شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به دلیل حجم زیاد ایمیل های دریافتی، Gmail شما کاملا پر شده باشد و دیگر امکان اضافه شدن ایمیل های جدید بوجود نیاید. در این مواقع ممکن است که اطلاعات مهمی داخل Gmail شما باشد و شما مایل به حذف پیام ها نباشید. در این مواقع Gmail به شما پیشنهاد می دهد که فضای خود را با پرداخت هزینه افزایش دهید و یا این که اطلاعات داخل Gmail را حذف کنید. در این مقاله قصد داریم آموزش دهیم که چگونه از Gmail خود بکاپ بگیریم . با این کار شما می توانید تمامی اطلاعات خود را بکاپ بگیرید و در سیستم شخصی خود نگه دارید تا اطمینان داشته باشید که هر زمان که بخواهید می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

گاهی هم به جهت حفظ حریم شخصی خود نیاز دارید که تمامی ایمیل های خود را در سیستم داخلی خود داشته باشید و تحت وب قابل نمایش نباشد. در این مورد هم می توانید مجدد از قابلیت بکاپ گیری استفاده نمایید.

برای انجام این مورد ابتدا می بایست وارد اکانت Gmail خود شوید و سپس لینک زیر را در مرورگر وارد نمایید:

 https://takeout.google.com/settings/takeout

پس از انجام این مورد حال می بایست مراحل را به جهت آرشیو کردن اطلاعاد طی کنید. در این لینک با صفحه ای مواجه می شوید که در آن از شما می پرسد از چه مواردی می خواهید بکاپ تهیه نمایید. این موارد شامل اطلاعات گوگل مپ، تصاویر، ایمیل و… می باشد. هر کدام از این موارد را که نیاز داشته باشید می توانید آن را تیک بزنید تا داخل آرشیو قرار گیرد:

در انتها بر روی گزینه Next step کلیک می کنید و تصویر زیر به شما نشان داده می شود:

gmail

در ادامه ایمیلی را به عنوان Archive of Google data requested دریافت می کنید که داخل آن از شما پرسیده است که آیا این درخواست از سمت شما ارسال شده است و یا خیر؟ در صورتی که درخواست از سمت شما نباشد می بایست بر روی گزینه Check Activity کلیک کنید:

gmail

در ادامه فضایی را به شما نشان می دهد که می توانید داخل آن آرشیو شدن آطلاعات را مدیریت نمایید. برای مثال آرشیو دیگری اضافه کنید و یا این که آرشیو فعلی را حذف کنید و نشان می دهد که درخواست بکاپ شما در چه وضعیتی قرار دارد:

در انتها نیز ایمیل با عنوان آماده بودن بکاپ برای شما ارسال می گردد تا بتوانید آرشیو خود را دانلود کنید:

gmail

امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۴/۱۶

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

find command در لینوکس (بر اساس Date and time)

در مقالات گذشته در ارتباط با یکی از کامند های بسیار مهم و کاربردی در لینوکس با محوریت اصلی find commands در لینوکس پرداختیم. توضیح دادیم که در بسیاری...

۱۳۹۹/۰۴/۱۴

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد (قسمت ۲)

در مقاله ی گذشته در خصوص مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد صحبت کرده ایم و تا حدی با موارد ابتدایی آن آشنا شده ایم. در این...

۱۳۹۹/۰۴/۱۱

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

بهترین شرکت های امنیتی (Security Company) در سال ۲۰۲۰

امروزه تقریبا تمامی کسب و کار ها به طریقی با سیستم های IT و شبکه ها و پروتکل های اینترنتی در ارتباط بوده و با توجه به افزایش سطوح حمله و پیچیده تر شدن...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "چگونه از Gmail خود بکاپ بگیریم"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...