مرکز محتوای Server.ir :

CloudLinux سیستم عاملی مخصوص وب هاستینگ

CloudLinux سیستم عاملی مخصوص وب هاستینگ

 

شاید امروزه در هنگام خرید محصولات هاستینگ و یا راه اندازی یک سرویس برای ارائه هاست با اسم CloudLinux مواجه شده باشید. که در واقع در ادامه همین متن به چیستی همین نام و سیستم عامل می پردازیم.

همانطور که ذکر شد CloudLinux در واقع یک سیستم عامل می باشد که البته همانند دیگر سیستم عامل ها بر روی یک سرور خام نصب نمی گردد و برای نصب آن می بایست بر روی سرور های دایرکت ادمین یا سی پنل اقدام نمایید.

کلاود لینوکس برای بهینه سازی و مدیریت هرچه بهتر خدمات وب هاستینگ ایجاد شده است. با استفاده از CloudLinux تمامی هاست های موجود بر روی سرور در داخل قفس هایی قرار می گیرند که میزان مصرف منابع آن ها و همچنین دسترسی های آن ها به منابع سرور را مشخص می سازد. در نتیجه مصرف بالای یک هاست و یا وجود حملات و یا ربات ها بر روی یک هاست موجب قطع شدن کل سرور و هاست های دیگر نمی گردد و همچنین از حملات symlink هکر ها نیز جلوگیری می شود. به علاوه با استفاده از ماژول های دیگر موجود برای کلاود لینوکس می توان خدماتی مانند مشخص کردن و انتخاب کردن نسخه ی PHP برای هر هاست بصورت جداگانه و همچنین انتخاب نسخه های مختلف Python و Ruby با افزونه هایی در قالب Selector انجام داد. همینطور با سیتم عامل CloudLinux اقداماتی برای بهینه سازی سرعت سایت ها نیز انجام می گردد که برای مثال می توان بر سرور لایت اسپید بر روی وب سرور Apache اشاره نمود و همینطور سرور هوشمند OptimumCache که برای امور کش کردن اطلاعات هاست ها استفاده می گردد. در کنار این موارد مفید و کاربردی سرویس دیگری نیز برای بررسی دیتابیس های سرور و تضمین امنیت و سلامت آن ها وجود خواهد داشت که به نام MySQL Governor نامگزاری شده است.

CloudLinux سیستم عاملی مخصوص وب هاستینگ

برای بررسی بیشتر و آشنایی دقیق تر با هر کدام از این سرویس ها می توانید مقالات مربوط به هر کدام از آن ها را در ادامه دنبال کرده و مطالعه فرمایید و در صورت تمایل برای نصب این سیستم عامل بر روی سرور ها خود اقدام نمایید.

ماژول کنترل منابع CageFS

MySQL Governor

PHP Selector

Ruby & Python Selector

OptimumCache

ماژول Apache mod_lsapi

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.