جذب کارشناس فنی هاستینگ

Daas چیست؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

خدمت Daas یا Desktop-as-a-service زیرمجموعه ای از خدمات رایانش ابری و به معنای ارائه دسکتاپ مجازی به کاربران از طریق اینترنت می‌باشد. ارائه‌ دهنده خدمت، مدیریت Backend شامل نگهداری، فضای حافظه داده‌ها، امنیت، پشتیبان‌گیری و به روزرسانی را برعهده می‌گیرد تا به این ترتیب کارمندان تمرکز بیشتری را به انجام امور مربوط به کسب وکار شما معطوف نمایند. در واقع خدمت Daas ضمن صرفه جویی در هزینه‌ها و منابع، کاربران را از چرخه بی‌پایان خرید، نگهداری و ارتقا سخت‌افزار بی‌نیاز می‌نماید. در سمت پشت صحنه این خدمت، ارائه دهنده مواردی از جمله زیرساخت مناسب، تجهیزات شبکه و فضای حافظه را در اختیار کاربران قرار می‌دهدو در سمت مقابل کاربران نیز می‌توانند به راحتی از طریق یک مرورگر و یا یک نرم‌افزار به برنامه‌ها و اطلاعات دسکتاپ دسترسی داشته باشند.

خدمت Daas

 

Daas به دو دسته زیر تقسیم می‌گردد

  • دسکتاپ ماندگار(Persistent desktop): کابران قابلیت سفارشی‌سازی و ذخیره نسخه دسکتاپ باب طبع خود را دارا می‌باشند. این نوع از خدمت نیازمند فضای حافظه بیشتر و در نتیجه گران‌تر از نوع دوم است.

 

  • دسکتاپ غیرماندگار(Non-persistent desktop): در این نوع، تغییرات دسکتاپ با هربار خروج از سیستم حذف می‌گردد. کاربری این خدمت Daas به نوعی یک راه دسترسی به فضای ابری مشترک است.

 

مزایای خدمت Daas

  • پیاده‌سازی و یا جمع‌آوری سریعتر:در این خدمت دسکتاپ از پیش بوجود آمده و تنظیم شده است، و تنها نیاز است تا به یک دستگاه متصل گردد. بخصوص در مورد مشاغل فصلی که تقاضا و نیروی کار در ان‌ها متغیر است Daas باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود.
  • صرفه جویی در هزینه: از آنجاییکه سخت‌افزاری که Daas بر روی آن پیاده می‌گردد نسبت به میزبان‌های دسکتاپ‌های سنتی نیازمند قدرت پردازشی و در نتیجه منابع کمتری هست، استفاده از این خدمت موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌گردد.
  • امنیت بیشتر: در خدمت Daas اطلاعات در داخل سرورهای دیتاسنتر ذخیره می‌گردد و این امر ریسک‌های امنیتی را تا حد مناسبی کاهش می‌دهد. برای مثال در هنگام سرقت لپ تاپ و یا کامپیوتر شخصی شما، به راحتی می‌توان اتصال سیستم و سرورهای Daas را قطع نمود تا به این ترتیب دست سارقین از اطلاعات محرمانه شما کوتاه بماند. همچنین نصب و به روز رسانی نرم افزار و کدهای امنیتی بر روی محیط Daas کاری به مراتب ساده‌تر است، چرا که این مورد را می‌توان به صورت همزمان و از راه دور نیز انجام داد.
  • انعطاف‌پذیری بالا: خدمت Daas قابل استفاده بر روی هرگونه دستگاه متصل به اینترنت می‌باشد و به نوعی اتصال مشتریان را از هر نقطه جغرافیایی و در هر شرایطی مهیا می‌سازد. این قابلیت صرف نظر از نوع فرمت و برند دستگاه در اختیار کاربران قرار داده می‌شود تا یک تجربه یکپارچه را در اختیار آن‌ها بگذارد.
اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها