جذب کارشناس فنی هاستینگ

نصب PHP Selector

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

در این مقاله در ادامه بحث CloudLinux و ماژول های آن به معرفی و آموزش نصب PHP Selector می پردازیم.

PHP Selector نیز همانند CageFS یکی از ماژول های مفید و پرکاربرد CloudLinux می باشد و نصب آن نیز نیازمند این است که سرویس یا سیستم عامل CloudLinux از قبل روی سرور نصب شده باشد.

اما PHP Selector چیست ؟ همانطور که از نام آن مشخص است، این ماژول برای پیگیری موارد مربوط به نسخه ی PHP و همینطور تنظیمات مرتبط به آن می باشد. هنگامی که PHP Selector بر روی سرور نصب می گردد، در مراحل نصب تمامی نسخه های PHP بر روی سرور قرار می گیرد، سپس در کنترل پنل دسترسی هایی برای سمت admin ایجاد می گردد که می توانید نسخه ی پیش فرض یا Inherit مربوط به PHP را برای ایجاد هر هاست انتخاب نمایید و همچنین محدودیت های مرتبط به PHP.ini مانند memory-limit را بصورت پیش فرض ست کنید. در قسمت Client و یا کاربران هاست نیز دسترسی به نام Select PHP Version ایجاد می گردد که از آن طریق هر کاربر می تواند نسخه PHP مورد نظر خود را انتخاب کرده و برخی از قابلیت های در دسترس را فعال یا غیر فعال کند. همچنین برخی از دسترسی های PHP.ini نیز مانند display_errors و upload_max_filesize  بصورت محدود در دسترس کاربر قرار می گیرد.

برای نصب این ماژول می بایست از طریق SSH به سرور متصل شوید و کامند های زیر را به ترتیب وارد نمایید. البته مجدد توجه داشته باشید که می بایست CloudLinux بر روی سرور نصب شده باشد.

yum groupinstall alt-php

پس از اتمام نصب کد زیر را برای Update شدن اطلاعات CloudLinux استفاده نمایید. توجه داشته باشید که مرحله ی نصب پس از وارد کردن کد بالا ممکن است تا چند ساعت طول بکشد، زیرا نسخه ی مختلف PHP بر روی سرور نصب خواهد شد.

yum update cagefs lvemanager

پس از نصب نیازی به Reboot کردن سرور نمی باشد.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها