در مقاله آشنایی با مفوم کرون جاب با توضیح مختصری در ارتباط با Cron Job و تعریف آن در خدمت شما بودیم. در این قسمت قصد داریم به طریقه ست کردن  Cron Job در کنترل پنل Cpanel بپردازیم.

پس از ورود به صفحه اصلی cpanel از قسمت advanced, گزینه  Cron Job را انتخاب می کنیم ,در صفحه باز شده دو قسمت Cron Email  و Add New Cron Job  را مشاهده می کنیم.

ابتدا باید از صحیح بودن ایمیل وارد شده اطمینان کافی حاصل شود و پس از وارد کردن ایمیل با اسفاده از گزینه Update Email به مرحله بعد یعنی تنظیم Cron Job می رویم.

CronJob

در این قسمت می توان به دو روش خودکار (Common Settings) و دستی برای ایجاد و تنظیم Cron Job اقدام کرد. در همین راستا باهم هر یک از پارامتر های قابل تنظیم در زیر را بررسی می کنیم:

  1. Minute: در این قسمت دقیقه ای که قصد دارید کرون خود را اجرا کنید را وارد کنید که می تواند مقادیر بین ۰ تا ۵۹ در آن قرار گیرد.
  2. Hour: این قسمت مقادیری بین ۰ تا ۲۳ را می پذیرد که ۰ برای زمانی است که میخواهید کرون مورد نظر در بامداد روز مد نظر اجرا شود.
  3. Day: در این فیلد می توانید اعداد ۱ تا ۳۱ را وارد بفرمایید مثلا برای این که کرون مورد نظر شما نیمه هر ماه اجرا شود در این قسمت عدد ۱۵ را وارد کنید.
  4. Month: این قسمت مقادیر ۱ تا ۱۲ را می پذیرد مثلا برای Cron Job ای که نیاز است در ماه اکتبر اجرا شود عدد ۱۰ را وارد کنید.
  5. Weekday: این فیلد نیز مقادیر ۰ تا ۶ را می پذیرد.
  6. Command: و در آخر نیاز است دستورس که نیازمند اجرا می باشد در این قسمت وارد بفرمایید مثلا:
wget http://www.example.com/cronit.php

در صورتی که تمایل به ست کردن دستی کرون داشتیم، پس از تنظیم بازه زمانی مناسب، نیاز است در قسمت command  آدرس فایلی که قصد اجرای آن را دارید وارد کنید. این آدرس از دو قسمت تشکیل می شود که

نیاز است قسمت اول آن متناسب با نسخه php  هاست شما تنظیم شده و قسمت دوم آن، نام و مسیر فایل اجرایی آورده شود.

توجه داشته باشید که بعد از اجرای هر Cron Job ایمیلی با همین مفهوم برای آدرسی که در قسمت Cron Email وارد نموده اید، ارسال می شود. در صورتی که تمایل به دریافت این ایمیل ها ندارید، می توانید کامندی با مضمون “>/dev/null 2>&1” در انتهای دستور Cron Job اضافه کنید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۳/۱۰

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

ارسال اطلاعات محرمانه در بخش پشتیبانی

در این مقاله قصد داریم در خصوص یکی از پر اهمیت ترین بخش های ارتباط به کارشناسان مجموعه server.ir صحبت کنیم. زمانی که شما با مشکلی در سرور، هاست، ایروس...

۱۳۹۹/۰۳/۰۵

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

find command در لینوکس (بر اساس Owners و Groups)

در مقالات گذشته در خصوص یکی از کامندهای پرکاربرد صحبت نمودیم، و هم چنین در ارتباط با دستور find command  در لینوکس بر اساس سطح دسترسی و همچنین کامندها...

۱۳۹۹/۰۳/۰۳

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

بهترین پلاگین های وردپرس در سال ۲۰۲۰ (قسمت دوم)

در مقاله گذشته در خصوص پلاگین های وردپرس و اهمیت استفاده از آنها توضیح داده ایم. 5 تا از بهترین پلاگین ها در مقاله گذشته خدمت شما اعلام شد. اکنون در م...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "ست کردن  cron job در کنترل پنل cpanel"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...