در تمام مقالاتی که تا به امروز درخصوص نصب گواهینامه SSL رایگان برای شما آموزش دادیم، کنترل پنل یا نوع سرور و سیستم عامل دخیل بودند. اما در این مقاله قصد داریم نصب گواهینامه رایگان بدون درگیر بودن کنترل پنل یا سیستم عامل خاصی را به شما آموزش دهیم.

این مقاله برای کسانی مفید است که سرور بدون کنترل پنل دارند و یا اینکه به هرحال دسترسی به کنترل پنل سرور خود ندارند.

ابتدا وارد سایت sslforfree.com شوید و مطابق تصویر زیر، دامنه خود را وارد کرده و روی گزینه ی Create Free SSL Certificates کلیک کنید.

در قدم بعدی سه نوع از وریفای کردن دامنه را مشاهده می کنیم. علت اینکه درمراحل نصب گواهینامه نیاز است حتما وریفای انجام شود این است که مرکز صدور Certificate مالکیت دامنه شما را ارزیابی کند و با این روش هیچ گاه کسی اجازه تغییر در دامنه ندارد مگر اینکه دسترسی های اثبات مالکیت دامنه را داشته باشد.

در این مرحله ما گزینه ی Manual Verification (DNS) را انتخاب میکنیم. در این روش سایت به ما یک رکورد از نوع CNAME اعلام می کند که لازم است از سمت دامنه یا سرور ساخته شود تا وریفای صورت گیرد.

manual-dnsmanually-verify

پس از ساخت رکورد اعلام شده، در مرحله بعد وارد سایت شوید و تغییرات را ذخیره کنید تا آنالیز تغییرات رکورد DNS توسط سایت بررسی شود.

حالا می توانید فایل Certificate خود را مطابق تصویر زیر دانلود کنید و در سرور خود نصب آنرا را انجام دهید.

 download-SSL-CRT

امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

 

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۷/۲۷

نویسنده : س احمدی

بدون دیدگاه

Baas چیست؟

خدمت Baas یا Backend-as-a-service به توسعه دهندگان وب این اجازه را می‌دهد تا فارغ از ایجاد و رسیدگی به بخش Backend توجه خود را به بخش frontend سایت و ...

۱۳۹۹/۰۷/۲۱

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

کامند های رایج Run (بخش دوم)

در مقاله پیشین در ارتباط با کامند های رایج در Run که در سیستم های ویندوزی امکان دسترسی به آن وجود دارد صحبت شد و در این مقاله قصد داریم که ادامه کامند...

۱۳۹۹/۰۷/۱۹

نویسنده : س احمدی

بدون دیدگاه

رایانش ابری و موانع استفاده از آن

در مقاله مقدمه‌ای بر رایانش ابری به توضیح ابتدایی این تکنولوژی در حال رشد پرداخته شد. در ادامه در راستای آشنایی بیشتر با ابعاد دیگر رایانش ابری از زاو...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "نحوه نصب گواهینامه SSL رایگان"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...