جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
مقالات، اخبار و آموزش های سرور

Articles

تغییر نسخه php یک سایت در direct admin

در مقاله قبل نحوه نصب نسخه جدید php در کنترل پنل دایرکت ادمین را شرح داده ایم و در این مقاله قصد داریم نحوه تنظیم و تغییر نسخه php یک سایت در direct admin را در شرح دهیم. همان طور که در مقاله پیشین نیز ذکر شده است، در کنترل پنل دایرکت ادمین امکان نصب 2 نسخه php میسر می باشد که هم میتوانید نسخه دوم را در هنگام نصب اولیه دایرکت ادمین انتخاب نمایید و هم پس از تکمیل فرایند نصب، می توانید نسخه دوم را بر روی سرور نصب و از آن در کنترل پنل خود استفاده بفرمایید. ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه ایجاد سابدامین در هاست ویندوز

در این پینگوفیلم با آموزش نحوه ایجاد سابدامین در هاست ویندوز همراه شما هستیم. ایجاد یک سابدامین جدید می تواند برای هر یک از دامنه هایی که در هاست اضافه شده اند انجام شود و محدودیتی از نظر تعداد نیز برای آن وجود نخواهد داشت . برای هر ساب دامین یک پوشه در فایل های شما ایجاد می شود که برای نصب سایت و یا انتقال اطلاعات می بایست از آن پوشه استفاده نمایید  و اطلاعات را در آن آپلود نمایید. با پینگوفیلم همراه باشید

مطالعه مطلب

نصب نسخه جدید PHP بر روی دایرکت ادمین

در این مقاله می خواهیم نحوه فعال سازی و نصب نسخه جدید PHP بر روی دایرکت ادمین را به شما بازدید کننده محترم شرح دهیم. همان طور که در مقاله نصب کنترل پنل دایرکت ادمین نیز اشاره شده است، در هنگام نصب یک نسخه PHP به صورت پیش فرض و یا با انتخاب شما نصب خواهد شد. می توانید نسخه دومی نیز نصب نمایید که این امکان هم در زمان نصب کنترل پنل  و هم پس از تکمیل مراحل نصب کنترل پنل موجود می باشد. در این مقاله ، مورد دوم، که نصب نسخه جدید PHP پس از اتمام نصب ….

مطالعه مطلب

نصب Ioncube در کنترل پنل دایرکت ادمین

در این مقاله سعی داریم نحوه نصب Ioncube در کنترل پنل دایرکت ادمین را به شما بازدیدکننده محترم شرح دهیم. در ابتدا یک توضیحی در رابطه با Ioncube و کاربرد آن به شما ارائه خواهد شد. Ioncube : یک نرم افزار محافظتی و کد گذاری می باشد که توسعه دهنده های وب و نرم افزار از این سرویس برای کد گذاری اسکریپت ها و نرم افزار های خود استفاده می نمایند تا امکان کپی برداری از اسکرپت های مذکور به حداقل برسد. Ioncube درسال 2002 با هدف محافظت از توسعه دهنده های وب برای جلوگیری از مشاهده، ویرایش و اجرا ….

مطالعه مطلب

نحوه اضافه کردن دامنه به هاست ویندوز Plesk

در این پینگوفیلم با آموزش نحوه اضافه کردن دامنه به هاست ویندوز Plesk همراه شما هستیم.   در صفحه ی مربوط به Add Domain می توانید دامنه ی جدید را به عنوان یک سایت مجزا با گزینه Web Hosting ایجاد نمایید که در این صورت پوشه ی جداگانه برای آپلود فایل های آن در نظر گرفته خواهد شد و دامنه بصورت Addon می شود و در صورت تمایل به پارک کردن دامنه بصورتی که با وارد کردن نام آن همان سایت اصلی نمایش داده شود می بایست از گزینه Forwarder استفاده نمایید . با پینگوفیلم های آینده همراه باشید.

