جذب کارشناس فنی هاستینگ

Email Forwarding در کنترل پنل پلسک

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

در این مقاله درخصوص یکی از امکانات کنترل پنل پلسک صحبت خواهیم نمود. کنترل پنل پلسک یکی از کنترل پنل های رایج در سرور های ویندوزی می باشد که مدیریت اکانت ها بسیار راحت انجام خواهد شد.

به صورت پیشفرض در صورت تهیه هاست اشتراکی از مجموعه  Server.ir کنترل پنل در اختیار کاربران کنترل پنل Plesk خواهد بود. همچنین در سرور های مجازی و اختصاصی نیز امکان ارائه و نصب  این لایسنس وجود دارد و به صورت رایگان نصب آن برروی سرور ها انجام خواهد شد که در صورت تمایل به راهنمایی بیشتر می توانید با همکاران فنی در ارتباط باشید.

در این مقاله قصد داریم در خصوص Email Forwarder در کنترل پنل پلسک صحبت نماییم.

در ابتدا برای مدیریت و ایجاد اکانت ها می توانید در بخش mail settings ایمیل اکانت مورد نظر را ایجاد نمایید که البته توضیحات در خصوص نحوه ایجاد و مدیریت ایمیل ها در مقاله ساخت اکانت ایمیل در هاست ویندوزی پلسک را مطالعه بفرمایید.

 

forwardinplesk

اما در ادامه توضیح خواهیم داد که در صورت ایجاد ایمیل اکانت چه طور میتوانیم ایمیل هایی که در برای یک یوزر ارسال می شود به تعداد یوزر اکانت های دیگر Forward نمود.

ابتدا وارد کنترل پنل پلسک شوید که میتوانید با وارد کردن هاست نیم سرور و یا آیپی اصلی سرور به همراه پورت 8880 و اطلاعات لاگین مربوطه به کنترل پنل خود وارد شوید.

در صفحه کنترل پنل برروی گزینه Email Address کلیک نمایید.

سپس لیست ایمیل اکانت ها را مشاهده خواهید نمود. حال اکانتی که را مایلید از آن ایمیل اکانت به سایر اکانتهای مد نظر ایمیل Forward شود را انتخاب نمایید.

سپس در صفحه بعد وارد تب  Forwarding شوید.

تیک چک باکس با نام Switch on mail forwarding  را بزنید. سپس می توانید نام اکانت ایمیل هایی که می بایست Forward به آنها انجام شود را وارد نمایید.

همچنین در صورتیکه تعداد اکانت های شما زیاد باشد می توانید با space یا comma یا semicolon آنها را از هم جدا نمایید و یا هر اکانت را در یک لاین وارد کنید. سپس تغییرات را ذخیره و برروی ok کلیک نمایید.

همچنین اگر که مایل نیستید که یک نسخه از ایمیل در mailbox ذخیره شود، می توانید در بخش mail و سپس email address تیکت گزینه Mailbox را غیر فعال نمایید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها