مرکز محتوای Server.ir :

محدودیت ارسال ایمیل در دایرکت ادمین

محدودیت ارسال ایمیل در دایرکت ادمین

 

در این مقاله توضیح خواهیم داد چگونه در کنترل پنل دایرکت ادمین برای ارسال ایمیل محدودیت ایجاد نمایید و به اصطلاح ارسال ایمیل را limit نماییم. به صورت کلی در کنترل پنل دایرکت ادمین به صورت پیش فرض مقداری برای ارسال ایمیل ست شده است که در این مقاله می خواهیم عدد پیش فرض دایرکت ادمین را تغییر دهیم و برای آن محدودیت ایجاد نماییم.

برای هر ایمیل می توانید محدودیت را اعمال نمایید که در حال حاضر به صورت پیش فرض اعمال محدودیت غیرفعال است و به این صورت نمایش داده می شود:

user_can_set_email_limit=0

 که برای فعال سازی آن کافیست دستور بالا را به مقدار زیر تغییر دهید:

user_can_set_email_limit=1

سپس می توانید تغییرات بالا را ذخیره نمایید.

حال وارد مسیر زیر می شوید:

/etc/virtual/

و سپس با دستور vi عبارت limit_username را تغییر دهید به عددی که مد نظر دارید تا تغییر یابد که در اینجا به جای username می بایست یوزر ایمیل اکانت مربوطه را وارد نمایید .

به صورت کلی فایل Exim.pl این امکان را فراهم می کند که  ارسال ایمیل ها توسط هر کاربر پیگیری گردد. که در بالا به محدود کردن ارسال ایمیل برای یک کاربر خاص را خدمتتان توضیح دادیم. که به صورت پیش فرض 200 ایمیل برای هر کاربر تعیین شده است.

هنگامی که مقدار limit file بیش از 0 باشد فایل exim.pl تعداد ایمیل های فرستاده شده توسط هر کاربر را خواهد شمرد. در مسیر /etc/virtual/usage  دو نوع فایل وجود داردبه نام “username” و “username.bytes“.که username.bytes میزان اندازه و بزرگی هر ایمیل را نشان می دهد و فایل username برای شمارش تعداد ایمیل های ارسال شده استفاده می شود. بنابراین هنگامی که می خواهید ارسال ایمیل اسپم را بررسی نمایید در صورتی که فایل  /etc/virtual/usage/username را بررسی نمایید یک فایل با حجم بزرگی را مشاهده خواهید نمود. همچنین با بررسی /etc/virtual/usage/username.bytes می توانید اندازه ی هر فایل را بررسی نمایید که معمولا ارسال ایمیل های با حجم یکسان به عنوان هرزنامه یا اسپم هستند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

تحریم شکن

تحریم شکن چیست؟ معمولا یکی از موانع کاربران ایرانی دسترسی به سایت‌هایی میباشد که ایران را تحریم کرده‌اند. در این خصوص راه‌های متنوعی در خصوص

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، میبینیم که چطور با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، ایمیل های خود را در لیست سیاه یا

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.