در مقالات گذشته توضیحاتی در خصوص کنترل پنل رایگان Webmin را با شما عزیزان به اشتراک گذشته ایم. مقالاتی مانند نصب کنترل پنل Webmin ، تنظیمات DNS، نصب گواهینامه SSL و استفاده از پلاگین CSF می باشد. در این مقاله در خصوص استفاده از خدمات ایمیل آن توضیحاتی خواهم داد. همانطور که می دانید، یکی از مزیت های داشتن کنترل پنل، استفاده از خدمات ایمیل آن می باشد. زیرا با داشتن کنترل پنل شما به راحتی می توانید نیم سرورها را تنظیم نمایید و یا این که به ایمیل خود دسترسی داشته باشید. تنظیم نیم سرورها و ست کردن رکوردهای SPF و DKIM با استفاده از DNS zone راحت تر انجام می شود. یکی از مهم ترین رکوردهای ایمیل نیز MX می باشد که زمانی که رکورد آن ایجاد شود، ارسال و دریافت ایمیل نیز امکان پذیر می باشد.

حال می خواهیم نحوه استفاده از امکانات ایمیل Webmin را بررسی کنیم. پس از ایجاد یک اکانت در سرور می توانید از خدمات هاست ایجاد شده استفاده نمایید. در کنترل پنل Webmin کاربر admin به تمامی ایمیل های شما دسترسی دارد. البته محدود کردن همه این موارد امکان پذیر می باشد. برای ایجاد یک وب میل می بایست وارد بخش Edit users شوید:

Webmin

سپس بر روی گزینه Add users to this servers را کلیک نمایید و یورز جدید ایمیل خود را معرفی نمایید:

webmin

در ادامه شما می توانید همانند دیگر کنترل پنل ها، اکانت ایمیل را با پسوند @domain ایجاد نمایید. در این بخش پسورد ایمیل را نیز وارد می کنید:

webmin

پس از ایجاد ایمیل می توانید مجدد وارد بخش Edit users شوید و در آنجا یوزر را انتخاب نمایید و بر روی آن کلیک کنید. سپس بر روی گزینه Login to usermin کلیک می کنید و وارد بخش اکانت usermin می شوید که به صورت کلی پورت آن نیز مجزا می باشد و با ۲۰۰۰۰ است:

webmin

در این بخش شما به تمامی آیکن های ایمیل مانند Inbox، Sent ،Draft و … دسترسی دارید و می توانید از خدمات ایمیل آن استفاده نمایید.

webmin

امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۸/۰۹/۲۲

نویسنده : م جبلی

0

نصب اکستنشن Grafana در پلسک

در مقاله ی پیشین با نسخه ی جدید کنترل پنل پلسک یعنی Obsesian آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم یکی از گزینه های کاربردی این کنترل پنل یعنی "Grafana" در آخرین آپدیت را شرح دهیم. اکستنشن Grafa...

۱۳۹۸/۰۹/۲۲

نویسنده : ف سلالی

0

برقراری امنیت در DataCenter ها

در این مقاله قصد داریم با توضیح مختصری در خصوص DataCenter و راه های برقراری امنیت این مراکز با شما همراه باشیم. Data Center یا مراکز داده، محلی برای ارائه، نگه داری و پشتیبانی سرویس های تح...

۱۳۹۸/۰۹/۲۲

نویسنده : ف لقمانی

0

Email Forwarder در سی پنل

به صورت کلی به کمک کنترل پنلی همچون سی پنل این امکان وجود دارد که مدیریت فایل ها، دیتابیس و ایمیل ها به راحتی  انجام شود. سی پنل یک کنترل پنل محبوب در میان کاربران است که هاست های ...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "استفاده از ایمیل در کنترل پنل Webmin"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...