مرکز محتوای Server.ir :

find command در لینوکس (بر اساس Owners و Groups)

find command در لینوکس (بر اساس Owners و Groups)

در مقالات گذشته در خصوص یکی از کامندهای پرکاربرد صحبت نمودیم، و هم چنین در ارتباط با دستور find command  در لینوکس بر اساس سطح دسترسی و همچنین کامندهای ابتدایی جهت پیدا کردن فایل ها بر اساس نام آنها نیز پرداختیم که به راحتی می توان با استفاده ازاین دستورات بر اساس معیارهای مختلف برای جستجو فایل یا دایرکتوری از آن استفاده نمود که جهت مطالعه بیشتر می توانید آن مقالات را بررسی بفرمایید که دسته بندی و نوع معیار های جستجو را شرح داده ایم.

find-command

در این مقاله نیز به کامند های پرکاربردی از این قبیل که بر اساس Owner  و یا Group  دسته بندی شده است خواهیم پرداخت. در ادامه همراه ما باشید تا با کامند و مثال های مختلف اینمورد را نیز بررسی نماییم:

جستجو فایل بر اساس Owners و Groups

1.پیدا کردن یک فایل مشخص بر اساس user

برای پیدا کردن تمام فایل ها و یا تنها یک فایل که نام آن test.txt که در /روت و با owner روت هستند میتوانیم کامند زیر را بررسی کنیم:

find / -user root -name test.txt

2.پیدا کردن تمام فایل ها بر اساس یوزر

برای پیدا کردن تمام فایل هایی که متعلق به یوزر Test هستند و در دایرکتوری /home قرار دارند می توانیم کامند زیر را بررسی نماییم:

find /home -user test

3.پیدا کردن تمام یوزر های متعلق به یک Group

برای پیدا کردن تمام فایل هایی که متعلق به گروه Developer هستند و در دایرکتوری /home قرار دارند می توانیم از کامند زیر استفاده کنیم:

find /home -group developer

4.پیدا کردن یک فایل خاص و مشخص مروبط  به یوزر

برای پیدا کردن فایل .txt برای یوزر Test در دایرکتوری /home می توانیم از کامند زیر استفاده کنیم:

find /home -user test -iname "*.txt"

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در مقالات بعدی نیز در این خصوص و کامند های مشابه خواهیم پرداخت و همراه ما باشید…

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.