مرکز محتوای Server.ir :

SMPP پروتکل

SMPP پروتکل

 


دراین مقاله به بررسی پروتکل SMPP خواهیم پرداخت و به صورت مختصر در ارتباط با کارایی این پروتکل توضیح خواهیم داد . Short Message Peer to Peer Protocol که به اختصار SMPP نامیده می شود پروتکلی است که جهت ارسال و دریافت message بین GMS, UMTS, iDEN, CDMA, و TDMA از آن استفاده می شود. این پروتکل در level-7 از پروتکل TCP/IP وجود دارد که اجازه دریافت سریع تر پیام های SMS را فراهم می نماید.
از مزایایی که ارسال پیام از طریق SMPP نسبت به استفاده از GSM مودم ها دارند می توان به throughput بالا (تا 200 msps در ثانیه)، عدم نیاز سخت  افزاری GSM با توجه به اینکه از پروتکل مبتنی بر TCP / IP استفاده میکنند و … اشاره کرد. 
SMPP را می توان برای برنامه های زیر استفاده کرد:
-ارسال هشدارهای صوتی (Voicemail alerts) به کاربران تلفن همراه؛
-ارسال پیام های SMS (SMS notifications) به کاربران تلفن همراه، به عنوان مثال زمانی که یک سرور خاموش است، یا برای اطلاع دادن به دانش آموزان که یک درس لغو شده است و …؛
-Telemetry applications و …
استفاده از SMPP برای کاربری های ارسال SMS  با حجم بالا بسیار مناسب می باشد، همچنین یک  SMPP session باید بین ESME (External Short Messaging Entities) و مرکز پیام یا  SMPP Routing Entity به صورت مناسب برقرار باشد. همچنین زمانی که تغییر وضعیت برای SMS به وجود می آید، سرور SMPP یک گزارش تحویل را به مشتری ارسال می کند که ممکن است بسیار مفید باشد.
امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و در خصوص توضیحات بیشتر در این مورد در مقالات بعدی  همراه شما خواهیم بود.

 

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، فیلتر ایمیل های

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.