تا کنون در بخش مقالات، در خصوص مسائل مختلفی از کنترل پنل Webmin صحبت کرده ایم. از جمله نصب کنترل پنل، تنظیم نیم سرور، نصب گواهینامه SSL و تنظیمات CSF که هر کدام در مقالات مجزا می باشند. با توجه به این که این کنترل پنل نیز قابلیت های فراوانی دارد و برای نسخه های مختلف PHP نیز قابل استفاده می باشد، در این مقاله در خصوص تنظیمات PHP صحبت خواهیم کرد. برای این که تنظیمات PHP انجام شود می بایست ابتده نسخه های مختلف در سرور نصب باشد.  برای راهنمایی در خصوص نصب PHP می توانید از SSH استفاده نمایید و با زدن کامند های مرتبط با نصب PHP، نسخه دیگر را نصب نمایید.

با توجه به این که در سرور ما PHP های ۷٫۲ و ۵٫۶ نصب بوده است. بنده برای مثال PHP نسخه ۷٫۱ را نصب کرده ام. پس از نصب نسخه PHP ها می توانید برای مشاهده آنها از بخش Server Configuration وارد می شوید و نسخه PHP version را انتخاب می کنید:

در این بخش تمامی نسخه های PHP را نمایش می دهد. دو مورد PHP در سرور نصب می باشد که مورد پیشفرض سرور می باشد و دیگری نسخه PHP مجازی ساز است که بر روی کنترل پنل خود فعال کرده اید:

Webmin

با توجه به این که ما نسخه های PHP دیگری را نصب کرده ایم با کلیک بر روی Drop down می توانید نسخه های دیگر را مشاهده و انتخاب نمایید. پس از انتخاب نسخه به کلیک بر روی گزینه Save درخواست شما ذخیره می گردد و زین پس نسخه PHP سرور به نسخه دلخواه شما تغییر می یابد:

webmin

با توجه به این که کنترل پنل Webmin رایگان می باشد ولی استفاده از قابلیت های مختلف آن ساده است و به راحتی می تواند سرور شما را مدیریت کند.

امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۸/۰۷/۳۰

نویسنده : ف لقمانی

0

چرخه حیات دامنه بین المللی

اکثر دامنه ها امکان ثبت در بازه زمانی 1-10 سال را خواهد داشت. در این مقاله چرخه حیات دامنه از زمان ثبت تا حذف توضیح داده خواهد شد. پس از بررسی آزاد بودن دامنه در آنالیزور های whois می ت...

۱۳۹۸/۰۷/۳۰

نویسنده : پ گروسی

0

فروش ویژه سرور اختصاصی و مجازی ایده پردازان به مدت محدود

فراتر از آنچه می خواهید! شرکت ایده پردازان با دریافت بالاترین سطح رضایت کاربران در یکسال اخیر، تصمیم گرفته است این تجربه لذت بخش را با کاهش هزینه های خرید اولیه برای برنامه نوی...

۱۳۹۸/۰۷/۳۰

نویسنده : ب حداد

0

مشکل دسترسی به فایل .htaccess و PHP.ini در کنترل پنل Cyberpanel

در مقالات گذشته در خصوص نصب کنترل پنل جدید و رایگانی با نام Cyberpanel صحبت کرده ایم. نحوه ی نصب، ایجاد اکانت و ساخت اکانت ایمیل را نیز در مقالات مختلف به اشتراک گذاشته ایم. در این مقا...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "تغییر نسخه PHP در کنترل پنل Webmin"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...