جذب کارشناس فنی هاستینگ

Winbox چیست و چه کارایی دارد؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

Winbox یک ابزار کوچک است که به وسیله ی ان به ادمین سرور میکروتیک اجازه داده می شود تا از رابط کاربری گرافیکی سریع و ساده ی ان بهره مند شود. تمامی روابط کاربری Winbox تا حدی که امکان دارد شبیه توابع کنسول هستند به همین دلیل بخش های مختلف وینباکس در کتابچه راهنما وجود ندارد. البته باید توجه داشت که تغییر بعضی از تنظیمات مهم در ان مثل تغییر ادرس مک امکان پذیر نیست. جالب اینجاست که شما برای راه اندازی Winbox نیازی نیست ان را بر روی مک و یا سروری که سیستم عامل لینوکس بر روی ان نصب گردیده است راه اندازی شود. تنها کافیست بر روی سیستم خود برنامه وینباکس را نصب کرده و با استفاده از ای پی سرور میکروتیک خود به ان متصل شوید. این نرم افزار برای استفاده در شبکه طراحی گشته است و تمرکز ان بر روی کنترل پهنای باند است به صورتی که شما به راحتی می توانید علاوه بر مانیتورینگ پهنای باند مصرفی درصورت نیاز کاربران خود را درمیزان اسفاده از پهنای باند محدود نمایید. به عبارت دیگر می توان گفت که این برنامه به گونه ای مثل Remote Desktop برای ویندوز می باشد با این تفاوت که به جای ارتباط با ویندوز به Mikrotik OS وصل خواهید شد.

Winbox چیست و چه کارایی دارد؟

 

 

برای استفاده از وین باکس ابتدا ان را دانلود کنید پس از باز کردن برنامه ی winbox loader ای پی یا مک ادرس روتر را وارد کنید ( شما می توانید پس از وارد کردن ای پی با قرار دادن : و تایپ پرت مورد نظر با پرت دیگری به جزء پرت deafult وارد شوید) پس از ان بر روی دکمه ی Connect کلیک کنید. در صورتی که ای پی را به درستی وارد کرده باشید به قسمت ناحیه کاربری وینباکس وارد خواهید شد.

برای مشاهده تعرفه های سرور های مجازی از قسمت سرور مجازی در تب بالایی سایت استفاده نمایید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها