جذب کارشناس فروش

Bootable کردن فلش

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

در این مقاله به بررسی اینمورد خواهیم پرداخت که چگونه می توان با قرار دادن ایمیج سیستم عامل های مختلف برروی یک فلش برای نصب سیستم عامل مورد نظر استفاده نمود. فرایند نصب هر سیستم عامل چه در حالتی که فلش به سیستم مورد نظر متصل باشد و چه زمانی که شما DVD سیستم عامل مورد نظر را قرار می دهید یکسان است تنها موردی که وجود دارد برای این که بتوان از ایمیجی که برروی فلش قرار می دهید استفاده بفرمایید نیاز است که فلش شما در درجه اول  بوتیبل bootable باشد  تا امکان فراخوانی  ایمیج مورد نظر وجود داشته باشد. خب فرایند بوتیبل کردن یک فلش نیز بسیار راحت است و نیاز است که ابتدا نرم افزار های مختلفی که برای انجام این کار هستند را دانلود و نصب بفرمایید.

در این مقاله توضیح خواهیم داد که با چه نرم افزارهایی امکان بوتیبل کردن یک فلش وجود دارد.

برخی از نرم افزار های پرکاربرد که برای سیستم عامل های ویندوز و لینوکس مورد کاربرد است در ادامه بررسی خواهد شد البته تعداد نرم افزار های مرتبط با این کار بسیار زیاد است و میتوانید سایر نرم افزار های دیگر را نیز بررسی بفرمایید:

1.Rufus

یکی از نرم افزار های پرکاربرد نرم افزار Rufus است که به راحتی می توانید آن را دانلود نمایید  که به دلیل اینکه حجم بالایی ندارد و بسیار سریع است بسیار مورد توجه می باشد.  با این نرم افزار که می توانید از سایت های داخلی نیز آن را دانلود نمایید به راحتی می توان با اجزای فایل نصبی و انتخاب فلش درایو مورد نظر iso مورد نظر را انتخاب نمایید.

Ventoy.2

نرم افزار دیگری که قابلیت بالایی دارد و شما امکان قرار دادن چند فایل iso برروی آن دارید نرم افزار Ventoy می باشد که می توانید آن را دانلود و iso ایمیج  های مختلف را برروی آن قرار دهید. استفاده از این نرم افزار از این بابت کاربردی است که علاوه بر اینکه امکان نصب چند iso وجود دارد بلکه هر بار جهت اضافه کردن ایزو دیگر نیازبه فرمت فلش وجود ندارد و تنها کافی است که فایل جدید اضافه شود. سپس هنگام بوت شدن تمام ایمیج های موجود را نمایش می دهد و شما به راحتی می توانید iso مورد نظر را انتخاب بفرمایید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها