جذب کارشناس فروش

اینترنت خنثی

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

بیش از نیمی از آمریکایی های می دانند که “خنثی بودن اینترنت” به چه صورت است…

اینترنت خنثی

(( IQ وب )) کاربران اینترنتی آمریکایی پهنای وسیعی را در بر می گیرد و کمتر از نیمی از این موضوع آگاه می باشند که هنگامی که یک کمپانی بیانیه ی امنیتی صادر می نماید لزوماً متعهد به آن نیست. بر اساس گزارش اعلام شده توسط مرکز تحقیقات Pew در بیست و پنجمین مراسم بزرگداشت World Wide Web، تنها 44 درصد از افراد جامعه آماری آنها می دانند که یک بیانیه امنیتی چیست در صورتی که بیش از 80 درصد آنها با Bill Gates و Hashtag ها آشنایی داشتند.

این نظرسنجی شامل 17 سوال چندگزینه ای و سوالات صحیح-غلط بوده است که به صورت آنلاین از بیش از 1000 آمریکایی پرسیده شده است. این سوالات موضوعاتی مانند اصطلاحات رایج اینترنت، مردم مشهور فناوری، تاریخجه اینترنت و پایه های بنیادین ساختارها و قناوری های اصلی شبکه (اینترنت) را تحت پوشش قرار داده است.

علاوه بر Cheryl Sandberg مدیر ارشد فیسبوک، که تنها 21 درصد از جامعه او را به درستی شناسایی کردند، شرکت کنندگان بدترین امتیازات را در سوالات تاریخی و فنی کسب نموده اند. مفاهیم و واژه های معاصر بیشترین آمار پاسخ های صحیح را در برداشتند و هفتاد و هفت درصد از آنان به درستی پاسخ داده اند که امکان ارسال فایل های PDF توسط ایمیل وجود دارد و 69 درصد معنای URL را به درستی ذکر کرده اند.
و پاسخ صحیح 61 درصد از افراد به معنای “بی طرفی اینترنت” یا (( Net Neutrality )) این سوال را به عنوان سوالی با میانه پاسخ های صحیح قرار داد و به علاوه، این نکته نیز قابل توجه است که علی رقم پوشش این موضوع در چرخه های اصلی روز، تنها 42 درصد از افراد به این سوال که “بر خلاف محبوبیت کار فیلم “The Social Network” در سال 2010، هاروارد اولین دانشگاه در موضوع فیسبوک بود” پاسخ صحیح دادند….”

نکته جالب توجه دیگر اینکه ضمن این که سوالات بین افرادی با گروه سنی های مشابه صورت گرفت، گروه سنی بین 18 تا 29 سال دوبرابر (حدود 84 درصد آنها) افراد با گروه سنی بیش از 65 سال (حدود 43 درصد آنها) از این موضوع آگاه بودند که واژه “Wiki” به نوعی ابزار محتوایی آنلاین متعاملی اشاره دارد… همچنین انتظار می رفت سوالات تاریخی پاسخ های صحیح کمی داشته باشند و همینطور بود اما نکته قابل توجه دیگر این است که 74 درصد از افراد می دانستند که مگابایت از کیلوبایت بزرگتر است در حالی که تنها 34 درصد از مردم می دانستند که این عبارت که “قانون مور به تعداد ترانزیستورهای قابل نصب در یک میکروچیپ اشاره دارد” صحیح است.

و سوالی که کمترین تعداد پاسخ صحیح را داشت در مورد اولین مرورگر وب گرافیکی محبوب بود که تنها 9 درصد از افراد مرورگر Mosaic را انتخاب نموده بودند. گزارش اخیر Pew نشان داد که آمریکایی های به طور کلی از برنامه های نظارتی دولت آگاه هستند.
در نهایت این گزارش روشن ساخته است که حقداران صنعت که در جستجوی پاسخ به نظرات عمومی و یا حتی مهار کردن پیشنهادات آنها در حوزه اینترنت می باشند قطعاً با چالش سطح اطلاعات وسیع کاربران در زمینه دانش های مرتبط با اینترنت رو به رو خواهند بود.

برای اطلاع از آخرین اخبارهای روز حوزه میزبانی وب در جهان با SERVER.ir همراه باشید….

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها