مرکز محتوای Server.ir :

بهینه سازی سرور ابری WHM

بهینه سازی سرور ابری WHM

امروز، قرار است نگاهی به بهینه سازی سرورهای خصوصی مجازی Centos در حال اجرا WHM بیندازیم و وب سایت های سریع تری را برای مشتریان شما فراهم کنیم. چند عامل مهم برای هر سرویس مجازی وجود دارد: امنیت، سرعت و سهولت استفاده برای کاربران.

در بازار امروزی، دیگر نمی‌توانید از امنیت به عنوان وسیله‌ای برای ارائه خدمات گران‌تر به مشتریان خود استفاده کنید – که نوید امنیت بیشتر را برای مشتریان ممتاز می‌دهد. امروز، برای همه مشتریان بدون توجه به سطح قرارداد خدماتی که با شما منعقد کرده اند، انتظار می رود. شما باید خدمات رسانی خود را بهینه سازی و تقویت کنید تا حداقل سطح امنیتی قابل قبول را به همه ارائه دهید.

فایروال csf

چندین افزونه وجود دارد که می توانید برای WHM نصب کنید که می تواند به مدیریت امنیت کمک کند.اولین مورد امنیت و فایروال سرور پیکربندی (CSF) است. پس از نصب CSF، به صفحه افزونه واقع در پایین نوار کناری WHM بروید. در آنجا می توانید برای تنظیمات امنیتی مهم به مرکز کنترل پلاگین CSF دسترسی داشته باشید.

پس از نصب CSF، باید تنظیمات پیش فرض را تغییر دهید. از منوی تنظیمات افزونه CSF به بخش تنظیمات فایروال بروید. در اینجا چند گزینه برای تنظیم پیش تنظیم امنیت جهانی وجود دارد. شروع از "متوسط" روش استاندارد است.
افزونه CSF می تواند یک ممیزی امنیتی برای سرور شما ارائه دهد. در منوی اصلی افزونه CSF، روی گزینه “Security Check” کلیک کنید. با این کار لیستی از نکات برای بهبود امنیت سرور شما ایجاد می شود. در پایین گزارش یک امتیاز امنیتی وجود دارد و سطح امنیت کلی سرور شما را بین امنیت ناامن و حداکثر قرار می دهد. اگر مطمئن نیستید که هنوز چه چیزی به امنیت بهتر نیاز دارد، این ابزار راهی مفید برای فهمیدن اینکه چه کاری باید انجام شود است. شما نیازی به ایجاد تک تک تغییرات پیشنهاد شده توسط CSF ندارید - هر تنظیم منحصر به فرد است و گاهی اوقات ممکن است انجام اقدامات خاصی ممکن یا معقول نباشد. احتمالاً بهتر است برای قسمت زرد یا سبز بالای نمودار عکس بگیرید.

optimization

مشاور امنیتی “security advisor”

یکی دیگر از ابزارهای ممیزی امنیتی مفیدی که می توانید استفاده کنید «مشاور امنیتی» است که بسیار شبیه به CSF است. مشاور امنیت سرور شما را اسکن می کند و مشکلات احتمالی را برمی گرداند و آنها را در قالب یک لیست با کد رنگی از نظر شدت نمایش می دهد. همچنین نکاتی را برای اصلاح این مسائل و محافظت از خود ارائه می دهد. پس از نصب افزونه، به صفحه افزونه خود در WHM بروید و «ابزار مشاور امنیتی» را انتخاب کنید. از آنجا، "اسکن" را برای شروع اسکن انتخاب کنید. نتایج به اندازه CSF پرمخاطب یا کامل نیستند، اما یک ابزار عالی برای استفاده در ارتباط با آن است.

optimization

بهینه سازی سرعت

سرعت یکی از مهمترین چیزهایی است که باید در سرورهای مشتریان بهبود یابد، زیرا این قابل مشاهده ترین تغییری است که می توانید ایجاد کنید و به شما امکان می دهد مستقیماً با رقبای خود مقایسه کنید. هیچ کس متوجه چیزی مانند امنیت نمی شود، مگر اینکه مشکلاتی وجود داشته باشد که از آنها استفاده شود، و آپتایم فقط در دراز مدت قابل اثبات است. سرعت یک بهبود قابل اندازه گیری فوری برای مشتریان شما است. ما قصد داریم چند نکته و ترفند مفید را ببهینه سازی راه اندازی WHM مبتنی بر CentOS پوشش دهیم. همه نکات برای هر موقعیتی ایده آل نیستند. برخی هزینه بر خواهند داشت، برخی دیگر برای راه‌اندازی زمان صرف می‌کنند، و برخی حتی ممکن است معاوضی بین امنیت و سرعت باشد. اول، چیزهایی را که می‌توانید با WHM به درستی تغییر دهید. در پنل WHM، به صفحه «تنظیمات توییک» بروید. می توانید از کادر جستجو برای یافتن سریع تنظیمات مورد نیاز خود از آنجا استفاده کنید. در زیر فهرستی از تنظیماتی است که می توانید برای بهبود عملکرد تغییر دهید، اما لطفاً توجه داشته باشید که ممکن است با نکات امنیتی ارائه شده توسط CSF یا Security Advisor مغایرت داشته باشند. ماسک تغییرات به اختیار خود شما. Mailman را خاموش کنید:

