جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
مقالات، اخبار و آموزش های سرور

Articles

غیر فعال سازی Directory Browsing در cpanel

در این مقاله می خواهیم نحوه غیر فعال سازی Directory Browsing در cpanel را به شما بازدید کننده محترم شرح دهیم.در ابتدا یک توضیح در رابطه با Directory Browsing داده می شود. Directory Browsing : به حالتی گفته می شود که فایل index در هاست شما وجود نداشته و امکان مشاهده کلیه فایل های هاست یا سرور توسط بازدید کننده فعال می باشد. در این حالت افراد با زدن اسم دامنه شما و وصل شدن به هاست یا سرور شما، کلیه فایل های موجود در داخل هاست شما را مشاهده می نمایند که به صورت عادی، این امر برای اکثر ….

مطالعه مطلب

نصب (Comodo Web Application Firewall (CWAF بر روی cpanel

در این مقاله در رابطه با نصب (Comodo Web Application Firewall (CWAF بر روی cpanel در خدمت شما بازدید کننده محترم هستیم. در ابتدا، یک تعریفی از سرویس CWAF می نماییم و  با نحوه کار آن آشنا شویم. سرویس یا پلاگین CWAF یک فایروالی مخصوص برنامه های کاربردی(Web Application) هاست و سرور شما می باشد. برنامه کاربردی ، از قسمت های اصلی در سمت سرور می باشد که باعث می شود یک تجارت آنلاین به وجود بیاید. از برنامه های کاربردی برای افزایش بهره بری در سرویس های اصلی وب سایت همانند، ایمیل آدرس ها، فروشگاه های آنلاین، درگاه های ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه دسترسی و مدیریت جداول دیتابیس در هاست ویندوز پلسک

در این ویدیو با آموزش نحوه دسترسی و مدیریت جداول دیتابیس در هاست ویندوز پلسک همراه شما هستیم .   پلاگین دسترسی به دیتابیس های نسخه MySQL به نام PHPMyAdmin می باشد که در صورتی که دیتابیس MySQL ایجاد کرده باشید بصورت پیش فرض در نوار تنظیمات آن دیتابیس این گزینه نمایش داده خواهد شد و همچنین برای مدیریت جداول دیتابیس های نسخه MS SQL Server نیز پلاگین MyLittleAdmin در نوار تنظیمات وجود داشته و می توانید با کلیک بر روی آن وارد بخش مدیریت دیتا ها شوید . با پینگوفیلم همراه باشید.

مطالعه مطلب

نصب KernelCare بر روی لینوکس

در این مقاله سعی داریم نحوه نصب KernelCare بر روی لینوکس را به شما بازدید کننده محترم شرح دهیم. در گام نخست به تعریف سرویس kernelcare می پردازیم: KernelCare: در حالت پیش فرض پس از آپدیت نمودن کرنل و فایل های اصلی سیستم عامل و یا کنترل پنل نیاز به ریستارت نمودن سرور می باشد. کار سرویس KernelCare اعمال آپدیت های جدید بر کرنل سیستم عامل و یا کنترل پنل بدون نیاز به ریستارت شدن سرور می باشد. KernelCare  دارای هزینه ماهیانه می باشد. لازم به ذکر است که در هنگام نصب، 1 ماه به صورت رایگان امکان استفاده از ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه ساخت دیتابیس در هاست ویندوز و کنترل پنل Plesk

در این پینگوفیلم آموزش نحوه ساخت دیتابیس در هاست ویندوز و کنترل پنل Plesk همراه شما خواهیم بود . با توجه به ویدیو می توانید مشاهده نمایید که در هاست ویندوزی هم می توانید از دیتابیس Mysql استفاده نمایید که مناسب برای وردپرس و کد های PHP می باشد و هم نسخه های مختلف دیتابیس SQL Server وجود دارد که می توانید برای سایت های ویندوزی و ASP استفاده نمایید. با پینگوفیلم همراه باشید.

مطالعه مطلب

آپدیت Apache به آخرین ورژن در دایرکت ادمین

در این مقاله سعی داریم نحوه آپدیت Apache به آخرین ورژن در دایرکت ادمین را به شما بازدید کننده محترم شرح دهیم. در گام نخست علت انجام این کار مطرح می شود. در بعضی از حالت ها تداخلی در سرویس آپاچی سرور شما به وجود خواهد آمد به این صورت که به سرور دسترسی داشته اید اما بعضی از سایت ها و لینک به صورت صحیح و درست نمایش داده نمی شوند. یکی از دلایل آن می تواند تداخل در سرویس آپاچی باشد. که برای رفع این مورد می بایست یک مرتبه سرویس مذکور را آپدیت نمایید تا مجددا تنظیمات ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه مدیریت و مشاهده اطلاعات دیتابیس در هاست Plesk ویندوزی

در این پینگوفیلم با  آموزشنحوه مدیریت و مشاهده اطلاعات دیتابیس در هاست Plesk ویندوزی همراه شما هستیم . برای ایجاد ، انتقال و حذف دیتابیس ها می توانید از بخش Databases موجود در پلسک اقدام نمایید. همچنین دسترسی به جداول دیتابیس ها نیز از طریق mylittleadmin برای دیتابیس های sql server و از طریق phpmyadmin برای دیتابیس mysql نیز وجود دارد . در هاست ویندوز موجود از سمت ما می توانید دیتابیس mysql , sql server 2008 – 2012 – 1024  را ایجاد نمایید . با پینگوفیلم همراه باشید

مطالعه مطلب

نصب memcached در دایرکت ادمین

در مقاله قبلی، نحوه نصب memcache بر روی کنترل پنل Cpanel و بر روی لینوکس به طور کامل شرح داده شد. در این مقاله نحوه نصب memcached در دایرکت ادمین به شما بازدید کننده محترم آموزش داده خواهد شد. Memcached : یک سیستم ذخیره سازی که به صورت رایگان، متن باز و با عملکرد بالا می باشد که کاربرد آن در سرعت بخشیدن به برنامه های پویا همراه با کاهش بار پایگاه داده می باشد. Memchache یک سرویس ساده اما قدرتمند می باشد. طراحی ساده و سبک آن باعث سهولت در توسعه و استفاده از آن برای حل بسیاری از ….

