در مقالات گذشته در خصوص نحوه نصب کنترل پنل webmin صحبت کرده ایم و اطلاعاتی را در خصوص این کنترل پنل رایگان با شما عزیزان به اشتراک گذاشته ایم. در این مقاله در خصوص نحوه ایجاد یوزر جدید در این کنترل پنل صحبت خواهیم کرد.

این کنترل پنل نیز هماهنند بقیه کنترل پنل هایی همچون سی پنل، دایرکت ادمین و CWP هم یک دسترسی اصلی یا همان روت دارند و یک دسترسی محدود تر که با ایجاد اکانت های داخل روت قابل دسترسی می باشد و آن را به کاربران خود ارائه می دهند. در Webmin دو بخش وجود دارد، یک بخش آن Virtualmin می باشد که قابلیت ایجاد VM ها را فراهم می کند و بخش دیگر آن webmin می باشد که شما در آنجا می توانید یوزرهای خود را بسازید و دسترسی های مورد نظر خود را نیز به آنها ارائه دهید.

ابتدا وارد روت Webmin شوید و در آنجا وارد tab اصلی Webmin شوید. پس از ورود به این بخش می بایست Drop down اصلی Webmin را باز نمایید و در آنجا Webmin users را انتخاب کنید:

Webmin

در وب مین شما می توانید گروهی را ایجاد کنید که تمامی اکانت های شما دسترسی ها و تنظیمات این گروه را داشته باشند. برای ایجاد گروه نیز می توانید از تصویر زیر استفاده نمایید:

webmin

پس از انتخاب نام می توانید بر روی گزینه Create کلیک نمایید تا گروه مورد نظر ایجاد شود:

webmin

پس از انجام این مورد حال می توانید که یوزر خود را ایجاد نمایید. برای ایجاد یوزر در همان بخش Webmin users در قسمت بالای آن بر روی Create new user کلیک کنید:

webmin

در بخش اول می توانید نام یوز خود را ایجاد نمایید و گروه آن را نیز تایید و پسوردی برای آن انتخاب کنید. بقیه بخش ها می تواند دسترسی های مورد نظر را به یوزر شما اعمال کند:

webmin

یکی از بخش های مهم بAvailable Webmin Module می باشد که در اینجا برای این که اکانت ما دسترسی های کافی برای یک هاست را داشته باشد برای اکانت فعال می کنید و بر روی Select all کلیک می کنیم:

webmin

در نهایت نیز مجدد بر روی گزینه Create کلیک نمایید تا یوزر شما ایجاد گردد:

webmin

برای مشاهده هاست و لاگین به داخل آن نیز می توانید از بخش Webmin users یوزر مورد نظر را انتخاب نمایید و بر روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید، سپس بر روی Switch to user کلیک نمایید تا وارد پنل یوزر شوید:

webmin

پنل زیر قسمتی از داشبورد هاست جدید می باشد:

webmin

امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۸/۰۹/۲۲

نویسنده : م جبلی

0

نصب اکستنشن Grafana در پلسک

در مقاله ی پیشین با نسخه ی جدید کنترل پنل پلسک یعنی Obsesian آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم یکی از گزینه های کاربردی این کنترل پنل یعنی "Grafana" در آخرین آپدیت را شرح دهیم. اکستنشن Grafa...

۱۳۹۸/۰۹/۲۲

نویسنده : ف سلالی

0

برقراری امنیت در DataCenter ها

در این مقاله قصد داریم با توضیح مختصری در خصوص DataCenter و راه های برقراری امنیت این مراکز با شما همراه باشیم. Data Center یا مراکز داده، محلی برای ارائه، نگه داری و پشتیبانی سرویس های تح...

۱۳۹۸/۰۹/۲۲

نویسنده : ف لقمانی

0

Email Forwarder در سی پنل

به صورت کلی به کمک کنترل پنلی همچون سی پنل این امکان وجود دارد که مدیریت فایل ها، دیتابیس و ایمیل ها به راحتی  انجام شود. سی پنل یک کنترل پنل محبوب در میان کاربران است که هاست های ...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "ایجاد یوزر جدید در کنترل پنل Webmin"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...