داشبورد ابری

ایروسرور برند انحصاری داشبورد ابری ارائه شده در Server.ir می‌باشد. ساختار ابری به کار رفته در این خدمات علاوه بر سرعت و پایداری بالاتر، امکانات بیشتری را نسبت به داشبورد ابری سنتی در اختیار کاربران می‌گذارد. 

سرور مجازی ایران VPS Cloud Server

داشبورد ابری چیست؟

ایروسرور خدمات انحصاری مجموعه Server.ir در زمینه‌ی داشبورد ابری است. ایروسرورهای Server.ir با استفاده از به روزترین تکنولوژی‌های سخت‌افزاری و نرم ‌افزاری و با بهره‌مندی از دانش و تجربه حاصل از سال‌ها خدمت‌رسانی Server.ir در حوزه‌ی میزبانی‌وب، جهت پاسخگویی به نیازهای متنوع کاربران در این بازار طراحی شده‌اند.

این خدمات در دو نسل ایروسرور و ایروسرور با پردازشگر بهینه ارائه می‌شوند. نسل اول ایروسرورها، با ارائه بر روی زیرساخت ابری، جایگزینی برای سرور مجازی سنتی هستند. در حال حاضر کلیه خدمات داشبورد ابری ارائه شده در وبسایت، جزو نسل اول خدمات ایروسرور دسته‌بندی و بر روی شبکه ابری Server.ir ارائه می‌شوند.

ایروسرور با پردازشگر بهینه نسل جدید داشبورد ابری است که به دلیل دارا بودن پردازنده‌های اختصاصی، از قدرت پردازشی ویژه‌ای بهره‌ می‌برد. این دسته از خدمات به عنوان اصلی‌ترین مزیت خود، قدرت سرورهای اختصاصی را در بستر ابری فراهم می‌آورد. همچنین با توجه به تنوع پلن در این خدمات، ایروسرورهای بهینه قدرت پردازنده‌های یک سرور اختصاصی را در پلن‌هایی اقتصادی در اختیار کاربران می‌گذارند.

سرور ابری

ویژگی‌های داشبورد ابری

ترافیک نامحدود

دوره پرداخت ساعتی

۷ روز ضمانت بازگشت وجه

Laptop png Blue purple graphic

خرید داشبورد ابری لینوکس یا داشبورد ابری ویندوز؟

یکی از سوال‌های اصلی کاربران، در هنگام خرید داشبورد ابری، انتخاب بین داشبورد ابری لینوکس و داشبورد ابری ویندوز است. پلن‌های VPS ابری، با هر دو سیستم‌عامل قابل ارائه هستند. به صورت کلی سیستم‌عامل سرور طی مراحل ثبت سفارش قابل انتخاب می‌باشد و سیستم عامل انتخاب شده طی فرآیند راه‌اندازی توسط واحد پشتیبانی بر روی سرور نصب می‌شود. نصب سیستم‌عامل رایگان می‌باشد و باعث افزایش قیمت داشبورد ابری نمی‌شود.

همچنین این امکان فراهم شده است تا سیستم‌عامل طی دوره استفاده از سرویس، توسط خود مشترکین قابل تغییر باشد. این قابلیت که Rebuild نام دارد امکان تغییر سرور لینوکس به سرور ویندوز و بالعکس را در اختیار کاربران می‌گذارد.

CCTV png Blue purple graphic

پشتیبانی و مدیریت داشبورد ابری

در خدمات داشبورد ابری ایران، مسئولیت مدیریت امور داخلی سرور برعهده کاربران است و در همین راستا دسترسی‌های کامل از جمله دسترسی روت سرور به مشترکین ارائه می‌شود. در مسیر مدیریت سرور کابران همواره این امکان را دارند تا جهت دریافت مشاوره در امور فنی با کارشناسان پشتیبانی Server.ir در ارتباط باشند. همچنین مشترکین خدمات می‌توانند با استفاده از خدمات مدیریت سرور، انجام امور فنی وی پی اس ابری را که از عهده‌شان خارج است به تیم پشتیبانی واگذار نمایند. علاوه بر موارد ذکر شده، مانیتورینگ و پشتیبانی زیرساخت‌های ارائه خدمات جهت حفظ و بهبود پایداری سرویس‌ها به صورت مستمر توسط واحد پشتیبانی مجموعه در حال انجام است.

Firewall Security png Blue purple graphic

امنیت داشبورد ابری ایران

در خدمات داشبورد ابری، کاربران خارج از لایه سرور خود به یک فایروال نرم‌افزاری دسترسی دارند. این فایروال امکان کنترل کردن ترافیک ورودی و خروجی سرور را فراهم می‌کند. باز کردن و بستن پورت‌ها و امکان محدود کردن پورت‌ها بر روی یک آی‌پی یا رنج آی‌پی خاص از دیگر قابلیت‌های این فایروال است.

همچنین امکان فعال کردن اسکنرهای امنیتی همچون Imunify360 ،CXS و MailScanner Front-End به عنوان افزونه جهت ارتقا سطح امنیتی سرور برای کاربران وجود دارد. در کنار موارد ذکر شده، مقاله‌های متعددی نیز جهت ایمن‌سازی سرورها در بخش مقالات وبسایت برای استفاده کاربران قرار داده شده است.

