مرکز محتوای Server.ir :

تفاوت هارد HDD با SSD

تفاوت هارد HDD با SSD

 

در زمان های پشین همانند امروزه انتخاب های گوناگونی برای هارد دیسک وجود نداشته است. خریداران سرور و یا کامپیوتر ها امکانات محدودی در هارد داشته اند به صورتی که عموما کامپیوتر ها در حالت کارخانه ای تنها دارای هارد HDD بوده اند .اما در حال حاضر شما می توانید بین هارد های موجود از قبیل HDD و یا SSD بسته به نیاز خود یکی را انتخاب نمایید و یا حتی در سرور ها هر دو هارد را پیکر بندی نمایید. از انجا که پلن سازمانی سرور اختصاصی خارج کشور شامل هارد SSD می باشد ما اقدام به بیان مزایا و معایب هر یک از این هاردها کرده ایم تا در پایان بتوانید تصمیم درست را اتخاذ نمایید

تفاوت هارد HDD با SSD

 

هارد درایو های سنتی چرخشی حافظه های غیر فرار نام گذاری می شدند به این علت که پس از خاموش کردن سرور و یا ریبوت کردن انها اطلاعات از بین نمی رود.این درایو ها صفحه های فلزی هستند که با پوششی مغناطیسی پوشانده شده اند. این پوشش مغناطیسی اطلاعات را در خود نگه داری می کند و زمان در ان تاثیری نخواهد داشت (چه موزیک های داخل کامپیوترتان چه نسخه ای از تئوری جنگ ستارگان باشد تفاوتی نخواهد داشت)

هارد های SSD در نگاه اول کاری همانند هارد HDD را انجام می دهند (نگه داری اطلاعات در هنگام خاموشی سرور و یا ریبوت شدن ان ) اما به جای ذخیره اطلاعات در پوشش مغناطیسی از تراشه های حافظه فلش استفاده می کند که البته با فلش مموری های شناخته شده ای که در این روز ها بسیار کاربرد دارند متفاوت اند. این تفاوت در سرعت و کارایی به راحتی به چشم می اید. این تراشه ها در زمانی که پاور ویا قدرتی وجود ندارد هم اطلاعات را ذخیره سازی می کنند. این تراشه ها در مادربرد انواع سیستم ها، در کارت های PCI/PCIe و یا در جعبه هایی مناسب از نظر سایز و اندازه مناسب برای لپتاپ ها و… مورد استفاده قرار می گیرند.به علت این قابلیت ها و همچنین انعطاف پذیری بیشتر این تراشه ها و سرعت بهتر نسبت به فلش مموری ها، از قیمت بالاتری برخوردار خواهند بود.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، فیلتر ایمیل های

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.