جذب کارشناس فروش

جذب کارشناس فنی

veeam backup

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

veeam backup چیست‌‌؟

Veeam Backup یک راه‌حل حفاظت از اطلاعات و پشتیبان گیری است که توسط نرم افزار veeam ارائه شده است. این کمپانی به صورت اختصاصی در محصولات پشتیبان گیری، بازیابی و مدیریت داده‌ها برای سرویس‌های مجازی، فیزیکی و ابری فعالیت می‌کند. همچنین veeam راه‌حل های زیادی در رابطه با پشتیبان‌گیری از Microsoft 365, Salesforce, Kubernetes و همچنین پلتفرم‌های مختلف ابری نیز ارائه داده است.

Veeam Backup

راهکار های veeam

 بک آپ گیری

این برنامه بک آپ‌های در سطح image-level از سرورهای مجازی، اختصاصی و ابری بک آپ تهیه می‌کند. با استفاده از این قابلیت، تمام دیتا را به صورت کامل دریافت و در یک محیط ثابت برای بازگردانی‌های سریع مهیا می‌کند.

همانندسازی

این ویژگی در veeam backup باعث می شود از ماشین‌های مجازی حیاتی خود همانندسازی تهیه و آن‌ها را مدیریت کنید و در صورت disaster و یا دیگر اختلال‌ها همیشه به شما امکان failover سریع را ارائه می‌دهد.

بازگردانی دیتا در سطوح مختلف

veeam backup امکان بازگردانی در سطوح مختلف را برای کاربران ارائه می‌دهد. به عنوان مثال امکان بازگردانی full-level vmو یا file-level recovery را ارائه می‌دهد و یا حتی برای همراهی بهتر بهتر با کاربران application-item را نیز ارائه می‌دهد تا کاربران مطابق با نیاز خود اطلاعات را بازگردانی کنند.

کپی از بک آپ‌ها

این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد تا چندین نسخه پشتیبان در مکان‌های مختلف را ایجاد کرده و ذخیره نمایند. این امر حفاظت از دیتا را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود کاربران از رعایت شدن سیاست‌های حفظ دیتا اطمینان پیدا کنند.

Veeam Backup

Veeam Backup Enterprise Manager چیست؟

یک کنسول مدیریت متمرکز است که برای ساده‌سازی و  مدیریت نصب همزمان پشتیبان‌گیر و همانند ساز veeam backup می‌باشد. این پنل مدیریتی به صورت اختصاصی برای مدیریت و بهینه سازی بهتر بک آپ‌ها از طریق ریموت office/branch (ROBO) طراحی شده است. از طریق این پنل امکان ایجاد زیرساخت های متنوع برای بک آپ گیری در ناحیه‌های مختلف وجود خواهد داشت.
ویژگی‌های کلیدی این پنل مدیریتی شامل موارد زیر می‌باشد:

Cross-server backup job management

این پنل مدیریتی می‌تواند jobهای بک آپ در سرورهای مختلف بک آپ گیری را مدیریت کند. در هر زمان که مدیر تصمیم داشت jobها را ایجاد، ویرایش یا حذف کند و حتی فرآیند بک آپ گیری را شروع یا آن را به اتمام برساند.

گزارش دیتا

این کنسول یک گزارش با جزئیات بالا ایجاد می‌کند. این گزارش شامل اطلاعات زیرساخت‌های بک آپ گیری و وضعیت jobها و همچنین میزان ظرفیت قابل استفاده در زیرساخت‌ها را اعلام می‌کند.

 قابلیت جستجوی بک آپ ها

این قابلیت پنل به مدیران امکان جستجوی یکپارچه، بک آپ‌های مربوط به ماشین‌های مجازی و یا سرورهای اختصاصی و محل قرار‌گیری آن‌ها را فراهم می‌کند. این قابلیت باعث بهبود مدیریت و رفع اشکال بک آپ‌ها کمک می‌کند.

Api آرامش‌بخش

api داخلی امکان یکپارچه‌سازی برنامه‌ها و ابزارها را فراهم می‌کند. این ویژگی امکان ایجاد تسک‌های شخصی سازی شده مختلف را فراهم می‌کند.

پشتیبانی چندین منظوره

کنسول مدیریتی Enterprise قابلیت پیکربندی برای مدیرت چندین زیرساخت بک آپ را نیز دارد. برای مدیریت چندین زیرساخت تنها نیاز است تا MSP یا مدیریت ارائه دهندگان سرور را فعال نمایید. این سرویس امکان مدیریت چندین زیرساخت بک آپ برای چندین سازمان بزرگ را از طریق یک کنسول مدیریتی ارائه می‌دهد.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

5 1 رای
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها