در این مقاله همراه شما هستیم تا بررسی کنیم که چگونه می توانیم تاریخچه DNS یک دامنه را بررسی کنیم که قبلا چه رکورد های DNS  ای برای این دامنه ست شده است. همچنین مطابق تجربه ممکن است که کاربران سرور میزبان هاست خود را تغییر دهند و نیاز باشد که مجدد نیم سرور و اطلاعات DNS را به حالت قبل بازگردانند در این حالت در صورت فراموشی نیم سرور ها می توانند با استفاده از این مقاله تاریخچه رکوردهای DNS را مشاهده بفرمایید. با ما همراه باشید تا برخی از آنالیزور های کاربردی  و رایگان را با هم بررسی کنیم که به چه صورت اطلاعاتی از تاریخچه اطلاعات DNS دامنه در اختیارتان قرار می دهد.

ابزارهایی جهت بررسی تاریخچه DNS

SecurityTrails

Spyse

Complete DNS

WhoISrequest.com

Whoxy.com

SecurityTrails یک آنالیزور مناسب برای بررسی history رکورد ها می باشد که مطابق تصویر در پیوست اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد. می توانید در تصویر زیر بررسی بفرمایید.

dns

Spyse نیزآنالیزوری مناسب برای بررسی DNS است که تصویر رکورد ها را می توانید مشاهده بفرمایید. و می توانید تمام رکورد های A, AAAA, MX, CNAME و TXT  را بررسی بفرمایید.

dns

 Complete DNSآنالیزوری است که تنها برای دامنه های بین المللی مناسب است و برای دامنه های ir یا ملی نمی توان از این آنالیزور استفاده بفرمایید. اما برای دامن های بین المللی مناسب و کاربردی است.

dns

WhoISrequest.com نیز آنالیزوری است که در این خصوص مناسب است اما در صورتی که از قبل تغییری در اطلاعات dns وجود نداشته باشد دیگر اطلاعات dns نمایش داده نمی شود و پیامی مبتی بر اینکه تغییری وجود نداشته است دریافت می شود.

dns

Whoxy.com نیز جز آنالیزورهایی است که تنها برای دامنه های بین المللی مناسب است و اطلاعاتی برای دامنه های ir در اختیار شما قرار نخواهد داد لذا می توانید از این آنالیزور برای دامنه های بین المللی استفاده بفرمایید.

 

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۱۲/۱۱

نویسنده : م جبلی

بدون دیدگاه

فعال سازی کرون جابز

Cron Jobs قابلیتی از لینوکس است که یک command یا script را به صورت اتوماتیک برنامه ریزی می کند که در تاریخ و یا ساعت مشخصی اجرا شود. در واقع Cron یک د...

۱۳۹۹/۱۲/۰۹

نویسنده : س احمدی

بدون دیدگاه

رکورد SRV

رکورد دی ان اس سرویس یا SRV اطلاعاتی از قبیل میزبان و پورت برخی سرویس‌های خاص مانند VoIP و پیام رسانی آنی را تعیین می‌نماید. غالب رکوردهای دی ان اس تن...

۱۳۹۹/۱۲/۰۶

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

تنظیم بدون قطعی ILO بر روی سرور ویندوزی

در این مقاله قصد داریم مراحل تنظیمات ILO در سرور LIVE و بدون قطعی و Down Time را توضیح دهیم. تا پایان این بخش با ما همراه باشید. ILO یک پورت در تجهیز...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "مشاهده تاریخچه DNS"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...