در این مقاله به آموزش نصب ssl در Webmin برای Centos خواهیم پرداخت.

برای نصب ssl  پس از دریافت فایل zip گواهی نامه به فایل های زیر در طول مراحل نصب گواهی نامه نیاز خواهید داشت:

فایل های از قبیل :”example_com.crt“, “example_com.ca-bundle” و “example_com.key” که  منظور از example_com نام دامنه می باشد.

اولین مرحله برای انجام این کار این است که فایل های اعلام شده در Webmin آپلود شود که برای این کار بر روی Other کلیک نمایید و از زیر منو  ایجاد شده بر روی گزینه Upload and Download کلیک نمایید ودر صفحه نمایش داده شده برروی Upload to server کلیک نمایید و در نهایت مطابق شکل زیر برروی دکمه Upload کلیک نمایید:

مرحله بعد این است که وارد Apache Webserver شوید که در صورتی که اینمورد در منو یافت نشد، کافی است مانند موارد زیر این گزینه را نصب و فعال نمایید. تنها کافی است وارد بخش Unused modules در منو سمت چپ شوید .

بر روی گزینه Apache Webserver در منو server کلیک نمایید و سپس وارد تب Global configuration مانند تصویر زیر شوید:

برروی آیکون Configure Apache Modules کلیک نمایید.

سپس در لیست ماژل های Apache تیک گزینه  ssl  را بزنید و برروی Enable Selected Modules کلیک نمایید.

حال به Apache Webserver در صفحه اصلی دسترسی خواهید داشت، حال برروی Create virtual host کلیک نمایید.سپس مانند تصویر زیر پورت ۴۴۳ را در قسمت پورت و مسیر ذخیره سازی را در فیلد Document Root و نام دامنه را در قسمت Server Name وارد نماییدو سپس برروی Create Now کلیک نمایید.

سپس در تب Existing virtual hosts برروی virtual host  ای که ساخته اید کلیک نمایید.

سپس برروی SSL Options  برروی  Virtual Server Options کلیک نمایید.

حال در صفحه SSL options موارد زیر را مانند تصویر زیر اصلاح نمایید. که شامل enable نمودن ssl وآپلود certificate, PrivateKey و ca-bundle می باشد.

به منظور اعمال تغییراتی که تاکنون انجام داده ایم، باید آپاچی را مجددا راه اندازی کنیم که برای اینکه به این صفحه دسترسی داشته باشید می توانید برروی گزینه Bootup and Shutdown در زیر منو System کلیک نمایید و گزینه apache2 را انتخاب نمایید و سپس restart نمایید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۸/۱۲/۰۸

نویسنده : ف لقمانی

2

Wireshark در ویندوز

در این مقاله در ارتباط با نرم افزار کاربردی و جذاب Wireshark خواهیم پرداخت. Wireshark یک نرم افزار برای تحلیل و آنالیز شبکه می باشد که در حوزه امنیت و شبکه احتمالا نام آن آشنا ...

۱۳۹۸/۱۲/۰۸

نویسنده : ف سلالی

2

تعریف Prestashop و ویژگی های آن

در مقاله های پیشین با تعریف پلتفرم Opencart و بررسی ویژگی های آن با شما عزیزان همراه بودیم و در این قسمت قصد داریم در خصوص پلتفرم فروشگاه ساز دیگری با نام Prestashop توضیحاتی ا...

۱۳۹۸/۱۲/۰۸

نویسنده : ب حداد

2

تفاوت میان Nginx رایگان و لایسنس دار

در مقالات گذشته در خصوص وب سرور محبوب لینوکسی با نام Nginx صحبت کرده ایم. این وب سرور برای بازدیدهای بالا بسیار کارآمد می باشد. با توجه به این که بیشتر به عنوان open source مشه...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "نصب ssl در Webmin"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن
سعید
مهمان
سعید

بهتر بود می نوشتید که سیستم ubuntu هست ، چون برای centos یه تفاوت هایی داره

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...