جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
مقالات، اخبار و آموزش های سرور

Articles

چک کردن درستی نصب SSL سایت از طریق آنالیزورهای آنلاین

در این پینگوفیلم با آموزش ” بررسی درستی نصب SSL سایت از طریق آنالیزورهای آنلاین ” همراه شما عزیزان خواهیم بود . برای بررسی این مورد میتوانید از طریق لینک آنالیزور آنلاین : https://www.sslshopper.com/ استفاده کنید. توجه داشته باشید که پس از ورورد به صفحه ی اصلی سایت، در قسمت “Enter a Server Hostname:” نام دامنه ی خود را وارد کرده و پس از آن برروی Check SSL کلیک کنید تا فرایند آنالیز SSL سایت شما آغاز شود … تیم مدیریت محتوای Server.ir علاقه مند است نظرات شما عزیزان در ارتباط با پینگوفیلم ها را دریافت و بررسی کند. در ….

مطالعه مطلب

چرا سایت مرکز لرزه نگاری در هنگام زلزله می خوابه؟

چرا سایت مرکز لرزه نگاری در مواقع مورد نیاز از دسترس خارج می شود؟ طبیعتاً انتظار همه مخاطبین یک سایت این است که در مواقع مورد نیاز بتوانند به سادگی و با سرعت بالا به سایت مرکز مورد نظر مراجعه کنند و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند. متأسفانه هر کاربر ایرانی حداقل در طول دوران فعالیت خود، یک مرتبه این تجربه را داشته است که در مواقعی بسیار ضروری و حساس به سایت مرکز مورد نظر خود مراجعه می‌کند اما با صفحه زیر مواجه می شود! علت چیست؟ راهکار حل این مشکل چیست و اصلاً چرا باید به ….

مطالعه مطلب

طراحی responsive و یا پاسخ گرا سایت

طراحی سایت پاسخ گرا Responsive و تاثیر آن بر SEO روزانه میلیون ها کاربر بااستفاده از گوشی های همراه امکان دسترسی به صفحات وب را دارند. از این رو ضروری است که صفحات سایت خود را طوری طراحی نماییم  که با تغییر نیازهای کاربران هم خوانی داشته باشد و پاسخ گوی تغییرات محیط باشند. Mobile SEO چیست؟ بهینه سازی موتور های جستجو برای موبایل ها یک فرایند طراحی وب سایت می باشد تا برای نمایش در موبایل در سایز های مختلف و در سرعت بارگذاری مناسبی نمایش داده شود. یک وب سایت mobile friendly است اگر ویژگی ها ی زیر ….

مطالعه مطلب

کانفیگ DNS سرویس در کنترل پنل CENTOS WEB PANEL بخش دوم

مقاله کانفیگ DNS سرویس در کنترل پنل CENTOS WEB PANEL بخش دوم ، ادامه مقاله پیشین در این زمینه می باشد. در این مقاله نیز به سایر گزینه های موجود در سمت DNS Function در کنترل پنل CWP می پردازیم. Edit DNS Config: این گزینه، گزینه دوم در قسمت مدیریت DNS ها می باشد. با کلیک بر روی آن با صفحه همانند صفحه زیر رو به رو خواهید شد: همان طور که مشاهده می فرمایید UI ای برای مدیریت خدمات DNS وجود ندارد و می بایست در صورت تغییر این تغییرات به صورت command line ایجاد نمایید. لازم به ذکر ….

مطالعه مطلب

نحوه فعال کردن Log error در هاست اشتراکی

در این پینگوفیلم با آموزش “نحوه فعال کردن Log error در هاست های اشتراکی (Cpanel) همراه شما عزیزان خواهیم بود… لازم به ذکر است که پس از فعال کردن این ویژگی در هاست های اشتراکی ، چنانچه سایت شما به دلیلی از دسترس خارج شود، با وارد کردن آدرس سایت خود ، خطای مربوطه را مشاهده خواهید کرد. همچنین شما میتوانید با مراجعه به بخش Error pages میتوانید 300 خطای اخیر سایت خود را مشاهده کرده و علت را بررسی کنید. تیم مدیریت محتوای Server.ir علاقه مند است نظرات شما عزیزان در ارتباط با پینگوفیلم ها را دریافت و بررسی ….

مطالعه مطلب

کانفیگ DNS سرویس در CENTOS WEB PANEL بخش اول

در این مقاله نحوه کانفیگ DNS سرویس در CENTOS WEB PANEL بخش اول به شما توضیح داده خواهد شد. در مقالات پیشین نحوه نصب کنترل پنل، کانفیگ های اولیه و کانفیگ فایروال به شما توضیح داده شده است. در این سری مقاله نحوه کانفیگ سرویس DNS و روش های موجود را به شما شرح می دهیم. برای این مورد لازم است با یوزر root وارد کنترل پنل CWP خود شوید. در صفحه باز شده در نوار سمت چپ بر روی گزینه DNS Functions کلیک نمایید. در این قسمت چندین گزینه برای شما نمایش داده می شود که به تک تک ….

مطالعه مطلب

چگونه دسترسی به برخی از صفحات سایت را محدود کنیم؟

عمل crawling  برای صفحاتی که نیاز به دیده شدن ندارند را با robots.txt  محدود کنید Robots.txt فایلی است که که به موتورهای جستجو می گوید که به کدام قسمت از صفحات سایت دسترسی داشته باشد و کدام یک از صفحات باید ایندکس شوند. این فایل باید در ریشه (root) سایت قرار گرفته باشد و بسیار برای سئو ی سایت اهمیت دارد. ممکن است بخواهید که یک صفحه ی مشخص از سایت که از نظر شما اگر کاربرآنها را در نتایج جستجوی خود مشاهده کند برایش مفید نباشد، دیده نشود. برای اینکه توسط موتور های جستجو ایندکس نشود، می توانید از ….

مطالعه مطلب

تغییر آدرس سایت از Http به Https در وردپرس

در این پینگوفیلم با آموزش “تغییر آدرس سایت از Http به Https در وردپرس” با شما عزیزان همراه خواهیم بود . پیشنهاد میشود پس از اعمال تغییرات، یک مرتبه کش مرورگر خود را پاکسازی کرده ومجدد امتحان کنید. تیم مدیریت محتوای Server.ir علاقه مند است نظرات شما عزیزان در ارتباط با پینگوفیلم ها را دریافت و بررسی کند. در نتیجه مشتاقیم نظرات و پیشنهادات  شما عزیزان را در ارتباط با موضوعات آموزش، نحوه ی آموزش، سوالات و… را دریافت نموده تا راهنمای ادامه مسیر خود قرار دهیم. با پینگو فیلم همراه باشید …

مطالعه مطلب

چگونه محتوای وب سایت خود را بهینه کنیم؟

راهکارهایی برای بهینه سازی محتوای وب سایت داشتن مطالب مفید و کامل بیش از هر موضوع دیگری که در اینجا به آنها اشاره می شود برای بهینه سازی سایت شما حائز اهمیت می باشد.کاربران خیلی سریع متوجه ی یک محتوای خوب می شوند. و می توانند از طریق پست های داخل وب لاگ ها ، سرویس های رسانه های اجتماعی ، ایمیل و … این موضوع را متوجه شوند.سعی کنید محتویات ساده،گویا، مختصر، جذاب ومنحصر به فرد باشند. تفاوت درک کاربران مختلف وب سایت خود را پیش بینی نمایید درباره کلماتی که کاربران ممکن است درمحتوای سایت شما آنها را ….

مطالعه مطلب

کانفیگ فایروال CENTOS WEB PANEL بخش آخر

مقاله کانفیگ فایروال CENTOS WEB PANEL بخش آخر ادامه مقاله پیشین در همین رابطه می باشد. در این قسمت بقیه موارد موجود در بخش فایروال را بررسی خواهیم کرد. Survival mode : ویژگی Survival mode در رابطه با حالتی می باشد که در مدیریت سرور و فایروال مشکلی پیش آمده است، می توانید با ریستارت سرور ، سرور را به این مود ببرید. در این حالت فایروال سرور به صورت کامل غیرفعال خواهد شد. لازم به ذکر است که این مورد را می بایست از قبل تنظیم نموده باشید. پس از کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای همانند صفحه ….

مطالعه مطلب

چگونه ساختار سایت خود را بهبود ببخشیم؟

هدایت درست کاربران در صفحات و ایجاد ساختار مناسب  برای موتور های جستجو بسیار حائز اهمیت است. هدایت درست در صفحات سایت (یا به اصطلاح navigation) این امکان را برای کاربران ایجاد می کند که خیلی سریع ترمحتوای مورد نظر خود را پیدا کنند. این امر باعث می شود که موتور های جستجو متوجه بشوند که کدام یک از صفحات از نظر مدیر وب سایت مهم هستند. و از آنجایی که گوگل نتایج را در قالب صفحه به کاربران نمایش می دهد، مایل است متوجه این موضوع شود که کدام یک از صفحات نقش پررنگ تری را در صفحات یک ….

مطالعه مطلب

نصب SSL در ناحیه کاربری

در این پینگوفیلم با آموزش “نصب SSL در ناحیه کاربری” با شما عزیزان همراه خواهیم بود . توجه داشته باشید که در مراحل وارد کردن مشخصات ، اگر دامنه ی شما بین المللی است ، شهر و کشور خود را ایران وتهران وارد نکنید. در نهایت جهت اطمینان از درستی نصب SSL خود میتوانید از آنالیزورهای آنلاین استفاده کنید  که در ادامه لینک آنالیزور پیشنهادی را تقدیم حضور شما خواهیم کرد : https://www.sslshopper.com/ با پینگوفیلم همراه باشید …

مطالعه مطلب

مشکل امنیتی پردازشگرهای جدید

اخیراً آسیب پذیری جدیدی و مشکل امنیتی پردازشگرهای جدید در سرور ها و سیستم های رایانشی کشف و اطلاع رسانی شده است که تمام پردازشگرهای (CPU) جدید را تحت تأثیر قرار می دهد. این نوع آسیب پذیری در دو دسته طبقه بندی و نام گذاری می شوند: Meltdown (به معنای ریزش، افت، ذوب شدن و…) نام تعیین شده برای آن دسته از آسیب پذیری است که با استفاده از آن، نرم افزارها به فضای حافظه ای که تحت کنترل سیستم عامل است دسترسی پیدا می کنند و در نتیجه موارد امنیتی مانند رمزهای عبور و… را به دست می آورند. این ….

مطالعه مطلب

رفع ارور 500 (internal) در هاست های اشتراکی

در این پینگوفیلم با اموزش رفع ارور 500 (internal) در هاست های اشتراکی با شما همراه خواهیم بود . لازم به ذکر است که در رخ دادن این خطا علل و احتمالات متفاوتی وجود دارد که در این پینگوفیلم به بررسی و رفع یکی از این علل میپردازیم . لطفا توجه داشته باشید که در این پینگوفیلم ، رفع خطا در هاست های اشتراکی و در کنترل پنل Cpanel را آموزش خواهیم داد . با پینگوفیلم همراه باشید

مطالعه مطلب

نام گذاری فایل ها و تاثیر آن در موتور های جستجو

در این مقاله نام گذاری فایل ها و تاثیر آن در SEO را بیان می کنیم. یکی ازساده ترین روش ها برای بهبود در نتیجه ی  موتور های جستجو این است که به دنبال نام فایل هایی مناسب برای وب سایت خود باشید. قبل از انتخاب نام فایل باید به این فکر کنید که چه چیزی را می خواهید در سایت خود به نمایش در بیاورید و سپس نام فایل مناسب آن صفحه را قرار بدهید. فقط کافی است یک سری کلمات کلیدی را که مد نظرتان است را به موتور های جستجو بدهید  و سپس  شما می توانید  فایل ….

مطالعه مطلب


صفحه 1 از 3912345...102030...آخر »