زمان تلاش مجدد تحویل ایمیل را از 15 دقیقه پیش فرض به 30 دقیقه به روز کنید.

boxtrapper Spam Trap و SpamAssassin Spam Box را خاموش کنید.اگر فقط وب‌سایت خود را دارید که روی VPS اجرا می‌شود، می‌توانید با غیرفعال کردن محاسبات دیسک MYSQL با غیرفعال کردن «شامل پایگاه‌های داده در محاسبات استفاده از دیسک»، منابع مورد استفاده در سرور را کاهش دهید. به خاطر داشته باشید که این امر باعث ایجاد اختلاف بین آنچه WHM برای کل استفاده از دیسک نشان می دهد و آنچه در واقع استفاده می شود، می شود.

بهینه سازی وب سرور اپاچی

بهینه سازی آپاچی عملکرد کلی سایت شما را بدون به روز رسانی سخت افزار یا گسترش VPS شما بهبود می بخشد. برای بهبود عملکرد خود در آپاچی، WHM در تنظیمات آن کاملاً محدود است.

در WHM، به

Home >> Service Configuration >> Apache Configuration >> Global Configuration

بروید و در apache global configuration

Keep-Alive

هنگامی که روی “روشن” تنظیم می شود، Keep-Alive یک اتصال دائمی بین سرور شما و کاربر را فعال می کند و جلسات HTTP طولانی مدت را ارائه می دهد که اجازه می دهد چندین درخواست از طریق یک اتصال TCP ارسال شود. در برخی موارد، این می تواند تقریباً 50 درصد کاهش تاخیر را برای صفحاتی با تصاویر زیاد به همراه داشته باشد. برای فعال کردن Keep-Alive در Apache 1.2 یا جدیدتر، KeepAlive را روشن کنید.

MaxKeepAliveRequests

این مقدار تعداد درخواست‌های مجاز به ازای هر اتصال را هنگامی که KeepAlive فعال است، تعیین می‌کند. هنگامی که مقدار این گزینه روی “0” تنظیم شود، درخواست های نامحدود روی سرور مجاز خواهد بود. برای عملکرد سرور، توصیه می‌شود درخواست‌های نامحدود را مجاز کنید، مگر اینکه دلیل امنیتی یا تعادل بار برای محدود کردن آن داشته باشید.

KeepAliveTimeout

این مقدار تعداد آپاچی های دومی را مشخص می کند که قبل از بستن اتصال برای درخواست بعدی منتظر می ماند. 10 یک عدد خوب و سخاوتمندانه برای پر کردن در اینجا است. این زمان را پایین نگه دارید زیرا بیکار نگه داشتن سوکت برای مدت طولانی اتلاف منابع است.

MaxClients

این مقدار تعداد پردازش های فرزندی را که می توان برای ارائه درخواست های HTTP ایجاد کرد، تعیین می کند. عدد پیش‌فرض 512 به این معنی است که تا 512 درخواست همزمان قابل رسیدگی است. این یک پارامتر مهم برای تنظیم شرایط شما است. برای عملیات بارگذاری بالاتر، پیش فرض 512 قابل قبول است. 256 برای شرایط استانداردتر مناسب است. شما باید این را بر اساس آنچه سرور شما می تواند انجام دهد به درستی انجام دهید. این محدودیت برای تعداد فرآیندهای مشتری عمدتاً حافظه است. ابتدا بفهمید که سایر فرآیندهای سرور شما چقدر حافظه مصرف می کنند، سپس مقداری بافر بگذارید. حدود 20 درصد باید انجام دهند. حدود 75 مگابایت در هر فرآیند مشتری را فرض کنید، به عبارت دیگر:

(Total Memory – (Other Processes * 1.2)) / 75MB = Max clients

در نتیجه خطا در سمت فرآیندهای مشتری کمتر.

