در این مقاله به سراغ موضوع دیگری آمده ایم که برای بیشتر کاربران مورد سوال است و همچنین طیف دیگری از کاربران نحوه ی ساخت آن را می دانند اما کاربرد آن را نمی دانند.

در این مقاله قصد داریم در رابطه با نحوه ساخت A رکورد و همچنین علت نیاز به ساخت و یا در واقع کاربرد آن توضیح دهیم.

A رکورد

اصلی ترین و  به نوعی پرکاربردترین علت ساخت رکورد A این است که شما بخواهید ساب دامنه ی خود را که قرار است سایت دیگری باشد به محل دیگری که برای میزبانی آن در نظر گرفته اید هدایت نمایید. که در این حالت ممکن است ساب دامنه ی شما سایتی جداگانه باشد که برروی سرور یا هاست دیگری پشتیبانی خواهد شد و یا ساب دامنه ی شما تنها لینکی برای دانلود فایل های سایت اصلی شما باشد.

بدین منظور برای هدایت ساب دامینی که برای هاست دانلود خود در نظر گرفته اید، می بایست وارد هاست خود در سمتی که دامنه اصلی شما وجود دارد شده و در قسمت advance dns zone کنترل پنل خود، یک A رکورد به همراه آی پی سرور مقصد برای ساب دامین خود همراه با www و یک A رکورد به همراه همان آی پی و ساب دامنه، بدون www ایجاد نمایید ، تا ساب دامنه شما به هاست یا سرور مقصد هدایت شود.

در این صورت ارتباط ساب دامنه ی شما با سرور دیگر برقرار شده و محتویات ساب دامنه از سمت آن سرور فراخوانی می شود و یا به طور مثال در حالتی که این ساب دامنه به هاست دانلود متصل شود، آنگاه با قرار دادن این ساب دامنه در سایت خود می توانید آن را به لینک مستقیم دانلود فایل های سایت اصلی خود تبدیل نمایید.

از دیگر کاربرد های A رکورد در زمان ساخت نیم سرور اختصاصی از سمت دامنه می باشد که در این حالت در کنار ساخت ۲ نیم سرور، می بایست دو A رکورد هم ساخته شود تا اتصال دامنه به نیم سرور های اختصاصی و آی پی اختصاصی به سرور میسر شود.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۴/۱۶

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

find command در لینوکس (بر اساس Date and time)

در مقالات گذشته در ارتباط با یکی از کامند های بسیار مهم و کاربردی در لینوکس با محوریت اصلی find commands در لینوکس پرداختیم. توضیح دادیم که در بسیاری...

۱۳۹۹/۰۴/۱۴

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد (قسمت ۲)

در مقاله ی گذشته در خصوص مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد صحبت کرده ایم و تا حدی با موارد ابتدایی آن آشنا شده ایم. در این...

۱۳۹۹/۰۴/۱۱

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

بهترین شرکت های امنیتی (Security Company) در سال ۲۰۲۰

امروزه تقریبا تمامی کسب و کار ها به طریقی با سیستم های IT و شبکه ها و پروتکل های اینترنتی در ارتباط بوده و با توجه به افزایش سطوح حمله و پیچیده تر شدن...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "نحوه ایجاد A رکورد"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...