مطالعه مطلب

نصب memcached بر روی لینوکس

در مقاله قبلی، نحوه نصب memcache بر روی کنترل پنل Cpanel به طور کامل شرح داده شد. در این مقاله نحوه نصب memcached بر روی لینوکس به شما بازدید کننده محترم آموزش داده خواهد شد. Memcached : یک سیستم ذخیره سازی که به صورت رایگان، متن باز و با عملکرد بالا می باشد که کاربرد آن در سرعت بخشیدن به برنامه های داینامیک با کاهش بار پایگاه داده می باشد. Memchache یک سرویس ساده اما قدرتمند می باشد. طراحی ساده و سبک آن باعث سهولت در توسعه و استفاده از آن برای حل بسیاری از مشکلات موجود در حافظه های ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه ساخت اکانت FTP در هاست Plesk ویندوزی

در این ویدیو با آموزش نحوه ساخت اکانت FTP در هاست Plesk ویندوزی همراه شما هستیم .   همانطور که در این پینگوفیلم مشاهده می شود می توانید در داخل پلسک یک اکانت ftp با دسترسی مشخص از نظر آدرس دسترسی و همچنین از نظر Read و Write ایجاد نمایید. سپس برای اتصال به آن به یک نرم افزار اتصال ftp نیاز خواهید داشت و اطلاعاتی به عنوان آدرس یا هاست ftp که همان دامنه یا آیپی سرور را می توانید وارد نمایید و سپس به یوزر و پسورد اکانت ftp نیاز خواهید داشت تا اتصال انجام شود . با ….

مطالعه مطلب

نصب memcached در cpanel

در این مقاله سعی می شود نحوه نصب memcached در cpanel را به شما بازدید کننده محترم شرح دهیم. در ابتدا لازم است یک تعریف از این سرویس و فواید آن مطرح نماییم. memcached چیست؟ یک سیستم ذخیره سازی که به صورت رایگان، متن باز و با کارایی بالا می باشد که کاربرد آن در سرعت بخشیدن به برنامه های پویا با کاهش بار پایگاه داده می باشد. memcached در واقع می توان به یک فروشگاه حافظه تشبیه نمود که دارای حافظه های کوچکی از رشته هاست که این رشته ها نیز از نتایج ارتباط با دیتابیس و ارتباط از ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه انتقال، کپی و حذف فایل ها در هاست پلسک

در این ویدیو با آموزش نحوه انتقال، کپی و حذف فایل ها در هاست پلسک همراه شما هستیم.   برای حذف و مدیریت انتقال و کپی فایل ها در هاست پلسک می توانید از طریق ویدیو بالا با نحوه انجام آن آشنا شوید . با پینگوفیلم همراه باشید.

مطالعه مطلب

کانفیگCSF

در این مقاله به نحوه کانفیگCSF به صورت کامل می پردازیم. در مقالات گذشته به تک تک موارد مورد نیاز پرداخته شده است که برای گردآوری مطالب و دسترسی آسان تر شما بازدید کننده محترم، این مقاله تهیه و تنظیم شده است. در ابتدا نیاز است که یک تعریف از CSF بیان شود. CSF یک فایروال نرم افزاری رایگان می باشد که می توانید آن را به راحتی بر روی سرور خود نصب نمایید. این سرویس برای افزایش کاری پس از نصب نیاز به کانفیگ نمودن دارد. فایروال به صورت خودکار سرور و کنترل پنل شما را اسکن و موارد ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه فشرده سازی و اکسترکت کردن فایل فشرده در هاست ویندوز Plesk

در این ویدیو با آموزش نحوه فشرده سازی و اکسترکت کردن فایل فشرده در هاست ویندوز Plesk همراه شما هستیم .   با مشاهده ویدیو می توانید به راحتی با نحوه فشرده سازی یا zip و archive کردن فایل های مورد نظر در Plesk آشنا شوید و همچنین فایل های Zip را از حال فشرده خارج نمایید . توجه نمایید که دستورات archive و extract در همان پوشه ای اجرا می شود که در آن حضور دارید . با پینگوفیلم همراه باشید  

مطالعه مطلب

کانفیگ CSF قسمت پنجم

مقاله کانفیگ CSF قسمت پنجم ، ادامه مقالات پیشین در رابطه با کانفیگ نمودن فایروال CSF می باشد. در این قسمت به باقی  هشدار هایی که توسط این فایروال در قسمت check server security نشان داده می شود بررسی و آن ها را مرتفع خواهد نمود. فایروال CSF یک فایروال رایگان برای لینوکس بوده که می توانید به راحتی آن را نصب نمایید. برای حداکثر ایمن سازی سرور باید این فایروال را کانفیگ نمود.  perl module : همان گونه که در تصویر مشاهده می نمایید ، اروری در رابطه با عدم نصب perl module در قسمت check server security نشان ….

مطالعه مطلب


صفحه 1 از 3512345...102030...آخر »