Safe png Blue purple graphic

بکآپ گیری داشبورد ابری

تمامی پلن‌های VPS ابری، به همراه خود دارای یک فضای بک‌آپ رایگان هستند. این مورد به مشترکین امکان می‌دهد تا از طریق پنل مدیریت سرور، از سیستم خود در فواصل زمانی منظم به صورت خودکار بک‌آپ بگیرند و در هنگام نیاز آن را بازیابی نمایند.

لازم به ذکر است پشتیبان‌گیری از این طریق از کل فضای سرویس گرفته می‌شود. این فضا تنها گنجایش یک نسخه بک‌آپ از وی پی اس شما را دارد و هر نسخه ایجاد شده جایگزین نسخه قبلی می‌شود.

سوالات متداول

در صورتیکه سوال شما در لیست زیر قرار ندارد، از طریق چت آنلاین با ما در ارتباط باشید...

تحویل سرور چقدر زمان می‌برد؟

تحویل خدمات ایروسرور به صورت آنی می‌باشد. به صورت کلی پس از ثبت سفارش، فرآیند راه‌اندازی و تحویل سرویس به صورت خودکار آغاز شده و سرور به سرعت تحویل کاربر می‌گردد.

لازم به ذکر است تحویل سرویس منوط به فعال بودن ناحیه کاربری می‌باشد.

آیا امکان ارتقا منابع طی دوره استفاده از سرور امکان‌پذیر است؟
بله. در وی پی اس ابری همواره امکان ارتقا یک پلن به پلن‌های بعدی موجود در همان دسته از خدمات وجود دارد. ارتقا پلن منجر به تغییر اطلاعات موجود بر روی سرور نمی‌شود و انجام آن تنها نیاز به یک مرتبه ریبوت سرور دارد. همچنین به صورت معمول ارتقا موجب تغییر آی پی سرور نیز نمی‌شود.
همچنین هزینه ارتقا نسبت به ما به التفاوت هزینه دو پلن و دوره زمانی باقی‌مانده از سرویس پیشین محاسبه می‌گردد.
ایروسرورها با چه سیستم عامل‌هایی ارائه می‌شوند؟

خدمات ایروسرور با هر دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز ارائه می‌شوند. سیستم عامل سرور در مراحل ثبت سفارش قابل انتخاب است و نصب آن پیش از تحویل سرویس به صورت خودکار انجام می‌گیرد.

همچنین امکان تغییر سیستم عامل از لینوکس به ویندوز و بالعکس طی دوره استفاده از سرویس از طریق پنل مدیریت سرور امکانپذیر است.

لازم به ذکر است به دلیل نیاز سیستم‌عامل ویندوز به حداقل 2 هسته پردازشگر و 2 گیگابایت رم، امکان نصب این سیستم عامل بر روی پلن‌هایی با یک هسته یا یک گیگابایت رم امکان‌پذیر نمی‌باشد.

تفاوت خدمات ایروسرور با خدمات ایروسرور با پردازنده بهینه در چیست؟

سرورهای مجازی ابری ایران، نسل اول ایروسرورها هستند که با استفاده از زیرساخت ابری ایجاد و به کاربران ارائه می‌شوند. در این خدمات پردازنده سرور اصلی به صورت اشتراکی توسط سرورهای مجازی موجود استفاده می‌شود.

سرورهای ابری با پردازنده بهینه، نسل جدید ایروسرورها هستند که با حفظ قابلیت‌های نسل پیشین، دارای پردازنده‌های اختصاصی می‌باشند. این ویژگی‌ باعث می‌شود تا ایروسرورهای با پردازشگر بهینه، توان پردازشی یک سرور اختصاصی را با هزینه‌ای پایین‌تر در اختیار کاربران بگذارند.

آیا امکان لغو سرویس و عودت وجه آن پس از ثبت سفارش وجود دارد؟

بله. امکان لغو سرویس و بازگشت وجه طی 7 روز ابتدایی دوره وجود دارد. بازگشت وجه بدون قید و شرط بوده و در صورت درخواست لغو کاربر طی این دوره، وجه پرداختی به صورت کامل بازگشت داده می‌شود.

لازم به ذکر است بازگشت وجه تنها شامل خدمات ایروسرور، هاست اشتراکی و گواهینامه SSL بوده و افزونه‌های اضافه شده همچون دایرکت ادمین، سی‌پنل و پلسک را شامل نمی‌شود.

خدمات ایروسرور ایران از چه دیتاسنتری ارائه می‌شوند؟

Server.ir جهت ارائه خدمات خود با دیتاسنتر‌های مختلفی در سراسر جهان در حال همکاری می‌باشد. در خدمات ارائه شده از ایران، کلیه تجهیزات سخت‌افزاری از جمله سرورها تحت مالکیت مجموعه Server.ir بوده و دیتاسنتر‌های میزبان خدمات تنها شرایط نگهداری از این تجهیزات را در فراهم می‌آورند.

در حال حاضر خدمات ایران از دیتاسنتر پارس‌آنلاین به کاربران ارائه می‌گردند.