MTU چیست و چگونه آن را در ویندوز تغییر دهیم؟

بیشترین میزان بیتی که می توانیم در یک بسته ارسال کنیم را maximum transmission unit یا MTU می گویند. زمانی که شما درخواستی را به دستگاهی ارسال می کنید، اجازه دارید که تعداد معینی بیت را در درخواست خود ارسال نمایید. این میزان را MTU مشخص می کند. زمانی که بیت های بسته بیش از مقدار تایین شده باشد، مقدار اضافه در بسته ی دیگری ارسال می شود. قبل از ارسال بسته نیز Header های بسته اصلی را کپی می کند و در بسته جدید قرار می دهد. در ویندوز 95 ، میزان بیت های مجاز برای ارسال در هر بسته 1500 بایت بوده و MTU اینترنت اصلی 576 بود. این میزان را توسط ISP ها می توانستند به 1500 بایت نیز افزایش دهند. در ویندوز های سری جدید قادرهستند میزان MTU را تعیین کنند و به صورت دلخواه بر روی 576 و یا 1500 باشد. در پروتکل های غیر از TCP ممکن است اندازه ی MTU مختلف محاسبه شود.

چگونه می توانیم MTU را در ویندوز تغییر دهیم؟ برای تغییر MTU در ویندوز اول از همه از گزینه prompt در ویندوز استفاده می کنیم. برای دسترسی به این گزینه می بایست بر روی Start راست کلیک کنید و Command Prompt (Admin) انتخاب کنید. با استفاده از کامند زیر می توانید MTU سیستم خود را بررسی نمایید:

netsh interface ipv4 show interfaces

با استفاده از کامند های بالا آماری که در تصویر مشاهده می کنید نمایش داده می شود. در این آمار میزان MTU نمایش داده شده است:

MTU

پس از بررسی آن با استفاده از کامند زیر می توانید MTU را تغییر دهید:

netsh interface ipv4 set subinterface "9" mtu=1454 store=persistent

در بخش subintrenface عدد IDX مقابل MTU در اترنت را وارد می کنید و MTU مورد نظر را وارد می کنید. در نظر داشته باشید که حتما Prompt را به صورت Run as administrator باز کنید که تغییرات مورد نیاز شما اعمال شود.

MTU

نکته: در صورتی که عدد MTU درخواستی شما قابل اعمال نباشد می بایست با کامند زیر:

ping google.com -f -l 1500

از MTU پینگ تهیه کنید و در صورتی از هر عددی که پینگ آن دریافت شود، می توانید میزان MTU خود را به آن عدد تغییر دهید.

MTU

MUT

امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.