مطالعه مطلب

تغییر Idle Timeout در پلسک و ویندوز سرور

در این مقاله قصد داریم نحوه تغییر Idle Timeout در پلسک و ویندوز سرور را به شما بازدید کننده محترم شرح دهیم. در ابتدا یک تعریف کلی از Idle Timeout می نماییم. Idle Timeout : مقدار زمانی که در صورت عدم استفاده کاربر از کانکشن، این کانکشن به صورت خودکار بسته خواهد شد. معمولا این مقدار به صورت پیش فرض بروی 5 یا 10 دقیقه تنظیم می باشد که در ادامه نحوه تغییر آن( افزایش یا کاهش ) توضیح داده خواهد شد. این موارد در کنترل پنل پلسک که یک کنترل پنل با هزینه لایسنس می باشد و همچنین IIS که ….

مطالعه مطلب

فعال سازی سرویس FTP در ویندوز سرور

در این مقاله نحوه فعال سازی سرویس FTP در ویندوز سرور را به صورت مفصل شرح خواهیم داد. برای سرور های ویندوز امکان نصب کنترل پنل میسر می باشد که در نسخه رایگان آن می توان به mspcontrol و کنترل پنل با هزینه ماهیانه نیز می توان به plesk اشاره نمود. در این مقاله می خواهیم نحوه فعال سازی سرویس ftp بدون نیاز به کنترل پنل را به شما بازدید کننده محترم شرح دهیم. برای این مورد لازم است با ریموت به سرور متصل شوید. در قدم اول لازم است نرم افزار رایگان Microsoft web platform را از طریق اینترنت ….

مطالعه مطلب

نحوه حذف و repair کردن دیتابیس در هاست plesk ویندوز

در این ویدیو با نحوه حذف و repair کردن دیتابیس در هاست plesk ویندوز همراه شما هستیم. برخی موارد ممکن است با وجود آمدن تداخل در دیتابیس سایت شما از دسترس خارج شود و اررور مربوط به Database دریافت نمایید ، در این چنین موارد یکی از راه های بررسی این است که جداول و سلامت خود دیتابیس بررسی شود که همانطور که در ویدیو مشخص است می توانید با استفاده از گزینه Check and Repair بررسی های لازم را انجام داده و مشکل را نیز در صورت امکان رفع نمایید. با پینگوفیلم همراه باشید.

مطالعه مطلب

نصب و فعال سازی varnish در cpanel

در مقاله قبلی نحوه نصب و فعال سازی varnish در directadmin را به طور کامل شرح داده ایم. در این مقاله قصد داریم نحوه نصب و فعال سازی varnish در cpanel را به شما بازدید کننده محترم توضیح دهیم. در ابتدا یک توضیح در رابطه با سرویس Varnish Cache داده می شود. Varnish Cache: یک سرویس و یک شتاب دهنده وب سایت می باشد. این سرویس در جلوی وب سرور شما قرار می گیرد و محتوای شما برای سریعتر لود شدن، کش خواهد نمود. عملکرد این سرویس بسیار سریع می باشد و در حالت عادی سرعت سایت شما را با ….

مطالعه مطلب

نصب و فعال سازی varnish در directadmin

در این مقاله می خواهیم نحوه نصب و فعال سازی varnish در directadmin را به شما بازدید کننده محترم شرح دهیم. در ابتدا یک توضیح در رابطه با Varnish Cache داده می شود. Varnish Cache: یک شتاب دهنده وب سایت می باشد. این سرویس در جلوی وب سرور شما قرار می گیرد و محتوای شما برای سریعتر لود شدن، کش می نماید. این سرویس بسیار سریع می باشد و در حالت عادی سرعت سایت شما را با توجه به برنامه نویسی و ساختار بندی آن ، بین 300 تا 1000 برابر سریعتر می نماید. یکی از ویژگی های Varnish Cache ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه Import و Export گرفتن از دیتابیس در هاست ویندوز Plesk

در این ویدیو با آموزش نحوه Import و Export گرفتن از دیتابیس در هاست ویندوز Plesk همراه شما هستیم .   نکته قابل ذکر این است که بکآپ گیری از اطلاعات به صورت نمایش داده شده در ویدیو کاربری می باشد اما بازگردانی این فایل های بکآپ تنها از سمت خود پلسک ممکن است و در کنترل پنل های دیگر قابل استفاده نیست. با پینگوفیلم همراه باشید.

