مرکز محتوای Server.ir :

انواع Cloud

انواع Cloud

 

در مقاله میزبانی Cloud چیست؟ به اصول و نحوه شکل گیری سیستم های ابری اشاره کردیم.

اکنون می خواهیم با نگاهی دقیق تر انواع Cloud را از نظر تقسیم بندی منابع تفکیک و مقایسه کنیم.

 انواع Cloud

سیستم های Cloud به ۴ دسته ی زیر تقسیم می شوند:

 

  • Private : همانطور که نام آن مشخص است، نحوه ی تخصیص منابع در این سیستم Cloud به گونه ای است که منابعی که به هر کاربر ارائه می گردد فقط مخصوص به خود آن کاربر بوده و هیچ کاربر دیگری در استفاده از آن منابع تاثیر گذار نخواهد بود و استفاده ی بیش از حد دیگر کاربران نیز تداخل یا کندی در سیستم شخص ایجاد نخواهد کرد و به گونه ای می توان گفت که کاربر از منابع اختصاصی استفاده می کند.
  • Public : با توجه به نام آن متوجه خواهید شد که منابع در این سیستم Cloud به صورت عمومی تقسیم می گردد. معنی این امر این است که منابع تخصیص یافته فقط به میزانی که در حال استفاده از آن هستیم متعلق به ما می باشد و در باقی منابع به صورت اشتراکی در اختیار دیگر کاربران می باشد و همانطور که واضح است در صورت استفاده بیش از حد از منابع توسط دیگر کاربران میزان منابع موجود برای استفاده ی شخص نیز کاهش می یابد که ممکن است موجب کندی سیستم شود.
  • Hybrid : کلمه ی  Hybrid به معنای ترکیب می باشد که در واقع با توجه به این مورد مشخص است که این نوع سیستم Cloud ترکیبی از دو حالت Private  و Public می باشد. و این به این معنی است که میزانی از منابع اختصاص یافته به کاربر همواره به صورت اختصاصی در اختیار آن کاربر بوده و در اشتراک با کاربر دیگری نمی باشد، اما بخشی از منابع نیز به صورت اشتراکی بوده و در صورتی که کاربران دیگر از آن منابع استفاده نکرده باشند یا از طرف آن ها اشغال نشده باشد برای کاربر قابل استفاده می باشد. در نتیجه همانطور که گفته شد ترکیبی از حالت Public و Private می باشد.
  • Community : این سیستم Cloud کمتر از دیگر سیستم ها شناخته شده بوده و در بعضی از دسته بندی های Cloud به آن اشاره نشده است. در واقع این سیستم همان Public می باشد، با این تفاوت که در این سیستم منابع اختصاص یافته در بین تمامی کاربران مشترک نمی باشد بلکه بین گروهی از کاربران مشخص شده مانند یک اجتماع اشتراک می یابد که موجب می شود که منابع کمتر تحت تاثیر دیگر کاربران باشد و کندی و اختلال کمتری صورت پذیرد.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید تا مقالات پیرو این مقاله و دیگر مقالات دانشنامه را مطالعه فرمایید.

 

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

تحریم شکن

تحریم شکن چیست؟ معمولا یکی از موانع کاربران ایرانی دسترسی به سایت‌هایی میباشد که ایران را تحریم کرده‌اند. در این خصوص راه‌های متنوعی در خصوص

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، میبینیم که چطور با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، ایمیل های خود را در لیست سیاه یا

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.