جذب کارشناس فنی هاستینگ

HotLink Protection هاست CPanel

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

HotLink Protection هاست CPanel

Hotlinking که به اسم های دیگری مانند inline linking و direct linking شناخته گردیده است یکی از ویژگی های امنیتی سی پنل میباشد که با فعال سازی ان به راحتی میتوانید مانع مصرف پهنای باند هاست خود توسط سایر وب سایت ها شوید. در بسیاری از مواقع وب سایت های دیگر از وب سایت خود به عکس یا فایلی در وب سایت شما لینک مستقیم می دهند با این حساب هنگامی که بازدیدکنندگان به وب سایت طرف دوم مراجعه میکنند سایت شما عکس را اماده می سازد و این امر باعث دزدیده شدن پهنای باند هاست شما خواهد گردید. برای مقابله با این امر با استفاده از ویژگی hotlink protection هاست سی پنل میتوانید این لینک ها را غیر فعال سازید به گونه ای که لینک های سایت شما در وب سایت های دیگر باز نگردند و در نتیجه پهنای باند هاست از بین نرود.

فعال سازی HotLink Protection هاست اشتراکی :

  1. در قسمت Security هاست سی پنل گزینه HotLink Protection را بیابید.
  2. بر روی Enable کلیک کنید.
  3. در قسمت URLs to allow access ادرس وب سایت هایی که قصد اجازه دادن به ان ها برای دسترسی به فایل ها را دارید وارد نمایید.
  4. در فیلد Block direct access for these extensions فرمت هایی که می خواهید دسترسی به انها مسدود گردد را وارد نمایید. این فرمت ها معمولا مربوط به عکس ها و فایل های چند رسانه ای از قبیل ویدئو و … میباشند و با استفاده از کاما انها را میتوانید از هم جدا نمایید.برای مثال jpg,jpeg,gif,png,bmp را می توانید در این فیلد وارد نمایید.
  5. در قسمت Redirect request to this URL ادرسی را که تمایل دارید سایت های بلاک شده به ان ریدایرکت شوند را وارد نمایید.
  6. بر روی Submit کلیک نمایید.

در صورتی که میخواهید HotLink Protection را غیر فعال نمایید به راحتی بر روی Disable کلیک کنید.

با دانشنامه های بعدی Server.ir در رابطه با هاست و میزبانی وب با ما همراه باشید…

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها