مرکز محتوای Server.ir :

چرخه حیات دامنه ملی

چرخه حیات دامنه ملی

در مقاله پیشین در خصوص چرخه حیات دامنه های بین المللی از زمان ثبت دامنه تا آزادسازی مجدد دامنه توضیح داده ایم که جهت مطالعه می توانید برروی لینک چرخه حیات دامنه بین المللی کلیک بفرمایید.

در ادامه در خصوص چرخه حیات دامنه های ملی(.ir) توضیح خواهیم داد که زمان تمدید در این  دامنه با دامنه های بین المللی متفاوت می باشد.

domain-life-cycle

 

  1. ابتدا وضعیت آزاد بودن و امکان ثبت دامنه را می توانید درلینک بررسی وضعیت آزاد بودن دامنه ملی بررسی بفرمایید. در صورت آزاد بودن برای ثبت می توانید سفارش خود را ثبت بفرمایید که امکان ثبت دامنه در بازه 1سال و 5 سال وجود دارد.
  2. در بازه 1 تا 5 سال دامنه در اختیار مالک با شناسه ای که از ابتدا دامنه را با آن شناسه ثبت نموده است می باشد و شخص دیگری امکان ثبت آن دامنه را نخواهد داشت و در who is  نیز وضعیت دامنه نشان خواهد داد که دامنه امکان ثبت ندارد.
  3. از زمانی که دامنه شما منقضی می شود تا به مدت 30 روز امکان تمدید دامنه برای همان مالک(بدون پرداخت جریمه) وجود دارد تا مجدد دامنه را تمدید نمایند و در اختیار همان مالک قرار بگیرد.
  4. بعد از گذشت 30 روز از زمان انقضای دامنه به مدت 30 روز دیگر دامنه قفل می شود و امکان تمدید دامنه تنها برای همان مالک با پرداخت جریمه امکان پذیر است.(در حال حاضر هزینه جریمه دامنه ملی در ایرنیک 16 هزار تومان می باشد که ممکن است به مرور زمان و سیاست گذاری های جدید این قیمت تغییر یابد.)
  5. بعد از زمان 60 روز دامنه آزاد می شود و شخص دیگری میتواند این دامنه را با شناسه جدید ثبت بفرماید.

همچنین در صورتی که سوالی در خصوص چگونگی ایجاد شناسه ایرنیک دارید می توانید از لینک چگونگی ایجاد شناسه ایرنیک اینمورد را بررسی و مشاهده بفرمایید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.