مرکز محتوای Server.ir :

درباره Zabbix

درباره Zabbix

در این مقاله قصد داریم شما را با مانیتورینگ Zabbix آشنا کنیم

درباره Zabbix

زمینه کاری اساسی Zabbix LLC توسعه نرم افزار های Opensource برای نظارت بر شبکه ها، Application ها، سرور ها، ماشین های  مجازی و سرور های ابری است.

این شرکت طیف گسترده ای از خدمات حرفه ای در این حوزه را داراست و می تواند متناسب با هر مشتری و خواسته های منحصر به فرد آن کسب و کار در اجرا، یک پارچه سازی و… خدمات مشاوره ای و توسعه سفارشی و مخصوص آن را ارائه دهد. همچنین در کنار این موارد خدمات آموزشی چگونگی استفاده از این نرم افزار ها را نیز در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

تاریخچه

Zabbix برای اولین بار در سال 2001  منتشر شد. Zabbix به عنوان یک شرکت در سال 2005 به منظور ارائه خدمات فنی تخصصی ایجاد گشت.

هدف تیم Zabbix این است که یک راهکار نظارت  و مانیتورنگ عالی که برای همه مناسب باشد ارائه دهد. محصول اصلی این شرکت که به همین نام یعنی Zabbix می باشد یکی از محبوب ترین نرم افزار های نظارت و مانیتورینگ Open source است که این نرم افزار در حال حاضر توسط تعداد زیادی از شرکت ها استفاده می شود.

 Zabbix با توجه به مقیاس پذیری واقعی، عملکرد بالا، سهولت در استفاده و هزینه های بسیار کم یک انتخاب مناسب برای مانیتورینگ شرکت ها می باشد. Zabbix قابلیت این را دارد که بر روی میزبان های یونیکس و ویندوز نصب شود تا آماری از قبیل بار پردازنده، ترافیک شبکه، فضای دیسک و … را نظارت و مانیتور کند.

قابلیت های مهم Zabbix:

  • عملکرد و ظرفیت بالا (قادر به مانیتور کردن صدها هزار دستگاه)
  • Auto-discovery سرور ها و دستگاه های شبکه
  • قابلیت مانیتورینگ از طریق وب (Centralized web administration)
  • مانیتورینگ توسط داشبورد High level
  • قابلیت Remote command execution

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد با دیگر مقالات server.ir همراه باشید

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.