مرکز محتوای Server.ir :

نحوه ایجاد A رکورد

نحوه ایجاد A رکورد

 

در این مقاله به سراغ موضوع دیگری آمده ایم که برای بیشتر کاربران مورد سوال است و همچنین طیف دیگری از کاربران نحوه ی ساخت آن را می دانند اما کاربرد آن را نمی دانند.

در این مقاله قصد داریم در رابطه با نحوه ساخت A رکورد و همچنین علت نیاز به ساخت و یا در واقع کاربرد آن توضیح دهیم.

A رکورد

اصلی ترین و  به نوعی پرکاربردترین علت ساخت رکورد A این است که شما بخواهید ساب دامنه ی خود را که قرار است سایت دیگری باشد به محل دیگری که برای میزبانی آن در نظر گرفته اید هدایت نمایید. که در این حالت ممکن است ساب دامنه ی شما سایتی جداگانه باشد که برروی سرور یا هاست دیگری پشتیبانی خواهد شد و یا ساب دامنه ی شما تنها لینکی برای دانلود فایل های سایت اصلی شما باشد.

بدین منظور برای هدايت ساب داميني که براي هاست دانلود خود در نظر گرفته اید، مي بايست وارد هاست خود در سمتي که دامنه اصلي شما وجود دارد شده و در قسمت advance dns zone کنترل پنل خود، يک A رکورد به همراه آي پي سرور مقصد براي ساب دامين خود همراه با www و يک A رکورد به همراه همان آي پي و ساب دامنه، بدون www ايجاد نماييد ، تا ساب دامنه شما به هاست یا سرور مقصد هدایت شود.

در این صورت ارتباط ساب دامنه ی شما با سرور دیگر برقرار شده و محتویات ساب دامنه از سمت آن سرور فراخوانی می شود و یا به طور مثال در حالتی که این ساب دامنه به هاست دانلود متصل شود، آنگاه با قرار دادن این ساب دامنه در سایت خود می توانید آن را به لینک مستقیم دانلود فایل های سایت اصلی خود تبدیل نمایید.

از دیگر کاربرد های A رکورد در زمان ساخت نیم سرور اختصاصی از سمت دامنه می باشد که در این حالت در کنار ساخت 2 نیم سرور، می بایست دو A رکورد هم ساخته شود تا اتصال دامنه به نیم سرور های اختصاصی و آی پی اختصاصی به سرور میسر شود.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

تحریم شکن

تحریم شکن چیست؟ معمولا یکی از موانع کاربران ایرانی دسترسی به سایت‌هایی میباشد که ایران را تحریم کرده‌اند. در این خصوص راه‌های متنوعی در خصوص

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، میبینیم که چطور با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، ایمیل های خود را در لیست سیاه یا

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.