جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
مقالات، اخبار و آموزش های سرور

Articles

آموزش بررسی مقدار فضای مصرف شده در هاست cpanel

در این پینگوفیلم با آموزش بررسی مقدار فضای مصرف شده در هاست cpanel در خدمت شما خواهیم بود.   برای بررسی میزان فضای مصرف شده در هاست و جستجوی این مورد که دقیقا چه پوشه ای دارای بیشترین فضا می باشد می توانید از نوار statistics گزینه ی disk usage را کلیک نمایید تا اطلاعات بصورت کامل و دسته بندی شده در اختیار شما قرار گیرد. با پینگوفیلم های آینده همراه باشید.

مطالعه مطلب

application installer در کنترل پنل پلسک

در این مقاله می خواهیم در رابطه با application installer در کنترل پنل پلسک صحبت نماییم. این ویژگی جدیدی است که کنترل پنل پلسک در ورژن های جدید خود به مشتریان عرضه کرده است. به این صورت که بالغ بر 200 اسکریپت و ماژول آماده در آن تعبیه شده است و شما می توانید با تنها چند کلیک ساده آن ها را به راحتی بروی هاست خود نصب نمایید. به این منظور ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید. در صفحه وارد شده به نوار سمت چپ رجوع کرده و روی گزینه Applications کلیک نمایید. در این صفحه سه قسمت ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه مدیریت حذف فایل ها از هاست سی پنل

در این پینگوفیلم با آموزش نحوه مدیریت حذف فایل ها از هاست سی پنل همراه شما خواهیم بود.     با حذف فایل ها بدون انتخاب گزینه Skip the trash فایل ها همچنان در فضای هاست محاسبه شده و به بخش trash منتقل می شوند اما این شانس وجود دارد که در آینده برای بازگردانی آن ها از بخش trash با وارد شدن به گزینه view trash اقدام نمود و یا برای حذف کلی آنها از داخل trash نیز اقدام کرد. اما در صورت انتخاب گزینه Skip the trash فایل ها کاملا حذف خواهند شد و دیگر در مقدار فضای ….

مطالعه مطلب

کنترل پنل plesk onyx

در این مقاله به بررسی و شرح کنترل پنل plesk onyx می پردازیم. ابتدا یک توضیح مختصر در رابطه با خود کنترل پنل plesk داده می شود و در ادامه توضیحات در رابطه با کنترل پنل plesk onyx در این مقاله مطرح می گردد. Plesk: پلسک پلتفرم میزبانی وب تجاری است. این پلتفرم توسط کمپانی Novosibirsk در روسیه طراحی گردید که این پلتفرم خودکار میزبانی وب توسط شرکت Herndon منتشر شد. در بهار سال 2001 این پلتفرم توسط کمپانی Bluehost مورد آزمایش و سپس آن را در سرویس های هاست خود تعبیه کرد. در سال 2003، پلسک به SWSoft فروخته شد. ….

مطالعه مطلب

آموزش تغییر دسترسی فایل ها در هاست سی پنل

در این پینگوفیلم با آموزش تغییر دسترسی فایل ها در هاست سی پنل همراه با شما خواهیم بود . با تنظیم کردن دسترسی فایل ها می توانید مشخص نمایید که فایل ها توسط چه کسی با چه سطح دسترسی و به چه صورت قابل استفاده باشند ، که برای امور امنیتی مورد نیاز است که تنظیمات لازم برای فایل ها انجام شود . البته بر روی cms ها با نصب کردن خود cms مانند wordpress ، دسترسی ها بصورت پیش فرض تنظیم شده است و نیاز به تنظیم دسترسی ها برای فایل ها نمی باشد . یا ضروری نیست.   ….

مطالعه مطلب

نحوه ثبت و فعال سازی گواهینامه SSL بروی کنترل پنل Plesk

در این مقاله به بررسی نحوه ثبت و فعال سازی گواهینامه  SSL بروی کنترل پنل Plesk  مورد بررسی قرار می دهیم. برای ثبت و فعال سازی گواهینامه SSL بروی کنترل پنل Plesk می بایست ابتدا SSL مورد نظر خود را با توجه به نوع دامنه ای که در اختیار دارید ( دامنه ملی یا دامنه بین المللی) انتخاب  و آن را خریداری نمایید. سپس وارد کنترل پنل Plesk شوید. در قسمت Websites & Domains بروی گزینه SSL/TLS Certificates کلیک نمایید.در اینجا بروی تب Add SSL/TLS Certificate کلیک نمایید.  در صفحه باز شده  بروی گزینه Add SSL/TLS Certificate کلیک نمایید. در صفحه ….

مطالعه مطلب

آموزش ایجاد subdomain یا زیر دامنه در هاست cpanel

در این ویدیو با آموزش ایجاد subdomain یا زیر دامنه در هاست cpanel در خدمت شما خواهیم بود. برای ایجاد ساب دامین در هاست لینوکس cpanel می توانید مشابه با ویدیو بالا اقدام نمایید . و برای آپلود کردن فایل های مورد نظر در رابطه با آن ساب دامین می توانید از داخل فایل منیجر در پوشه مربوط به آن ساب دامین که بصورت پیش فرض هم نام با آن ایجاد می شود اقدام نمایید . با پینگوفیلم های آینده همراه باشید.

مطالعه مطلب

نحوه غیرفعال کردن dns recursion در پلسک

در آموزش قبلی نحوه غیر فعال کردن dns recursion را بروی ویندوز سرور توضیح داده شده است. در این مقاله نحوه غیرفعال کردن dns recursion در پلسک مورد بررسی قرار می گیرد. Plesk: کنترل پنل مخصوص سیستم عامل ویندوز می باشد که البته می توان بروی لینوکس نیز نصب گردد. به منظور وارد شدن به کنترل پنل برخلاف Cpanel که از دو قسمت WHM برای مدیریت و Cpanel client برای کاربران می باشد، فقط نیاز به وارد کردن آیپی سرور و پورت مورد نظر است. به منظور وارد شدن به عنوان یوزر ادمین از پورت 8443 که Secure نیز می باشد، ….

مطالعه مطلب

آموزش مدیریت ریدایرکت دامنه ها در هاست لینوکس

در این ویدیو به آموزش مدیریت ریدایرکت دامنه ها در هاست لینوکس خواهیم پرداخت. ریدایرکت 301 برای مواردی است که می خواهید برای همیشه یک دامنه را ریدایرکت نمایید . زیرا در نوع 301 ، موتور های جستوجو هر دو دامنه را یک سایت در نظر گرفته می شوند و در جست و جو ها فقط دامنه ی اصلی در نظر گرفته می شود . اما در صورتی که می خواهید پس از مدتی برای دامنه ریدایرکت شده نیز سایت جداگانه ایجاد کنید ، از نوع 302 که نوع موقت می باشد استفاده نمایید تا از سمت موتورهای جست و جو ….

مطالعه مطلب

نحوه غیرفعال کردن DNS Recursion در ویندوز سرور

DNS Recursion: همان گونه که از اسمش پیداست، بازگشت DNS به خودش است. مسئولیت نیم سرور های Recursive DNS در بحث فراهم کردن آدرس آیپی مناسب ست شده بروی دامنه و پاسخ به درخواست میزبان است. نیم سرور های بازگشتی شبیه به یک اپراتور تلفن که براساس درخواست مشتری به جست و جوی شماره تلفن می پردازد عمل می کند که در بعضی از شماره ها فقط نام خانوادگی دارند ولی بعضی دیگر نام و نام خانوادگی را با هم دارند. به طور مثال ، زمانی که درخواست بازدید از سایتی را در مرورگر خود می کنید، میزبان (کامپیوتر) اقدام ….

مطالعه مطلب

آموزش اضافه کردن دامنه Addon به هاست لینوکس

در این پینگوفیلم به آموزش اضافه کردن دامنه Addon به هاست لینوکس خواهیم پرداخت. استفاده از گزینه Addon Domain این امکان را به شما می دهد که دو یا چند سایت مجزا را بر روی یک هاست مدیریت و میزبانی کنید . این سایت ها دارای پوشه ی جدا در فایل منیجر خواهند بود و همچنین می توانید دیتابیس جداگانه و ایمیل اکانت های جدا و دسترسی ftp جدا برای آن ایجاد نمایید . بر روی هاست های ارایه شده از سمت مجموعه server.ir محدودیتی برای Addon وجود ندارد و می توانید به تعداد دلخواه دامنه به هاست خود اضافه نمایید ….

مطالعه مطلب

آموزش پارک کردن دامنه بر روی هاست cpanel

در این پینگوفیلم با آموزش پارک کردن دامنه بر روی هاست Cpanel در خدمت شما خواهیم بود . پارک کردن یک دامنه بر روی هاست این امکان را به شما خواهد داد که علاوه بر دامنه ی اصلی موجود بر روی روی سایت، با وارد کردن دامنه پارک شده در مرورگر نیز به سایت آپلود شده بر روی هاست دسترسی داشته باشید . البته توجه کنید که نیم سرور های دامنه پارک شده یا Alias نیز می بایست بر روی نیم سرور های هاست تنظیم شوند تا اتصال بر قرار شود . با پارک کردن دامنه بدون ریدایرکت آدرس در نوار ….

مطالعه مطلب

آموزش تغییر تنظیمات پی اچ پی در هاست لینوکس

آموزش تغییر تنظیمات پی اچ پی در هاست لینوکس در ویدیو آموزش از مجموعه ویدیو های آموزشی پینگوفیلم. برای تغییر تنظیمات ابتدا نسخه ی php را از روی native تغییر دهید تا امکان تغییر وجود داشته باشد . سپس می توانید از بخش switch to php options برای تنظیم موارد خاص اما محدود اقدام نمایید و برای تغییر موارد دیگر که در این لیست نیست باید از طریق تیکت با واحد پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید .   با پینگوفیلم های بعدی همراه باشد.

مطالعه مطلب

آموزش تغییر نسخه پی اچ پی در هاست سی پنل

در این ویدیو به آموزش تغییر نسخه پی اچ پی در هاست سی پنل خواهیم پرداخت. برای تغییر نسخه ی PHP می توانید از بخش Select PHP Version اقدام نمایید. توصیه می گردد از نسخه های جدید برای امنیت بهتر استفاده گردد و استفاده از نسخه ی قدیمی تر از 5.6 توصیه نمی شود اما می توانید بسته به نیاز خود نسخه ی مورد نظر را انتخاب نمایید . همچنین در مواردی که سایت دارای اررور اینترنال می باشد نیز ممکن است مشکل از نسخه ی PHP باشد در نتیجه می توانید نسخه ی مختلف را برای رفع مشکل بررسی ….

مطالعه مطلب

آموزش نحوه دسترسی به جداول دیتابیس در هاست لینوکس

در این پینگوفیلم به آموزش نحوه دسترسی به جداول دیتابیس در هاست لینوکس خواهیم پرداخت برای دسترسی به اطلاعات دیتابیس ها و همچنین مشاهده تمامی جداول گزینه در هاست به نام phpmyadmin وجود دارد که این دسترسی را برای شما فراهم خواهد کرد. ابتدا می بایست به داخل cpanel لاگین نمایید تا دسترسی به اطلاعات داشته باشید و پس از آن بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور دیتابیس ها به phpmyadmin دسترسی خواهید داشت .   با پینگوفیلم های آینده همراه باشید

مطالعه مطلب


صفحه 1 از 3212345...102030...آخر »