مرکز محتوای Server.ir :

اسکنر CXS ConfigServer

اسکنر CXS ConfigServer

 

در این مقاله به معرفی افزونه ی CXS یا به عبارت دیگر ConfigServer eXploit Scanner می پردازیم.

این افزونه یا نرم افزار در واقع یک اسکنر فعال می باشد که بر روی سرور قرار نصب می گردد و برای ایتفاده از آن نیاز به خریداری لایسنس می باشد. این نرم افزار از سمت شرکت ConfigServer ارایه شده است.

با نصب این سرور می توان تمام فایل های موجود بر روی سایت را مورد اسکن قرار داد تا در صورت وجود ویروس و یا موارد مشابه شناسایی گردند. همچنین فعال بودن این سرویس نیز به این مفهوم می باشد که هر فایل تازه با آپلود شدن در داخل سرور بصورت خودکار اسکن و بررسی می گردد.

اسکنر CXS ConfigServer

در مورد نصب این افزونه با توجه به اینکه نیاز به خرید لایسنس برای نصب می باشد امکان نصب از سمت کاربران وجود ندارد اما در صورت تمایل به نصب آن می توانید از سمت مجموعه server.ir برای خرید لایسنس و راه اندازی آن بر روی سرور اقدام نمایید.

فایل ها و مواردی که بر روی سرور بررسی و تشخیص داده خواهند شد شامل، ویروس های شناخته شده توسط ClamAV و همچنین بررسی کد ها و اسم های مشابه و انواع موارد مربوط به فایل های امنیتی مانند اطلاعات اثر انگشت ها می گردد.

و همچنین اسکن فایل های آپلود شده شامل تمامی فایل های متنی و تکست و همچنین اسکریپت های PHP و Perl و CGI می گردد و همچنین هرگونه اسکریپتی دیگری که مشابه یا شامل اطلاعات مشابه HTML باشد . همچنین آپلود های انجام شده توسط Pure-ftpd نیز بصورت خودکار پس از وارد شدن به سرور بررسی می گردند و نتیجه ی اسکن آن ها اطلاع رسانی خواهد شد تا در صروت تمایل برای حذف فایل ها اقدام نمایید.

از موارد قابل انجام با این نرم افزار می توان به انجام اسکن و ست کردن کرون های برنامه ریزی شده برای اسکن کردن و مشاهده ی مستندات و مشاهده فایل ها و اقدام برای حذف و یا بازگردانی آن ها اقدام نمود. همچنین می توانید تنظیمات مورد نظر خود را نیز برای انجام اسکن تغییر داده و ست نمایید.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، فیلتر ایمیل های

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.