MinSpareServers and MaxSpareServers

این مقدار حداقل تعداد فرآیندهای فرزندی را که باید همیشه وجود داشته باشند، بی‌حرکت و آماده پذیرش درخواست هستند، تعیین می‌کند. اگر مقدار «MinSpareServers» کمتر یا بیشتر از مقدار «MaxSpareServer» باشد، فرآیند والد تعداد پردازش‌های فرزند بی‌کار را با نرخ 1 در ثانیه تنظیم می‌کند. حداقل را روی “10” و حداکثر را روی “15” تنظیم کنید.

MaxRequestsPerChild

این گزینه برای تعریف تعداد درخواست هایی که یک پردازشگر فرزند سرور جداگانه انجام می دهد استفاده می شود. گذاشتن این مقدار در مقدار پیش‌فرض «0»، تعداد درخواست‌هایی را که کودک می‌تواند قبل از مرگش انجام دهد و درخواست جدیدی به جای آن ارسال شود، محدود نمی‌کند. از نظر فنی سریعتر است که اجازه دهید اینها هرگز نمیرند زیرا با ساختن آپاچی های جدید نمی سوزانند، اما این می تواند منجر به مشکلات نشت حافظه برای فرآیندهای قدیمی شود که یک مشکل است. تعداد درخواست‌هایی را که در یک روز دریافت می‌کنید در کل مشخص کنید و بر تعداد پردازش‌های فرزندتان تقسیم کنید. این به شما عدد ایده‌آلی را برای زنده نگه داشتن یک فرآیند در حدود یک روز می‌دهد و بار ایجاد فرآیندهای فرزند جدید را تا حدی پراکنده می‌کند که واقعاً بر عملکرد تأثیر نمی‌گذارد، اما فرآیندها را آنقدر زنده نگه نمی‌دارد که نشت حافظه ایجاد شود. جدی اگر مطمئن نیستید، “2500” ارزش خوبی برای شروع است. این مقدار را خیلی پایین قرار ندهید، دلیلی برای کشتن و راه اندازی مجدد این فرآیندها وجود ندارد.

HostnameLookups

وقتی روی “خاموش” تنظیم شود، این گزینه جستجوهای DNS را غیرفعال می کند. توصیه می شود برای جلوگیری از تأخیر در هر درخواست، این خاموش را تنظیم کنید. این همچنین باعث کاهش ترافیک شبکه و بهبود عملکرد وب سرور آپاچی شما می شود. برای امنیت، غیرفعال کردن فهرست های دایرکتوری نیز ایده خوبی است. می‌توانید این کار را با رفتن به بخش «گزینه‌های فهرست» در صفحه پیکربندی جهانی انجام دهید. در آنجا می توانید نمایه سازی را غیرفعال کنید.

MySQL را بهینه کنید

در یک محیط پویا، پیکربندی صحیح تنظیمات SQL بسیار سودمند است. فایل my.cnf خود را پیدا کنید و آن را با فایل زیر جایگزین کنید:

[mysqld]

local-infile=0

max_allowed_packet = 1M

max_connections = 300

max_user_connections = 35

wait_timeout=40

connect_timeout=10

[mysqldump]

quick max_allowed_packet = 16M

بهینه سازی InnoDB

برای کاهش مصرف حافظه، باید تمام جداول InnoDB خود را در صورت وجود به MyISAM تبدیل کنید. استفاده از حافظه عامل بسیار مهمی در محیط سرور شما است. InnoDB از مصرف بالای حافظه رنج می برد و توصیه می کنیم از استفاده از آن خودداری کنید. این می تواند کمی بر زمان بارگذاری تأثیر بگذارد، اما به جداول پایگاه داده اجازه می دهد تا با ردپای حافظه بسیار کمتری دسترسی داشته باشید. شما می توانید این را با هر رابط کاربری SQL مانند PHPMyAdmin تغییر دهید. برای تغییر این PHPMyAdmin، روی پایگاه داده خود کلیک کنید، در تب SQL وارد کنید

ALTER TABLE table_name ENGINE = MyISAM;

و روی “go” کلیک کنید

Performance Schema

برای MySQL 5.6.6+، performance_schema را غیرفعال کنید. این به طور پیش فرض روشن است و تمایل به استفاده از حافظه زیادی دارد!

برای غیرفعال کردن performance_schema:

  • Open my.cnf (typically @ /etc/my.cnf) via SSH or VPS admin panel >> add the following line just under [mysqld] >> performance_schema=0
  • Save/close my.cnf and restart mysql service.

بهینه سازی PHP

در فایل php.ini، مقدار memory_limit را کاهش دهید. از طرف دیگر، به جای ویرایش مستقیم فایل، این کار را در WHM انجام می دهید. در قسمت

WHM >> Service Configuration >> PHP Configuration Editor >> Core >> memory_limit

این کار را انجام دهید . 

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.