در این مقاله به آموزش نصب ssl در Webmin برای Centos خواهیم پرداخت.

برای نصب ssl  پس از دریافت فایل zip گواهی نامه به فایل های زیر در طول مراحل نصب گواهی نامه نیاز خواهید داشت:

فایل های از قبیل :”example_com.crt“, “example_com.ca-bundle” و “example_com.key” که  منظور از example_com نام دامنه می باشد.

اولین مرحله برای انجام این کار این است که فایل های اعلام شده در Webmin آپلود شود که برای این کار بر روی Other کلیک نمایید و از زیر منو  ایجاد شده بر روی گزینه Upload and Download کلیک نمایید ودر صفحه نمایش داده شده برروی Upload to server کلیک نمایید و در نهایت مطابق شکل زیر برروی دکمه Upload کلیک نمایید:

مرحله بعد این است که وارد Apache Webserver شوید که در صورتی که اینمورد در منو یافت نشد، کافی است مانند موارد زیر این گزینه را نصب و فعال نمایید. تنها کافی است وارد بخش Unused modules در منو سمت چپ شوید .

بر روی گزینه Apache Webserver در منو server کلیک نمایید و سپس وارد تب Global configuration مانند تصویر زیر شوید:

برروی آیکون Configure Apache Modules کلیک نمایید.

سپس در لیست ماژل های Apache تیک گزینه  ssl  را بزنید و برروی Enable Selected Modules کلیک نمایید.

حال به Apache Webserver در صفحه اصلی دسترسی خواهید داشت، حال برروی Create virtual host کلیک نمایید.سپس مانند تصویر زیر پورت ۴۴۳ را در قسمت پورت و مسیر ذخیره سازی را در فیلد Document Root و نام دامنه را در قسمت Server Name وارد نماییدو سپس برروی Create Now کلیک نمایید.

سپس در تب Existing virtual hosts برروی virtual host  ای که ساخته اید کلیک نمایید.

سپس برروی SSL Options  برروی  Virtual Server Options کلیک نمایید.

حال در صفحه SSL options موارد زیر را مانند تصویر زیر اصلاح نمایید. که شامل enable نمودن ssl وآپلود certificate, PrivateKey و ca-bundle می باشد.

به منظور اعمال تغییراتی که تاکنون انجام داده ایم، باید آپاچی را مجددا راه اندازی کنیم که برای اینکه به این صفحه دسترسی داشته باشید می توانید برروی گزینه Bootup and Shutdown در زیر منو System کلیک نمایید و گزینه apache2 را انتخاب نمایید و سپس restart نمایید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۸/۰۶/۲۸

نویسنده : ر شیخ

0

معرفی SonicWall

در این مقاله قصد داریم شما را با برند SonicWall آشنا کنیم. این شرکت به صورت کلی در حوزه امنیت اطلاعات فعالیت دارد.معرفی SonicWall  SonicWall در اصل یک شرکت خصوصی است که مقر اصلی آن در ...

۱۳۹۸/۰۶/۲۸

نویسنده : ف لقمانی

0

ایجاد دیتابیس در کنترل پنل webmin

در مقالات گذشته در خصوص نصب کنترل پنل webmin، نحوه ایجاد یوزر و همچنین آپلود اطلاعات در کنترل پنل webmin توضیح داده بودیم. در این مقاله در خصوص نحوه ایجاد یوزر و دیتابیس در کنترل پنل W...

۱۳۹۸/۰۶/۲۸

نویسنده : ب حداد

0

تغییر نسخه PHP در کنترل پنل Webmin

تا کنون در بخش مقالات، در خصوص مسائل مختلفی از کنترل پنل Webmin صحبت کرده ایم. از جمله نصب کنترل پنل، تنظیم نیم سرور، نصب گواهینامه SSL و تنظیمات CSF که هر کدام در مقالات مجزا می باشند. ...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "نصب ssl در Webmin"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن
سعید
مهمان
سعید

بهتر بود می نوشتید که سیستم ubuntu هست ، چون برای centos یه تفاوت هایی داره

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...