المان تصویر را با کشیدن و رها کردن در محل مورد نظر روی صفحه قرار دهید.

 • تنظیمات تصویر:

پس از اضافه کردن المان تصویر، می‌توانید تنظیمات آن را سفارشی کنید. بر روی المان تصویر کلیک کنید تا تنظیمات آن ظاهر شود. شما می‌توانید تصویر مورد نظر را از روی کامپیوتر خود بارگذاری کنید یا از منابع دیگری مانند URL تصویر استفاده کنید. همچنین می‌توانید سایز، برايتنس، آلت متن، لینک مقصد و سایر تنظیمات مربوط به تصویر را تعیین کنید.

 • ذخیره و منتشر کردن:

پس از اضافه کردن تصویر و اعمال تنظیمات، بر روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند. سپس می‌توانید صفحه را منتشر کنید و در وبسایت خود نمایش دهید.

برای اینکه بتوانید از قابلیت‌های بی‌شمار المنتور بهره‌مند شوید، آشنایی با آن اهمیت زیادی دارد و شما را در مسیر درستی قرار می‌دهد تا به اهداف کاری خود برسید و حس خوبی را تجربه نمایید. برای آشنایی با افزونه صحفه ساز المنتور، بهتر است به مراکز معتبر برای یادگیری مراجعه نمایید.

آشنایی کامل با افزونه صفحه ساز المنتور

آیا افزونه صفحه ساز المنتور رایگان است؟

زمانی که صحبت از آشنایی با افزونه صحفه ساز المنتور می‌شود، این سوال مطرح می‌گردد که آیا المنتور رایگان است یا خیر.

بهتر است بدانید المنتور نسخه رایگان دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن از قابلیت‌های ویژه‌اش بهره‌مند شوید. در صورتیکه می‌خواهید از قابلیت‌های ویژه المنتور بهره‌مند شوید، می‌توانید نسخه پرو را خریداری کنید. این نسخه قابلیت‌های زیادی دارد و به شما کمک می‌کند سایت خود را به خوبی دیزاین کرده و رضایت مشتریانتان را به دست آورید.

سخن پایانی

تا اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد  افزونه صفحه ساز المنتور در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شدید، المنتور افزونه‌ای برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس است که به شما این امکان را می‌دهد صفحات و نوشته‌های وبسایت خود را به سادگی طراحی و سفارشی سازی کنید. قابلیت‌های زیادی در این صفحه ساز وجود دارد و همین امر باعث شده است این افزونه به یک افزونه بی‌رقیب و خاص تبدیل شود. این نرم‌افزار در دو نسخه پولی و یا رایگان موجود است و شما می‌توانید از ویژگی‌های خاص آن بهره‌مند گردید و قابلیت‌های سایت خود را بالا ببرید. آشنایی با افزونه صفحه ساز المنتور و ویژگی‎های وردپرس باعث می‌شود شما بتوانید بهترین سایت را داشته باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها