سرور ابری ساعتی چیست؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

در این مقاله قصد داریم در خصوص سرور ابری ساعتی یا همان ابر ساعتی با شما مفصل صحبت کنیم.

خدمات میزبانی‌وب روز به روز در حال تغییر هستند، تغییراتی در جهت بهینه‌سازی کیفیت و استفاده آسان‌تر برای کاربران. در میان تمام گام‌هایی که در این مسیر برداشته شده است، زیرساخت ابری را می‌توان جزو برجسته‌ترین موارد دانست. این زیرساخت با امکاناتی که به سرورهای میزبان می‌بخشد موجب افزایش کیفیت و پایداری خدمات می‌شود. دو عاملی که جزو معیارهای اصلی برای سنجش میزان مطلوب بودن یک سرویس در صنعت میزبانی‌وب هستند. در کنار بهبود این دو مورد، اضافه شدن امکانات دیگری به خدمات می‌تواند منجر به آسان‌تر شدن استفاده از آن‌ها و نهایتا بالا رفتن رضایت کاربران شود. از جمله این موارد می‌توان به ارائه خدمات در دوره‌های زمانی منعطف اشاره کرد. سرورهای ساعتی راهکاری برای پاسخ به این نیاز هستند. در این مقاله به معرفی دسته نوینی از خدمات میز‌بانی ‌وب خواهیم پرداخت که در آن‌ امکان استفاده از زیرساخت ابری، همزمان با قابلیت اجاره ساعتی برای کاربران فراهم شده است.

سرور ابری ساعتی چیست؟

در حال حاضر خدمات میزبانی‌وب عموما به صورت پلن‌هایی با دوره زمانی مشخص در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. به صورت معمول حداقل دوره ارائه سرویس یک‌ ماه است و هزینه سرویس به صورت پیش‌پرداخت(Prepaid) قبل از شروع هر دوره از کاربر اخذ می‌شود. اما در مواردی ممکن است کاربرها نیاز به تهیه سرویس در دوره‌ای کمتر از یک‌ماه داشته باشند.

در این حالت سرور مجازی ساعتی گزینه‌‌ای مناسب برای کاربران خواهد بود. در این خدمات دیگر دوره سرویس معنایی ندارد و نیاز به تعیین دوره پیش از ثبت سفارش نیست. حداقل دوره سرویس یک ساعت است و همچنین هزینه سرویس به صورت Postpaid، پس از استفاده کاربر پرداخت می‌شود. البته برای استفاده از خدمات نیاز است تا در پایان هر ساعت استفاده از سرور، به مقدار هزینه مورد نیاز شارژ در پنل مدیریت سرویس وجود داشته باشد، چرا که در غیر این صورت کارکرد سرور متوقف خواهد شد.

سرور ابری ساعتی علاوه بر شرایط پرداخت منعطف، امکانات زیرساخت ابری را در اختیار کاربران خدمات میزبانی‌وب قرار می‌دهد. این امکانات همانطور که پیش‌تر ذکر شد منجر به ارتقا سطح پایداری و کیفیت خدمات سرورها می‌شوند. در حوزه پایداری، زیرساخت ابری باعث می‌شود در هنگام بروز مشکلات سخت‌افزاری سرویس‌دهی به کاربران دچار اختلال نشود و به اصطلاح Uptime افزایش یابد. همچنین سرور ابری ساعتی Server.ir امکانات دیگری از جمله موارد زیر را در اختیار کاربران می‌گذارند:

  • امکان تهیه بک‌آپ آنلاین
  • دسترسی به فایروال نرم افزاری
  • دسترسی کنسول و پنل مدیریت سرور
  • امکان انتقال آنلاین سرویس بین سرورهای شبکه ابری Server.ir
  • امکان تغییر سیستم عامل از لینوکس به ویندوز و بالعکس به صورت آنی

سرور ساعتی ابری

چرا خرید سرور ابری ساعتی

در صورتیکه تا به حال کاربر خدمات سرور مجازی سنتی بوده‌اید، سرور ابری ساعتی با امکاناتی که راجع به آن‌ها صحبت کردیم، می‌تواند به میزان قابل توجهی موجب بهبود تجربه کاربری شما شود. این سرویس برای افرادی که کمتر از یک ماه نیاز به یک سرور دارند، گزینه مناسبی است؛ چرا که آن‌ها را وادار به پرداخت هزینه بابت یک ماه کامل نمی‌کند.

همچنین سرور ساعتی ابری با دوره پرداخت منعطف خود مناسب استارت‌آپ‌هایی است که امکان سرمایه‌گذاری اولیه بلند‌مدت برای اجاره یک سرور را ندارند و در مدیریت هزینه‌ها به آن‌ها کمک می‌کند. این سرویس در مواردی که برای تست یک نرم‌افزار نیاز موقت به یک سرور می‌باشد، نیز مناسب است.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

5 3 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها