حل مشکل عدم کارکرد copy /paste در ویندوز

در این مقاله همراه شما هستیم تا به حل مشکل عدم کار نکردن Copy/Paste در سرور های ویندوزی بپردازیم.

ممکن است که این مشکل برای شما پیش آمده باشد که در سرور خود مشغول به کار باشید ولی ناگهان  دستور  Copy / Paste عمل نکند، و حتی از طریق کیبورد با کلیدهای Ctrl + V  و  Ctrl + C نیز همچنان مشکل پابرجاباشد و نتوانید متن ها را Copy / Paste نمایید.

حال به شما آموزش خواهیم داد که چگونه در جهت رفع این مشکل اقدام نمایید:

ابتدا وارد Task Manager سیستم خود شوید ( که برای مشاهده Task Manager می توانید از کلید  windows + X  استفاده نمایید و همزمان این دو کلید را بفشارید) و سپس rdpclip.exe  را بیابید و برروی آن کلیک نمایید سپس  برروی دکمه End Process یا End  Task  را بفشارید تا این پروسس kill شود.

  Remote Desktop Clipboard یک ابزار ویندوز است که به کاربران اجازه می دهد تا کلیپ بورد مشترک بین میزبان محلی و دسک تاپ از راه دور را مدیریت کنند  و در واقع عملیات  Copy /Paste در سیستم لوکالی و سروری که به آن با ریموت متصل می شویم  توسط نرم افزار  rdpclip انجام خواهد شد.

در قدم بعدی نیاز است که مجدد  rdpclip.exe را  start نمایید.

برای این کار می توانید کلید windows + R را فشار دهید و در قسمت Run عبارت rdpclip.exe را مجدد وارد نمایید و یا می توانید این دستور را در cmd اجرا نمایید  و یا می توانید به تب Application  رفته و بر روی New Process کلیک نمایید، سپس عبارت rdpclip را وارد نمایید و بر روی دکمه ok  کلیک نمایید.

حال می توانید مشاهده نمایید که دستور copy/paste به درستی عمل می کند و مشکل برطرف خواهد شد.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و با مقالات آینده همراه ما باشید…