مطالعه مطلب

غیر فعال سازی Directory Browsing در cpanel

در این مقاله می خواهیم نحوه غیر فعال سازی Directory Browsing در cpanel را به شما بازدید کننده محترم شرح دهیم.در ابتدا یک توضیح در رابطه با Directory Browsing داده می شود. Directory Browsing : به حالتی گفته می شود که فایل index در هاست شما وجود نداشته و امکان مشاهده کلیه فایل های هاست یا سرور توسط بازدید کننده فعال می باشد. در این حالت افراد با زدن اسم دامنه شما و وصل شدن به هاست یا سرور شما، کلیه فایل های موجود در داخل هاست شما را مشاهده می نمایند که به صورت عادی، این امر برای اکثر ….

مطالعه مطلب

نصب (Comodo Web Application Firewall (CWAF بر روی cpanel

در این مقاله در رابطه با نصب (Comodo Web Application Firewall (CWAF بر روی cpanel در خدمت شما بازدید کننده محترم هستیم. در ابتدا، یک تعریفی از سرویس CWAF می نماییم و  با نحوه کار آن آشنا شویم. سرویس یا پلاگین CWAF یک فایروالی مخصوص برنامه های کاربردی(Web Application) هاست و سرور شما می باشد. برنامه کاربردی ، از قسمت های اصلی در سمت سرور می باشد که باعث می شود یک تجارت آنلاین به وجود بیاید. از برنامه های کاربردی برای افزایش بهره بری در سرویس های اصلی وب سایت همانند، ایمیل آدرس ها، فروشگاه های آنلاین، درگاه های ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه دسترسی و مدیریت جداول دیتابیس در هاست ویندوز پلسک

در این ویدیو با آموزش نحوه دسترسی و مدیریت جداول دیتابیس در هاست ویندوز پلسک همراه شما هستیم .   پلاگین دسترسی به دیتابیس های نسخه MySQL به نام PHPMyAdmin می باشد که در صورتی که دیتابیس MySQL ایجاد کرده باشید بصورت پیش فرض در نوار تنظیمات آن دیتابیس این گزینه نمایش داده خواهد شد و همچنین برای مدیریت جداول دیتابیس های نسخه MS SQL Server نیز پلاگین MyLittleAdmin در نوار تنظیمات وجود داشته و می توانید با کلیک بر روی آن وارد بخش مدیریت دیتا ها شوید . با پینگوفیلم همراه باشید.

مطالعه مطلب

نصب KernelCare بر روی لینوکس

در این مقاله سعی داریم نحوه نصب KernelCare بر روی لینوکس را به شما بازدید کننده محترم شرح دهیم. در گام نخست به تعریف سرویس kernelcare می پردازیم: KernelCare: در حالت پیش فرض پس از آپدیت نمودن کرنل و فایل های اصلی سیستم عامل و یا کنترل پنل نیاز به ریستارت نمودن سرور می باشد. کار سرویس KernelCare اعمال آپدیت های جدید بر کرنل سیستم عامل و یا کنترل پنل بدون نیاز به ریستارت شدن سرور می باشد. KernelCare  دارای هزینه ماهیانه می باشد. لازم به ذکر است که در هنگام نصب، 1 ماه به صورت رایگان امکان استفاده از ….

مطالعه مطلب


صفحه 1 از 3512345...102030...آخر »