در این مقاله به سراغ موضوع دیگری آمده ایم که برای بیشتر کاربران مورد سوال است و همچنین طیف دیگری از کاربران نحوه ی ساخت آن را می دانند اما کاربرد آن را نمی دانند.

در این مقاله قصد داریم در رابطه با نحوه ساخت A رکورد و همچنین علت نیاز به ساخت و یا در واقع کاربرد آن توضیح دهیم.

A رکورد

اصلی ترین و  به نوعی پرکاربردترین علت ساخت رکورد A این است که شما بخواهید ساب دامنه ی خود را که قرار است سایت دیگری باشد به محل دیگری که برای میزبانی آن در نظر گرفته اید هدایت نمایید. که در این حالت ممکن است ساب دامنه ی شما سایتی جداگانه باشد که برروی سرور یا هاست دیگری پشتیبانی خواهد شد و یا ساب دامنه ی شما تنها لینکی برای دانلود فایل های سایت اصلی شما باشد.

بدین منظور برای هدایت ساب دامینی که برای هاست دانلود خود در نظر گرفته اید، می بایست وارد هاست خود در سمتی که دامنه اصلی شما وجود دارد شده و در قسمت advance dns zone کنترل پنل خود، یک A رکورد به همراه آی پی سرور مقصد برای ساب دامین خود همراه با www و یک A رکورد به همراه همان آی پی و ساب دامنه، بدون www ایجاد نمایید ، تا ساب دامنه شما به هاست یا سرور مقصد هدایت شود.

در این صورت ارتباط ساب دامنه ی شما با سرور دیگر برقرار شده و محتویات ساب دامنه از سمت آن سرور فراخوانی می شود و یا به طور مثال در حالتی که این ساب دامنه به هاست دانلود متصل شود، آنگاه با قرار دادن این ساب دامنه در سایت خود می توانید آن را به لینک مستقیم دانلود فایل های سایت اصلی خود تبدیل نمایید.

از دیگر کاربرد های A رکورد در زمان ساخت نیم سرور اختصاصی از سمت دامنه می باشد که در این حالت در کنار ساخت ۲ نیم سرور، می بایست دو A رکورد هم ساخته شود تا اتصال دامنه به نیم سرور های اختصاصی و آی پی اختصاصی به سرور میسر شود.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۴۰۰/۰۳/۲۳

نویسنده : س احمدی

بدون دیدگاه

کدهای UTM

کدهای UTM، کدهایی هستند که به منظور ردیابی کلیک‌ها و ارزیابی سایر فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال به انتهای آدرس‌های اینترنتی یا URLها اضافه می‌شوند. این...

۱۴۰۰/۰۳/۱۹

نویسنده : م کوکبی

بدون دیدگاه

نصب رابط گرافیکی در Ubuntu سرور

در این آموزش قصد داریم نحوه ی نصب رابط گرافیکی بر روی یک سرور با سیستم عامل Ubuntu را آموزش دهیم. به صورت پیش فرض سیستم عامل  Ubuntu که بر روی سرور...

۱۴۰۰/۰۳/۱۷

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

معرفی پلاگین Rbl Check و نحوه نصب آن

در مقاله های پیشین در خصوص RBL ها یا همان Realtime Blackhole List ها توضیحاتی ارائه شد و در این مقاله قصد داریم برای شناسایی به موقع بلاک بودن یا نبود...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "نحوه ایجاد A رکورد"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با Server.ir همراه شو ...