جذب کارشناس فنی هاستینگ

ساخت نیم سرور اختصاصی

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

ساخت نیم سرور اختصاصی

در این مقاله بصورت کلی با مفهوم و روش ساخت نیم سرور اختصاصی آشنا خواهیم شد که در مقاله قبلی آن را تعریف نمودیم و سپس در مقالات بعدی ساخت نیم سرور را بصورت مرحله به مرحله در Plesk  و CPanel  آموزش خواهیم داد.

هنگامی که یک نیم سرور اشتراکی می باشد، یعنی این نیم سرور قبلا در سرور ایجاد شده است و برای اتصال هر دامنه به آن سرور تنها کافیست تا نیم سرور های آن هاست یا سرور را در تنظیمات DNS Zone دامنه وارد نماییم. اما برای یک نیم سرور اختصاصی که با توجه به توضیحات قبلی، نام دامنه ی مورد نظر ما به صورت ns.domain.com در آن قرار خواهد گرفت، می بایست که ابتدا این نیم سرور را برای سرور و این دامنه ایجاد نماییم.

با توجه به این که با مفهوم اتصال و ارتباط دامنه و هاست مواجه هستیم، باید به این نکته توجه داشته باشیم که این ارتباط می بایست از هر دو سمت تایید و ایجاد گردد. یعنی برای ساخت DNS هم می بایست از سمت دامنه و هم از سمت سرور اقدام شود تا اتصال با موفقیت انجام گردد، زیرا در غیر این صورت هر فرد می توانست برای دامنه های مختلف نیم سرور مورد نظر خود را ایجاد نماید.

در مفهوم کلی ایجاد نیم سرور ابتدا می بایست تنظیمات DNS لازم در سرور انجام شود و نیم سرور های مورد نظر به عنوان آدرسی که به IP متصل خواهد شد معرفی گردند سپس می بایست خود دامنه ای که نیم سرور با نام آن ساخته می شود نیز در سرور به عنوان یک هاست اضافه گردد تا تنظیمات هاستینگ آن نیز مشابه با DNS سرور ست گردد. سپس در مرحله ی بعدی در بخش مدیریت دامنه می بایست در قسمت ایجاد نیم سرور اختصاصی یا بخش ChildHost نیم سرور ها را وارد کرده و در مقابل آن ها IP سرور را وارد نمود. پس در خود تنظیمات نیم سرور دامنه نیز می بایست نیم سرور های ساخته شده را بر روی خود دامنه نیز ست نمود. به این صورت دامنه به سرور متصل می گردد و همچنین پس از آن دامنه های دیگر نیز می توانند با ست کردن آن نیم سرور به هاست های موجود در سرور مورد نظر متصل شوند. که البته نحوه انجام این مراحل در مقالات بعدی با توجه به کنترل پنل توضیح داده خواهد شد.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها