جذب کارشناس فنی هاستینگ

چگونگی ایجاد ساب دامین بر روی هاست دیگر

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

ساختن ساب دامین (sub domain) بهترین راه برای ایجاد یک ادرس به یاد ماندنی از سایت شماست. برای مثال زمانی که میخواهید یک قسمت منحصر به فرد برای سایتتان ایجاد کنید (ساخت یک فوریوم یا بلاگ) sub domain بهترین گزینه است. روش زیر برای ساختن ساب دامین در کنترل پنل سی پنل است که البته در Directadminِ هم حدودا به همین شکل و به همین اسانی صورت می گیرد.

لازم به ذکر است این مقاله در مورد آموزش چگونگی هدایت یک ساب دامین یا زیردامنه به هاستی غیر از هاست دامنه اصلی می باشد. برای مثال شما فرض کنید که دامنه اصلی name.com خود را بر روی یک سرور در کشور امریکا میزبانی می کنید و حالا در نظر دارید بلاگی برای خود ایجاد نمایید که هاست آن متفاوت از هاست دامنه اصلی باشد به طوری که با میزبانی blog.name.com بر روی هاست دیگری که به طور مثال در داخل ایران می باشد، مانع از قطع ارتباط شما با کاربرانتان شوید تا در صورتی که هاست اصلی شما دچار مشکلی شد شما بتوانید از طریق این بلاگ که نشانی از سایت خودتان می باشد با کاربران در ارتباط باشید.

ایجاد ساب دامین بر روی هاست دیگ

 

برای ساخت ساب دامین  وارد کنترل پنل مدیریت هاستینگ دامنه اصلی خود شوید، و یک ساب دامین” مثلا به نام “blog” ایجاد نمایید

و از طریق بخش Advance DNS zone editor که در صفحه Home کنترل پنل می باشد آن را ساب دامین را ویرایش نموده و به آی پی سروری که می خواهید که هاست بر روی آن قرار بگیرد هدایت نمایید. حال وارد اکانت هاستینگ دوم خود که قصد دارید بلاگ شما در آنجا میزبانی گردد شوید و یک ساب دامنه دقیقاً به همان نام زیردامنه ای که در هاست اصلی ساختید ایجاد نمایید. کار تمام شد. در نتیجه اجرای همین فرآیند کوتاه دامنه اصلی سایت شما بر روی یک هاست و ساب دامین یا زیردامنه مدنظر در هاست دیگری میزبانی خواهد شد که در نهایت موجب کاهش احتمال قطع راه های ارتباطی شما با کاربرانتان خواهد شد. البته واضح است که انجام این گونه فرآیند ها از دید کلی صحیح و استاندارد نمی باشد چرا که این نوع میزبانی موجب ایجاد برخی مشکلات در انجام اموری که نیاز به برقراری ارتباط بین فایل های دامنه و زیردامنه یا… دارند خواهد شد اما به مراتب برای برخی اهداف نیز مانند هدفی که در بالاتر ذکر شد موجب افزایش ضریب اطمینان مدیران سایت خواهد شد. همچنین برای راهنمایی بیشتر می توانید با تیم پشتیبانی شرکت میزبان خود ارتباط برقرار نمایید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها