جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
مقالات، اخبار و آموزش های سرور

Articles

آموزش نحوه ریستور کردن Backup در هاست ویندوز

در این مقاله با آموزش نحوه ریستور کردن Backup در هاست ویندوز همراه شما هستیم.  در کنترل پنل Plesk که بر روی هاست های ویندوزی استفاده شده است این دسترسی وجود دارد که هم در هنگام بکآپ گیری و هم در زمان بازگردانی بکآپ می توانید بصورت مجزا و بخش های مختلف هاست را ذخیره و بازگردانی کنید. برای مثال در زمان ریستور کردن می توان تنها یک دیتابیس بخصوص و یا تنها بخش ایمیل های هاست و یا حتی یک پوشه ی بخصوص در file manager را بازگردانی نمایید . با پینگوفیلم همراه باشید

مطالعه مطلب

نصب xrdp بر روی Ubuntu

در این مقاله نحوه نصب xrdp بر روی Ubuntu را به شما بازدید کنند محترم شرح می دهیم. در ابتدا تعریفی از xrdp و عملکرد آن به شما ارائه می شود. Xrdp: یک سرویس برای ریموت زدن به سرور لینوکسی خود می باشد. به صورت پیش فرض تنها راه ارتباطی با سرور های لینوکسی ssh می باشد که برای این مورد می بایست از نرم افزار putty در این زمینه استفاده بفرمایید. با استفاده از سرویس xrdp و یا سرویس های مشابه، امکان ریموت زدن به سرور برای شما میسر خواهد شد و می توانید همانند سرور های ویندوزی از ….

مطالعه مطلب

وجه تمایز سرور مجازی server.ir

در این مقاله، وجه تمایز سرور مجازی server.ir (از سمت ما) ارائه می شود را به شما کاربر گرامی شرح می دهیم. از ویژگی های اولیه آن، تحویل آنی سرور می باشد. پس از سفارش سرور مجازی مورد نظر خود ( داخل ایران و یا خارج از ایران) و پرداخت مبلغ، سفارش شما به صورت خودکار ایجاد و سیستم عامل مد نظر شما ( که در مراحل ثبت سفارش انتخاب نموده اید) بر روی آن نصب خواهد شد. Hostname: این مورد برای مشاهده hostname سرور و یا تغییر این مورد می باشد. لازم به ذکر است که پس از تغییر ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه ایجاد Backup در هاست ویندوزی Plesk

در این مقاله با آموزش نحوه ایجاد Backup در هاست ویندوزی Plesk همراه شما خواهیم بود .   برای ایجاد بکآپ می توانید بصورت جداگانه از اطلاعات و دیتابیس ها و ایمیل ها بکآپ بگیرید و یا اینکه Backup را به صورت full تهیه نمایید. در هنگام بازگردانی نیز در Plesk دسترسی لازم برای بازگردانی تنها بخشی از Backup وجود خواهد داشت که در پینگوفیلم بعدی به آن خواهیم پرداخت . با پینگوفیلم همراه باشید.

مطالعه مطلب

کار با file manager در دایرکت ادمین قسمت سوم

مقاله نحوه کار با file manager در  دایرکت ادمین قسمت سوم ادامه دو مقاله پیشین در همین رابطه می باشد. در این مقاله باقی فانکشن های file manager در کنترل پنل دایرکت ادمین به شما آموزش داده می شود. برای مطالعه قسمت اول و قسمت دوم مقاله نیز می توانید به قسمت مقالات سایت رجوع نمایید. کپی کردن یا add to clipboard برای کپی کردن فایل ها و پوشه های خود، در ستون select فایل های مورد نظر خود را انتخاب نمایید. پس از انتخاب فایل های خود بر روی ، add to clipboard کلیک نمایید تا فایل های شما ….

مطالعه مطلب

کار با file manager در دایرکت ادمین قسمت دوم

مقاله کار با file manager در دایرکت ادمین قسمت دوم ، ادامه مقاله کار با file manager در  دایرکت ادمین قسمت اول می باشد. در مقاله قبلی بعضی از فانکشن های file manager به شما شرح داده شده است.  در این مقاله بقیه فانکشن های موجود را بررسی خواهیم کرد. در گام نخست لازم است وارد کنترل پنل خود شده و بر روی file manager کلیک نمایید تا فانکشن تغییر پرمیشن فایل و یا فولدر ها: برای تغییر دسترسی فایل و فولدر های خود (permission)  در صفحه باز شده در ستون select، فایل های مورد نظر را انتخاب و سپس به بخش ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه تغییر نسخه ASP در هاست ویندوز

در این ویدیو با آموزش نحوه تغییر نسخه ASP در هاست ویندوز با شما همراه خواهیم بود . برای تغییر نسخه ASP و یا همچنین تغییر تنظیمات مربوط به آن مانند Session Timeout و یا گزینه فعال بودن یا نبودن نمایش اررور ها و … می توانید از داخل خود هاست از بخش ASP Settings اقدام نمایید. توجه نمایید که معمولا نسخه های جدید تر دارای امنیت بهتر هستند و از نسخه های قدیمی نیز پستیبانی می کنند در نتیجه توصیه می شود از نسخه نهایی ASP موجود استفاده نمایید . با پینگوفیلم همراه باشید.

مطالعه مطلب

کار با file manager در دایرکت ادمین قسمت اول

در این مقاله نحوه کار با file manager در دایرکت ادمین قسمت اول را به شما بازدید کننده محترم شرح می دهیم. در مقالات قبلی نحوه نصب کنترل پنل دایرکت ادمین به شما بازدید کننده محترم شرح داده شده است. در این مقاله سعی داریم نحوه انجام عملیات های مختلف در file manager دایرکت ادمین را در چند بخش مختلف به شما توضیح دهیم. نحوه کار با فایل منیجر در دایرکت ادمین نسبت به کنترل پنل سی پنل دشوار تر می باشد. در این آموزش نحوه ایجاد فولدر، ایجاد فایل و آپلود فایل را به شما توضیح خواهیم داد. مرحله اول: ….

مطالعه مطلب

نحوه تغییر وب سرور در دایرکت ادمین

در این مقاله نحوه تغییر وب سرور در دایرکت ادمین را به شما شرح خواهیم داد. به صورت پیش فرض در هنگام نصب کنترل پنل وب سرور apache بر روی سرور نصب خواهد شد. در این مقاله نحوه تغییر وب سرور از apache به nginx را توضیح خواهیم داد. مراحل انجام: در قدم اول لازم است از طریق SSH به سرور متصل شوید. برای این مورد می توانید از نرم افزار رایگان putty استفاده بفرمایید. لازم به ذکر است که برای اعمال تغییرات نیاز است با یوزر root وارد سرور شوید. در مرحله بعدی، می بایست ورژن Custombuild کنترل پنل ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه تغییر نسخه PHP در هاست ویندوز Plesk

در این ویدیو پینگوفیلم با آموزش نحوه تغییر نسخه PHP در هاست ویندوز Plesk همراه شما هستیم .   در صورتی که بر روی هاست ویندزوی از کد های PHP و یا CMS هایی مانند وردپرس استفاده می نمایید ، ممکن است عدم تطابق نسخه PHP موجب شود که سایت را مشاهده نکنید و اررور دریافت نمایید . با توجه به اینکه نسخه پیش فرض 5.4 می باشد و ممکن است برای برخی از پلاگین های مورد استفاده قدیمی باشد می توانید مشابه با ویدیو نسخه PHP را تغییر داده و از نسخه های 5.6 یا 7.1 استفاده نمایید. با ….

مطالعه مطلب

تنظیم آیپی اختصاصی برای یک دامنه در دایرکت ادمین

در این مقاله نحوه تنظیم آیپی اختصاصی برای یک دامنه در دایرکت ادمین رابه شما بازدید کننده محترم شرح می دهیم. در مقاله پیشین نحوه اضافه نمودن آیپی جدید در دایرکت ادمین به شما توضیح داده شده است. پس از اضافه نمودن آیپی جدید، می توانید هر آیپی را بر روی یک دامنه تنظیم نمایید. در ادامه نحوه انجام این کار به شما توضیح داده خواهد شد. نکته: قابلیت multi-IP از نسخه 1.37.0 در کنترل پنل دایرکت ادمین اضافه شده است. مراحل انجام: در قدم اول می بایست با یوزر admin وارد کنترل پنل خود شوید. در قدم بعدی می ….

مطالعه مطلب

اضافه کردن آیپی اضافه در دایرکت ادمین

اضافه کردن آیپی اضافه در دایرکت ادمین در این مقاله نحوه اضافه کردن آیپی اضافه در دایرکت ادمین به شما بازدید کننده محترم شرح داده خواهد شد. به صورت پیش فرض کلیه سایت های شما به آیپی سرور شما متصل خواهند شد. در صورت تمایل به تغییر آیپی دامنه (ها) می توانید آیپی اضافه خریداری و آیپی مورد نظر را به دایرکت ادمین اضافه نمایید و سپس دامنه مورد نظر را به آن آیپی متصل نمایید. نکته: قابلیت multi-IP system از ورژن 1.37.0 به بعد در کنترل پنل دایرکت ادمین اضافه شده است.  از کاربرد های آیپی اضافه ، می ….

مطالعه مطلب

نحوه اضافه کردن Alias Domain به هاست ویندوز Pleks

در این مقاله با آموزش ویدیویی نحوه اضافه کردن Alias Domain به هاست ویندوز Pleks همراه شما خواهیم بود.   هنگامی که دامنه بصورت Alias یا پارک به هاست اضافه می شود ، در واقع این دامنه به عنوان یک سایت مجزا در نظر گرفته نشده و محتویات آن مربوط به همان دامنه اصلی هاست و یا دامنه میزبانی می باشد که برای آن انتخاب می کنیم . نحوه ی نمایش این محتویات در مرورگر کاملا مشابه با سایت اصلی خواهد بود اما در مورد آدرس یا URL ی که در مرورگر نمایش داده می شود می توانیم انتخاب نماییم که ….

مطالعه مطلب

نصب SourceGuardian در دایرکت ادمین

در این مقاله نحوه فعال سازی و نصب SourceGuardian در دایرکت ادمین را به شما بازدید کننده محترم شرح می دهیم. در قدم اول یک تعریفی از سرویس SourceGuardian و نحوه کارکرد آن به شما داده خواهد شد. SourceGuardian : یک نرم افزار کد گذاری اسکریپت php می باشد به این صورت که کدنویسان اسکریپت های خود را با این نرم افزار کد گذاری می نمایند تا امکان کپی برداری از آن برای دیگران میسر نباشد. همان طور که ذکر شد، SourceGuardian نرم افزار کد گذاری می باشد و برای استفاده از این اسکریپت های کد شده نیاز به یک ….

مطالعه مطلب

تغییر نسخه php یک سایت در direct admin

در مقاله قبل نحوه نصب نسخه جدید php در کنترل پنل دایرکت ادمین را شرح داده ایم و در این مقاله قصد داریم نحوه تنظیم و تغییر نسخه php یک سایت در direct admin را در شرح دهیم. همان طور که در مقاله پیشین نیز ذکر شده است، در کنترل پنل دایرکت ادمین امکان نصب 2 نسخه php میسر می باشد که هم میتوانید نسخه دوم را در هنگام نصب اولیه دایرکت ادمین انتخاب نمایید و هم پس از تکمیل فرایند نصب، می توانید نسخه دوم را بر روی سرور نصب و از آن در کنترل پنل خود استفاده بفرمایید. ….

مطالعه مطلب


صفحه 1 از 3612345...102030...آخر »