در این مقاله با آموزش نصب یکی دیگر از گواهینامه های رایگان با شما عزیزان همراه هستیم. توجه داشته باشید که این قابلیت تنها در سی پنل قابل استفاده می باشد.

Auto SSL چیست؟

Auto SSL یکی دیگر از راه حل های رسیدن به امنیت از اتک The man in middle یا همان قفل سبز رنگ خودمان است! نصب آن نیاز به پر کردن فرم خاصی ندارد و به سادگی چند کلیک ساده می باشد. نکته جالب این است که این گواهینامه هیچگاه Expire یا منقضی نمی شود و در زمان انقضا، به صورت خودکار مجددا نصب می شود.

فعال کردن Auto SSL به چه صورت است؟

فعال کردن این ویژگی بسیار آسان است. برای این مورد نیاز است وارد WHM سرور شوید (در صورتیکه خدمات شما هاست است و دسترسی به آن ندارید، می توانید از هاستینگ درخواست کنید تا این گزینه را در صورت امکان فعال کنند). طبق تصویر از آدرس زیر آنرا فعال کنید:

WHM >>> SSL/TLS >>> Manage AutoSSL

AutoSSL

با این کار سرور به صورت خودکار موارد زیر را انجام می دهد:

۱) در آدرس WHM >> Packages >> Feature Manage یک گزینه به نام AutoSSL اضافه می کند که در صورتیکه آنرا تیک بزنید برای سی پنل ها اضافه می شود.

۲)برای کنترل و نصب یک کرون در آدرس /etc/cron.d/cpanel_autossl اضافه می کند.

نحوه نصب در سی پنل:

ابتدا وارد سی پنل خود شوید و سپس طبق تصاویر زیر وارد بخش SSL/TLS Status شوید:

SSL TLS

در این مرحله نیاز است دامنه یا ساب دامین هایی که قصد دارید روی آنها SSL نصب شود را انتخاب کنید و سپس روی گزینه ی Run AutoSSL کلیک کنید تا نصب آغاز شود:

AutoSSL

پروسه نصب، چند دقیقه زمان بر می باشد. پس اتمام فرایند در صورتیکه نصب به درستی انجام شده باشد، قفل سبز رنگ کنار دامنه در همین صفحه جایگزین علامت قرمز رنگ می شود.

در صورتیکه قفل سبز رنگ در این قسمت نمایش داده نشد، می توانید وارد WHM شوید و از بخش WHM >>> SSL/TLS >>> Manage AutoSSL طبق تصویر زیر، وارد بخش Logs شوید و خطای نصب را مشاهده و بررسی کنید:

جهت اطمینان از صحت نصب می توانید از آنالیزوهای آنلاینی همانند sslshopper.com استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را در مقالات با ما به اشتراک بگذارید…

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۴/۱۶

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

find command در لینوکس (بر اساس Date and time)

در مقالات گذشته در ارتباط با یکی از کامند های بسیار مهم و کاربردی در لینوکس با محوریت اصلی find commands در لینوکس پرداختیم. توضیح دادیم که در بسیاری...

۱۳۹۹/۰۴/۱۴

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد (قسمت ۲)

در مقاله ی گذشته در خصوص مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد صحبت کرده ایم و تا حدی با موارد ابتدایی آن آشنا شده ایم. در این...

۱۳۹۹/۰۴/۱۱

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

بهترین شرکت های امنیتی (Security Company) در سال ۲۰۲۰

امروزه تقریبا تمامی کسب و کار ها به طریقی با سیستم های IT و شبکه ها و پروتکل های اینترنتی در ارتباط بوده و با توجه به افزایش سطوح حمله و پیچیده تر شدن...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "نصب Auto SSL رایگان سی پنل"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...