جذب کارشناس فنی هاستینگ

سرویس دهنده CloudFlare چیست و چگونه عمل می کند؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در این مقاله قصد داریم تا شما را با شرکت و سرویس دهنده ی CloudFlare آشنا نماییم. CloudFlare یک سرویس دهنده در حوزه ی بهبود سرعت و امنیت سایت ها و سرور ها می باشد، که نوع سرویس ارائه شونده از سمت این سیستم CDN و یا Content Delivery Network می باشد که در مقاله ی دیگری با همین نام  توضیح داده شده است که پیشنهاد می کنیم ابتدا برای کسب اطلاعات بیشتر آن مقاله را مطالعه فرمایید.

 

1)Cloudflare makes your websites faster & safer …

2)Cloudflare makes your ecommerce stores faster & safer …

3)Cloudflare makes your APIs faster & safer …

4)Cloudflare makes your mobile applications faster & safer …

5)Cloudflare makes your SaaS products faster & safer …

CloudFlare

CloudFlare

سرویس CloudFlare به عنوان یک  reverse proxy می باشد که در واقع نوعی از پروکسی است که همانند دیگر پروکسی ها میان سرور و بازدید کننده قرار می گیرد و دسترسی ها و بازدید های خارجی به داخل شبکه ی محلی یا خصوصی یا سرور را مدیریت می نماید. که این سرویس در قالب یک CDN در نقاط مختلف جهان ارائه شده است و با توجه به منطقه ی جغرافیای بازدید کننده از نزدیک ترین سرویس دهنده پاسخگو خواهد بود. این مورد موجب می گردد تا از نظر امنیتی مهاجمان به صورت مستقیم به سایت و سرور شما دسترسی نداشته باشند، در نتیجه در صورتی که اتکی بر روی سرور در حال انجام باشد سرویس دهندههای CloudFlare ابتدا اتک را تشخیص می دهند و از ورود آن پهنای باند غیر مجاز به سرور جلوگیری می کنند و کاربران عادی نیز بدون هیچ مشکلی به سایت و سرور دسترسی خواهند داشت.

CDN

در بحث سرویس دهنده های CDN با توجه به این امر که یکی از کارایی های CDN ها بهبود سرعت سایت برای بازدید کننده های مختلف در نقاط مختلف جهان می باشد، یکی از مهمترین فاکتور های  CDN این می باشد  که پوشش دهی مناسبی در نقاط مختلف جغرافیایی داشته باشد و پروکسی سرورهای مورد استفاده در فاصله های منطقی و کوتاه تری نسبت به یکدیگر وجود داشته باشند تا بازدیدکنندگان سرعت مناسب و تقریبا مشابهی را از نقاط غیر یکسان جغرافیایی تجربه نمایند. که در مورد CloudFlare می توانید نقشه ی پراکندگی سرور های این سرویس دهنده را در تصویر زیر مشاهده نمایید.

CloudFlare Map

                                                                                                                                                             

                                                                           .را مشاهده نمایید cloude flareاز طریق لینک زیر میتوانید نحوه استفاده از 

                                                                                                                                     https://www.cloudflare.com/

 

 

 

 

با دانشنامه و مقالات Server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
2 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با سلام یک ضعفی که سیستم فوق دارد سرورهای مربوط به سرویس فوق همیشه بعنوان یک(attack=man in the midlle) با تشکر

با سلام خدمت شما
به صورت کلی موردی که فرمودید صحیح می باشد و سرویس CDN واسطی می باشد که دیتا را کش می کند و به همین سبب تا حدی دسترسی به سایت شما دارد. ولی با توجه به این که این CDN بسیار محبوب و مورد اعتماد می باشد به همین جهت در خصوص آن نمی توان آن را یک man in the midlle نام برد.
ممنون از توجه شما
موفق باشید