اتصال همزمان چند نفر به ریموت در سرور ویندوزی

در این مقاله در خصوص امکان اتصال چندین نفر به صورت همزمان در ریموت سرور های ویندوزی خواهیم پرداخت.

به صورت پیش فرض در سرور های ویندوزی امکان اتصال یک نفر به سرور وجود دارد و در صورتی که همزمان شخص دیگری به سرور توسط ریموت متصل شود شخص اول از ریموت خارج می شود و اتصال آن با سرور قطع خواهد شد.

اما این امکان وجود دارد که تعداد افراد متصل به ریموت را تغییر داد و برای تعداد  افراد معینی تنطیم نمود. البته در صورتی که تعداد افراد متصل به سرور  به صورت همزمان زیاد باشد ممکن است که سرعت سرور کمی کاهش یابد. اما به هر حال این یک گزینه قابل تنطیم در سرور ویندوزی می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ابتدا توسط ریموت به سرور متصل شوید. سپس در قسمت سرچ ویندوز عبارت RUN را وارد نمایید (و یا در کیبورد دکمه ویندوز و R را با هم بفشارید). سپس عبارت gpedit.msc را وارد نمایید و دکمه Enter را بفشارید.

سپس در پنجره باز شده (Local Group Policy Editor) وارد مسیر زیر شوید:

Administrative Template>>Windows Components>>Remote Desktop Session Host>>Connections

سپس مانند تصویر زیر برروی Restrict Remote Desktop Services user to a single Remote Desktop Services session  رفته و کلیک نمایید و سپس برروی disable کلیک نمایید.

حال پس از اعمال تغییرات مانند تصویر زیر برروی  Limit Number Of Connection کلیک نمایید و سپس برروی Enable کلیک نمایید و سپس RD Maximum Connection Allow را برروی تعداد کسانی که به صورت همزمان می توانند به سرور به صورت همزمان متصل شوند را تعیین نمایید .

حال می توانید تغییرات را ذخیره نمایید و سپس از ریموت سرور به صورت همزمان با تعداد افراد تعیین شده استفاده نمایید.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد و در مقالات دیگر نیز در آینده در خدمت شما هستیم.