جذب کارشناس فنی هاستینگ

Apache mod_lsapi افزونه ای برای CloudLinux

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

در این مقاله در ادامه ی مقالات مربوط به CloudLinux و افزونه های مختلف آن به معرفی ماژول Apache mod_lsapi می پردازیم.

اولین نکته این است که این سیستم یک افزونه برای CloudLinux می باشد در نتیجه برای استفاده از آن قطعا ابتدا به CloudLinux نیاز خواهیم داشت. و اما اینکه این ماژول چیست و چه کار انجام خواهد داد در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

این ماژول در واقع یک وب سرویس بهینه می باشد که موجب افزایش سرعت دسترسی به آدرس ها و سایت های موجود بر روی سایت خواهد شد. اما نکته ای که وجود دارد این است که این ماژول خود به تنهایی یک وب سرویس نبوده و بخشی از Apache خواهد بود. Apache  برای پاسخ دادن به درخواست هایی که برای فایل های PHP صادر می شود از mod_lsapi استفاده می کند. به این صورت که درخواست به سمت آن فرستاده می شود  و بعد از مدیریت و مشخص شدن آدرس ها نتیجه به سمت درخواست کننده ارسال خواهد شد.

 mod_lsapi یا LiteSpeed Server Application Programming Interface برای مدیریت سرعت و بهینه تر کردن وب سرور از CageFS/LVE که دیگر افزونه های CloudLinux هستند استفاده می کند. نحوه ی انجام این کار این است که برای هر کاربر میزان منابع و فضای مشخصی در نظر گرفته می شود که استفاده بیش از مقدار حداکثر مشخص شده ممکن نخواهد بود. سپس هنگامی که درخواستی به سمت یکی از سایت ها ارسال می گردد با توجه به میزان و یا تعداد درخواست ها مقدار منابع مورد نیاز را در اختیار آن یوسر یا سایت قرار می دهد و در صورتی که برای مثال سایت دیگری در لحظه مشخصی هیچ درخواستی برای اجرا نداشته باشد میزان منابع اختصاص یافته به آن نیز صفر می گردد و فضای آن برای استفاده باقی یوسر ها و سرور آزاد می گردد.

موارد مورد نیاز برای نصب و راه اندازی این سرور به تفکیک زیر می باشد. و در مقالات بعدی به آموزش نصب آن نیز خواهیم پرداخت.

CageFS) installed and initialized)

Alt-PHP

Apache with SuExecuUserGroup directive for each user’s VirtualHost,

mod_ruid2 disabled

apache itk disabled

Apache به صورت پشی فرض از mod_php برای پاسخگویی به در خواست ها استفاده می نماید که در مقایسه های انجام شده mod_lsapi بسیار بهینه تر و کاربردی تر بوده است.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها